AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Żylaki w odbycie

Żylaki w odbycie, powszechnie nazywane hemoroidami to problem wielu osób – kobiet i mężczyzn. Hemoroidy, czyli guzki krwawnicze należą do budowy odbytu i odpowiadają między innymi za prawidłowe wydalanie. Problem zaczyna się wtedy, gdy guzki za bardzo się rozciągają i wypełniają krwią. Krew nie może swobodnie wypłynąć, przez co dochodzi do stanów zapalnych, które bardzo utrudniają wypróżnienie się. Żylaki w odbycie mogą pojawiać się jako wada wrodzona lub przez skutek niewłaściwej diety, nadwagi, siedzącego trybu życia oraz seksu analnego. Bardzo często kobiety w ciąży muszą zmagać się z bolącymi hemoroidami.

Leczenie żylaków w odbycie

Leczenie hemoroidów powinno zacząć się od zmiany trybu życia z siedzącego na bardziej aktywny. Duże znaczenie ma także wprowadzenie zróżnicowanej diety. Zredukowanie swojej wagi (jeśli jest nadwaga) także przyczyni się do osiągnięcia lepszych efektów leczenia. Żylaki w odbycie można leczyć domowymi sposobami – ciepłymi kąpielami oraz ziołowymi nasiadówkami. Jeśli jednak problem z żylakami nie znika, należy udać się do specjalisty, który może zalecić laseroterapię.

Laseroterapia w leczeniu żylaków w odbycie

Laseroterapia jest najlepszym rozwiązaniem wtedy, gdy Pacjenci skarżą się na bolesne i pękające hemoroidy. Zadaniem lasera jest wywołanie fotokoagulacji, która powoduje martwicę guzka, który krwawi. Możliwe jest także odparowanie guzka, który wystaje poza odbyt. Pacjenci muszą pamiętać o odpowiedniej higienie – bez niej hemoroidy mogą powracać.  

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki