Menu

Endermologia, a masaż bańką chińską – porównanie popularnych zabiegów na cellulit, co zadziała skuteczniej na nasze ciało?

Cellulit na udach, pośladkach, ramionach czy brzuchu to prawdziwa zmora współczesnych kobiet. Najgorsze jest jednak to, że w walce ze skórką pomarańczową nie pomaga nawet prowadzony przez nas zdrowy tryb życia. Jeśli zatem nie dieta i ćwiczenia, to co może nam pomóc pozbyć się tego uporczywego mankamentu? Odpowiedzią mogą być prawidłowo dobrane i skomponowane zabiegi na cellulit. Dziś postaramy się porównać dwie popularne metody usuwania cellulitu – nowoczesną endermologię Endermologie LPG Alliance oraz tradycyjny już masaż bańką chińską. Czym różnią się od siebie te dwa zabiegi? I która z metod jest skuteczniejsza w likwidowaniu skórki pomarańczowej?

Masaż bańką chińską i endermologia – co mają ze sobą wspólnego?

Masaż bańką chińską i endermologia to zabiegi działające na podobnej zasadzie – obydwie metody stanowią rodzaj masażu próżniowego (podciśnieniowego), który wykorzystuje ciśnienie do zasysania skóry i tkanki podskórnej, aby w ten sposób poprawić ukrwienie, pobudzić proces spalania tłuszczu i drenażu, a co za tym idzie ujędrnić ciało i uwolnić z organizmu nadmiar toksyn. Główna różnica polega na tym, że masaż bańkami chińskimi wykonywany jest ręcznie, podczas gdy nowoczesna endermologia to masaż mechaniczny – wykonywany przez kosmetologa, ale przy pomocy specjalnego urządzenia kontrolowanego przez oprogramowanie komputerowe. Ma to wpływ nie tylko na odczucia Pacjenta podczas zabiegu, lecz także jego efektywność.

Masaż bańką chińską – na czym to polega?

Masaż bańką chińską opiera się na zasadach tradycyjnej medycyny chińskiej i jest wykorzystywany nie tylko do walki z cellulitem, lecz także podczas leczenia przeziębienia, bólu mięśni czy kręgosłupa. Masaż wykonuje się przy pomocy specjalnych gumowych baniek, których rozmiar jest bezpośrednio dostosowywany do leczonej powierzchni ciała. Na początku zabiegu bańkę podgrzewa się w ciepłej wodzie, a następnie szybko osusza i przykłada do skóry w taki sposób, aby wytworzyć podciśnienie, które pozwoli na przyssanie gumowej banki do ciała. Następnie osoba przeprowadzająca zabieg przesuwa bańkę po ciele nie odrywając jej od skóry.

Masaż bańką chińską jest przyjemną procedurą, jednak początkowo może wywoływać nieznaczny ból (wynikający z lekkiego oporu skóry na przesuwanie bańki), a także przekrwienie skóry, które jednak w tym przypadku oznacza prawidłowo wykonany zabieg. Jeżeli po masażu bańką chińską na naszym ciele pojawią się siniaki, będzie to natomiast oznaczało, że zabieg został wykonany ze zbyt dużą siłą. Pojedynczy masaż przy użyciu baniek chińskich trwa ok. 30 min, jednak dla uzyskania satysfakcjonujących efektów należy przeprowadzić całą serię 10-12 zabiegów, nie rzadziej niż co 3 dni.

Redukcja cellulitu poprzez poprzez nowoczesny zabieg endermologii

Specjaliści z naszej kliniki oferują wykonanie skutecznego masażu antycellulitowego przez nowoczesne urządzenie do masażu podciśnieniem: Endermologie LPG Alliance, które pozwala osiągnąć dużo lepsze i szybsze efekty poprawy kondycji skóry niż w przypadku masażu bańką chińską. Wystarczą już 3 zabiegi, aby zauważyć wyraźną różnicę w wyglądzie swojego ciała! Dzięki unikalnej głowicy urządzenia, integrującej działanie ujędrniające, wyszczuplające i antycellulitowe, endermologia jest w stanie kompleksowo zadbać o wygląd naszej sylwetki. Masaż podciśnieniowy, wykonywany dostępnym w naszej klinice najnowocześniejszym urządzeniem Endermologie LPG Alliance, jest nie tylko przyjemny dla Pacjenta, lecz także bardzo precyzyjny – w odróżnieniu od masażu bańką chińską, działa dokładnie w miejscu powstawania cellulitu czy nadmiaru zgromadzonej tkanki tłuszczowej, pobudzając komórki organizmu do odbudowy. Dodatkowo, dzięki temu, że endermologia stanowi masaż kontrolowany przez precyzyjne oprogramowanie komputerowe, zabezpiecza Pacjenta przed nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi w postaci siniaków czy podkrwień.

Więcej informacji na temat endermologii znajdą Państwo na stronie:

Endermologia LPG Alliance

Zobacz również