Menu

Wampirzy lifting

Wampirzy lifting, czyli inaczej mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, jest procedurą z zakresu medycyny estetycznej, polegającą na wstrzyknięciu w skórę pacjenta osocza pozyskanego z jego własnej krwi. Metoda ta wykorzystuje naturalną zdolność organizmu do samoregeneracji.

Wampirzy lifting – na czym polega

Przed przystąpieniem do wykonania wampirzego liftingu pobiera się krew od pacjenta (zwykle z żyły odłokciowej, ok. 8-24 ml), a następnie odwirowuje w specjalnej maszynie, żeby oddzielić osocze. Na miejsce zabiegowe nakłada się krem znieczulający. Następnie osocze wprowadzane jest metodą mezoterapii igłowej, a więc za pomocą iniekcji. Można je wprowadzać na większym obszarze (cała twarz) lub mniejszym (np. wzdłuż zmarszczki). W miejscu nakłucia stymulowane są procesy odnowy, a więc między innymi synteza włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra staje się wyraźnie jędrniejsza, gładsza i bardziej napięta.
Choć zazwyczaj wampirzy lifting przeprowadzany jest jako zabieg odmładzający, nie ma sztywnej reguły, która mówiłaby, w jakim wieku przeprowadzić wampirzy lifting – ma on również działanie profilaktyczne.

Wampirzy lifting – efekty

Dzięki wampirzemu liftingowi możliwe jest między innymi:
Odmłodzenie tkanki
Profilaktyka przeciwstarzeniowa
Poprawa gęstości włosów i zapobieganie łysieniu
Zmniejszenie blizn i rozstępów
Regeneracja tkanki po innych zabiegach medycyny estetycznej czy procedury z użyciem lasera.
Zabieg wampirzego liftingu należy do jednego z bezpieczniejszych, ponieważ wykorzystywane w nim osocze bogatopłytkowe pochodzi z krwi pobranej wcześniej od pacjenta – jest więc całkowicie biokompatybilne. W przypadku wampirzego liftingu cena zależy najczęściej od kliniki, ilości koniecznego do uzyskania osocza oraz obszaru, na którym zabieg będzie wykonywany.

Polecane zabiegi wampirzego liftingu:

Leczenie PRP Magellan
Mezoterapia igłowa
Nowoczesna analiza skóry – Life Viz