Menu

Im wcześniej zaczniesz terapię, tym łatwiej usunąć blizny.

Nie musimy przekonywać Cię do podjęcia decyzji o usunięciu blizny. Pozbycie się blizn z twarzy i ciała jest możliwe, dzięki skutecznym i nowoczesnym terapiom. Redukcja blizn potrądzikowych, zanikowych, pourazowych, pooperacyjnych czy poporodowych dla wielu osób oznacza zwiększenie komfortu. Nie trzeba już zakrywać blizn na ciele ubraniem albo codziennie przypominać światu, że kiedyś miało się trądzik. Jeżeli usuwanie blizn jest dla Ciebie ważne, zaplanuj swoją terapię. Im blizna jest młodsza, tym łatwiej ją usunąć. Zabieg będzie wymagał mniejszej liczby powtórzeń, a tym samym cena usuwania blizn będzie niższa. Do zabiegów można przystąpić gdy tylko blizna będzie wygojona.

Jak usunąć blizny?

Najlepiej profesjonalnie. Wizyta w rekomendowanej klinice medycyny estetycznej pozwoli dobrać odpowiednią, bezpieczną i skuteczną terapię. Odradzamy usuwanie blizn domowymi sposobami, by nie pogorszyć stanu skóry. Lekarz specjalista jest w stanie ocenić możliwości zabiegowe i zalecić najbardziej odpowiednie zabiegi. Co oznacza odpowiedni zabieg? Skuteczny, nowoczesny, małoinwazyjny i jak najmniej bolesny. W Klinice Miracki dbamy o najwyższe standardy zabiegowe, stosujemy nowoczesne terapie o najwyższej skuteczności i minimalizujące dyskomfort Pacjenta. Takie możliwości dają nam urządzenia laserowe, wykorzystujące technologię pikofrakcyjną. Bardzo duża energia światła laserowego jest aplikowana w bardzo krótkich impulsach. Dzięki temu terapia jest skuteczna, a jednocześnie jak najmniej bolesna i nie powodująca oparzeń. Lasery starszego typu, emitują wiązkę światła, która trwa dłużej, przez co możliwe były oparzenia, podrażnienia a Pacjent musiał liczyć się z długą rekonwalescencją. Lasery pikofrakcyjne zrewolucjonizowały terapie usuwania blizn.

W Klinice Miracki wykorzystujemy dwa lasery pikofrakcyjne: PicoSure i Discovery Pico. Jesteśmy jedyną Kliniką w Polsce, która posiada oba urządzenia. Chcemy dać naszym Pacjentom najlepsze możliwości zabiegowe, dostęp do najnowocześniejszej technologii i specjalistów. Zabiegi usuwanie blizn są przeprowadzane przez lekarzy – ekspertów laseroterapii. Wciąż poszukujemy najlepszych rozwiązań i możemy je osiągać dzięki laserom pikofrakcyjnym” – mówi doktor Krzysztof Miracki, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej i ekspert laseroterapii.

Jak działa laser na blizny?

Energia światła lasera wywołuje w skórze kontrolowane mikrouszkodzenia. Celem takiego działania jest wywołanie naturalnej odbudowy skóry. Zwiększa się produkcja kolagenu i postępuje proces regeneracji. Miejsce, w którym jest blizna zaczyna przebudowywać się w normalną, zdrową tkankę. Mikrouszkodzenia, które uruchamiają odbudowę skóry, są bezpieczne i nie niosą za sobą ryzyka powstania kolejnych blizn – są niezbędne by skóra rozpoczęła naturalne procesy regeneracji. Ten proces jest wykorzystywany również w redukcji zmarszczek i ujędrnianiu skóry.

Laserowe usuwanie blizn

Lasery PicoSure i Discovery Pico świetnie sprawdzają się w usuwaniu blizn zanikowych, potrądzikowych czy pourazowych. Są również doskonałym narzędziem w redukcji blizn po porodzie, operacjach i urazach. Mogą być również wykorzystywane do redukcji rozstępów. Laser działa na rozstępy, ponieważ są one rodzajem blizny. Powstają poprzez nadwyrężenie skóry i zbyt mocne naprężenie – podczas ciąży, przy znacznym przyroście masy mięśniowej bądź szybkiej utracie masy ciała. Bardzo trudno pozbyć się rozstępów domowymi sposobami. Kremy na rozstępy działają na wierzchnie warstwy skóry, tymczasem problem można leczyć “od środka”, za pomocą laseroterapii.
Efekty laserowego usuwania blizn i rozstępów są spektakularne, wiele zależy jednak od rodzaju blizny, jej rozległości i wieku. Leczenie blizn często wymaga przeprowadzenie serii zabiegów – najczęściej jest to od trzech do sześciu zabiegów.

Dowiedz się więcej o laserowym usuwaniu blizn:

PicoSure – usuwanie blizn i blizn potrądzikowych
Discovery Pico usuwanie blizn

Zobacz również