AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Wągry w okolicach intymnych

Wągry w okolicach intymnych – wprowadzenie w  problem

Wągry w okolicach intymnych to odmiana trądziku, który dotyka zwykle skórę pochwy i warg sromowych, bywa bolesny i budzi niepokój. Za wydzielanie łoju w tych okolicach odpowiedzialne są przede wszystkim hormony, a procesowi powstawania wągrów sprzyjają także: niedostateczna higiena, brak wentylacji czy nieodpowiednia dieta. W przypadku tego rodzaju zmian mówi się także o skłonnościach genetycznych do trądziku. Krosty okolic intymnych zawierają nierzadko więcej płynu lub sebum. Ciemne kropki w okolicach pochwy powstają, ponieważ kontakt wierzchniej warstwy sebum z powietrzem sprawia, że łój w tym miejscu ciemnieje.

Wągry w okolicach intymnych – profilaktyka i higiena

Osobom ze skłonnościami do wągrów  miejsc intymnych zaleca się szczególną dbałość o higienę, noszenie odpowiedniej – przewiewnej bielizny i zachowanie ostrożności podczas golenia lub depilacji podatnych na zakażenia miejsc intymnych. Nie bez znaczenia jest także dieta –  osoby ze skłonnościami do wągrów powinny unikać słodyczy, potraw tłustych czy pikantnych. Jeśli mimo wszystko wągry nie znikną, nie wolno ich usuwać samemu (np. przez wyduszanie czy nakłuwanie), ale zgłosić ten problem specjaliście.

Wągry w okolicach intymnych – terapia

Specjalista (dermatolog lub ginekolog) powinien zdecydować, czy problem lepiej usunąć mechanicznie czy też zastosować miejscowe leczenie farmakologiczne. W przypadku gdy zmiany mają charakter nawrotowy, stosuje się niekiedy doustną terapię antybiotykową lub kurację pochodnymi witaminy A. Wągrów okolic intymnych nie należy lekceważyć, gdyż każde zmiany skórne  w tym miejscu mogą zwiastować choroby, które trzeba wykluczyć, np, opryszczkę warg sromowych.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki