AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Żylaki goleni

Żylaki goleni – wprowadzenie

Żylakami goleni nazywane są po prostu żylaki kończyn dolnych. Jest to nieprzyjemna dolegliwość charakteryzująca się stanem nieodwracalnego poskręcania i poszerzania się żył. Niewielkie zmiany chorobowe występują u 25-50 %  populacji, a stany poważniejsze nawet u 5-15%. Ryzyko zachorowania wzrasta wraz z wiekiem. U dzieci żylaki pojawiają się rzadko, z kolei u osób powyżej 65 roku życia występują ponad 6-krotnie częściej niż u przedstawicieli generacji trzydziestolatków.

Żylaki goleni – objawy

Objawy są uzależnione od stopnia zaawansowania choroby, a mogą nimi być: ciężkość nóg, okresowy dyskomfort nad zmianami żylnymi, tępy ból będący następstwem długotrwałego pozostawania w jednej pozycji, uczucie ciepła, zastoje żylne, wieczorne obrzęki, zespół niespokojnych nóg, nocny skurcz, nieestetyczne zmiany widoczne na nogach. W bardziej zaawansowanych stadiach choroby na goleniach zauważalne są szare sploty żylne i balonowate uwypuklenia o wężowatym kształcie. Następnie, zwykle  w okolicy kostek, mogą pojawić się przebarwienia, wypryski, a opuchlizna nie ustępuje, nawet po nocnym wypoczynku.

Żylaki goleni – leczenie

Profilaktycznie warto stosować zbilansowaną dietę, ruch, odpoczynek w odpowiednich pozycjach, wskazane jest także stosowanie odzieży uciskowej, unikanie dźwigania i zażywanie suplementów z rutyną. Doraźnie skutecznie (zwykle przeciwobrzękowo) może zadziałać leczenie farmakologiczne, podczas którego stosuje się preparaty zawierające np. pestki winogron, wyciąg z kasztanowca, czarne jagody czy sosnę nadmorską. W leczeniu niewielkich żylaków stosuje się skleroterapię (wstrzyknięcie do światła żylaka środka chemicznego, który uszkadzając to miejsce, prowadzi w efekcie do zarośnięcia naczynia) lub laseroterapię. U osób dotkniętych poważnymi powikłaniami stosuje się leczenie operacyjne.

Polecane zabiegi leczenia żylaków:

VascuLife

Terapia światłem LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki