Z pomocy diabetologa korzystają przede wszystkim osoby chorujące na cukrzycę, ale nie tylko. Konsultację u diabetologa powinien rozważyć każdy, kto ma problem ze zrzuceniem nadmiernych kilogramów, ponieważ może to wynikać z zaburzonej gospodarki cukrowej w organizmie. Jak wygląda wizyta u diabetologa i z jakimi kosztami się wiąże? Wyjaśnienie znajdziesz w naszym artykule.
Diabetolog zajmuje się leczeniem zaburzeń, wynikających z nieprawidłowego wydzielania lub działania insuliny w organizmie. Insulina to ważny hormon, który produkowany jest przez trzustkę i odpowiada za regulację stężenia glukozy we krwi. Nieprawidłowości w tym zakresie powodują również zaburzenia metabolizmu tłuszczu i białek, które mogą prowadzić do zwiększonego stężenia tłuszczów i aminokwasów w organizmie. Zachwianiom gospodarki insulinowo-glukozowej towarzyszą często problemy z nadmierną masą ciała. Uregulowanie stężenia glukozy może pomóc w redukcji masy ciała.
Choroby i schorzenia, których leczeniem zajmuje się diabetolog, to m.in.:
Celem pierwszej wizyty u diabetologa jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu z Pacjentem. Lekarz musi pozyskać informacje na temat trybu życia, nawyków żywieniowych, dotychczasowego stanu zdrowia, przyjmowanych leków oraz oczekiwań. Na wizytę warto zabrać ze sobą aktualne wyniki laboratoryjne, obejmujące takie badania, jak: glukoza i insulina na czczo czy stężenie cholesterolu i trójglicerydów. Dodatkowo lekarz może dokonać pomiaru ciśnienia, masy ciała, wzrostu oraz obwodu talii.
Podczas konsultacji specjalistycznej diabetolog formułuje zalecenia oraz układa plan terapeutyczny dostosowany do stanu zdrowia i trybu życia Pacjenta. W zależności od diagnozy leczenie może wymagać: samokontroli poziomu cukru przy pomocy glukometru, insulinoterapii, farmakoterapii, dietoterapii, aktywności ruchowej. Lekarz może również zalecić zabiegi wspomagające z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii lub chirurgii.
Podczas wizyty u diabetologa w Klinice Miracki w Warszawie można dodatkowo skorzystać z analizy składu ciała – badania wykonywanego metodą bioimpedancji elektrycznej (BIA) i prądu o różnych częstotliwościach, które są zmieniane w trakcie pomiaru, co pozwala na uzyskanie dokładnych wyników oraz zwiększenie powtarzalności otrzymanych rezultatów. Badanie umożliwia bardzo precyzyjne pomiary całego ciała oraz jego segmentów, uwzględniając m.in. ich masę, zawartość tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej oraz wody.
Najmniej zapłacimy za konsultację diabetologiczną, jeśli zdecydujemy się na wizytę w ramach NFZ. W takiej sytuacji konieczne jest jednak posiadanie skierowania do diabetologa, które można otrzymać od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty. Decydując się na wizytę u diabetologa na NFZ w Warszawie, trzeba też liczyć się z tym, że czas oczekiwania może być bardzo długi.
Jeśli potrzebujesz szybkiej porady cenionego specjalisty, warto zdecydować się na prywatną wizytę u diabetologa. Koszt konsultacji diabetologicznej w Warszawie to przeciętnie 200 zł. Warto mieć na uwadze, że podczas wizyty może nastąpić potrzeba wykonania badań dodatkowo płatnych, np. analizy składu ciała. Lekarz może też skierować nas na badania krwi i dodatkowe zabiegi.
W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-ursynow-aleja-ken/
Your Friday w Klinice Miracki to wyjątkowy czas, w którym możesz kompleksowo zadbać o Swoje…
Marzysz o aksamitnie gładkiej skórze bez zbędnych włosków? A może chciałabyś odmłodzić Swój wygląd, zredukować…
Czas na chwilę tylko dla Ciebie i Twojego naturalnego piękna. Rozpoczynamy Black Friday 2024 w…
Każda z nas pragnie czuć się pięknie i młodo w Swojej skórze. Świeży i promienny…
Aksamitnie gładka skóra bez zbędnych włosków to marzenie jak najbardziej do spełnienia, zwłaszcza jeśli zdecydujesz…
Jesień to doskonały czas, by kompleksowo zadbać o Swoją skórę, odżywić ją i nawilżyć oraz…