Słabe ściany naczyń krwionośnych są podatne na nadmierne rozszerzanie, co powoduje wzmożony napływ krwi i sprawia, że kapilary stają się widoczne przez skórę. Sposobem pozwalającym na usuwanie kruchych, uszkodzonych naczynek są techniki laserowe. Przybliżamy, ile kosztuje zamykanie naczynek na twarzy i innych partiach ciała oraz od czego zależy koszt zabiegu w Klinice w Łodzi!
Normalne jest, że na pewnych obszarach ciała żyły i drobniejsze, płytko położone kapilary mogą w pewnym stopniu prześwitywać przez skórę, zwłaszcza, jeśli jest ona cienka. Często jednak ściany naczyń krwionośnych są szczególnie osłabione i ulegają nadmiernemu rozciągnięciu. Wówczas bywają bardzo widoczne. Mogą przyjmować postać ,,pajączków” lub żylaków, a jeśli są drobne i liczne, odpowiadają za zmiany rumieniowe.
Skłonność do powstawania zmian naczyniowych (teleangiektazji) bywa dziedziczna. Cechami przekazywanymi pokoleniom są m.in. płytka lokalizacja kapilar i dysfunkcje zastawek żylnych. Do rozszerzania i pękania naczynek krwionośnych przyczyniają się także zaburzenia hormonalne, choroby ogólnoustrojowe, niezdrowa dieta, czy niewłaściwa pielęgnacja skóry. Niektóre zmiany tego typu mogą też towarzyszyć nam od urodzenia.
Do zamykania naczynek stosuje się lasery naczyniowe. Urządzenia takie emitują wiązkę energii, która odznacza się powinowactwem do hemoglobiny. Jest to barwnik odpowiadający m.in. za kolor krwi, tym samym znajduje się go sporo w naczyniach krwionośnych.
Wiązka lasera przenika przez skórę i nie narusza jej ciągłości, ponieważ jest praktycznie obojętna dla innych cząsteczek. Natomiast po pochłonięciu przez hemoglobinę powoduje wzrost temperatury, a to z kolei inicjuje proces koagulacji ścian naczynia krwionośnego, w które energia jest skierowana.
Celem zabiegu laserowego jest obkurczenie, czyli zamknięcie rozszerzonego lub pękniętego naczynka. Dzięki temu krew już do niego nie napływa w nadmiarze i przestaje ono prześwitywać przez skórę. Natomiast uszkodzone komórki są wchłaniane przez organizm na drodze naturalnych procesów.
Większość zmian naczyniowych można usunąć. Trzeba jednak pamiętać, że leczenie powinno być poprzedzone konsultacją dermatologiczną i skrupulatną diagnozą. Zabieg zamykania naczynek jest metodą objawową i nie chroni przed poszerzaniem kolejnych. Z tego powodu w przypadku cery naczyniowej czy innych powodów osłabienia układu krążeniowego konieczne bywa wprowadzenie odpowiedniego leczenia i działań zachowawczych.
Po wykluczeniu przeciwwskazań i opracowaniu indywidualnego planu postępowania, zwykle możliwe jest usuwanie zarówno drobnych pajączków, jak i ciemnych zmian naczyniowych, czy rozległego rumienia. Wyjątkiem są bardzo rozległe i głębokie zmiany, które leczy się chirurgicznie.
To, ile kosztuje zabieg zamykania naczynek zależy głównie od charakteru i wielkości zmiany. Niekiedy problemem jest pojedynczy pajączek, który można usunąć już podczas jednej sesji laserowej, innym razem rozległy rumień, którego usuwanie wymaga zwiększonych nakładów pracy od osoby wykonującej zabieg, jak i zużycia zastosowanego sprzętu, czy wielu procedur okołozabiegowych.
W Klinice w Łodzi cena za usunięcie pajączków wynosi od ok. 300 zł wzwyż. Oczywiście jeśli zmiany naczyniowe są liczne na danym obszarze ciała, nie liczy się ich pojedynczo, a bierze pod uwagę głównie obszar zabiegowy. Oto przykłady, ile kosztuje zamykanie naczynek:
Trzeba pamiętać, że podane ceny za zabieg zamykania naczynek są orientacyjne i mogą ulegać zmianie. O koszt metody preferowanej w Twoim przypadku możesz zapytać podczas konsultacji w Klinice Miracki w Łodzi, Katowicach, Krakowie lub Warszawie.
Cellulit, nazywany skórką pomarańczową, to problem, który dotyka większość kobiet, niezależnie od wieku i wagi.…
Każda z nas zasługuje na to, by czuć się naturalnie piękna. Niekiedy jednak przeszkadzają nam…
Naturalnie piękny wygląd skóry dodaje nam pewności Siebie i sprawia, że czujemy się atrakcyjnie. Nasi…
Postępy w nauce i medycynie, gwałtowny rozwój branży farmaceutycznej wpływają na wydłużenie długości życia społeczeństw…
W dobie rosnącej świadomości zdrowotnej i starzejących się społeczeństw, krajów wysoko rozwiniętych, dążenie do długowieczności…
Długie i zdrowe życie nie ma ceny, a badania na temat wpływu różnych czynników na…