Przerośnięte, czy niesymetryczne wargi sromowe to nie tylko nieestetyczny wygląd. Tego typu niedoskonałości mogą uprzykrzać codzienne funkcjonowanie, powodując otarcia, podrażnienia okolic intymnych. Jak więc skorygować duże wargi sromowe? Ginekologia estetyczna oferuje kobietom różne metody zniwelowania tego problemu, a jednym z nich jest labioplastyka. Dowiedz się, jak wygląda zabieg labioplastyki i poznaj podstawowe przeciwwskazania.
Labioplastyka warg sromowych pozwala skorygować wygląd okolic intymnych i poprawić ich funkcjonalność. Kobiety decydujące się na zabieg pozbywają się dyskomfort, bardziej akceptują siebie i są bardziej zadowolone ze współżycia z partnerem.
Klasyczna labioplastyka polega na usunięciu nadmiaru tkanki za pomocą skalpela. Natomiast poza tradycyjną metodą możesz wybrać też labioplastykę laserową lub radiochirurgiczną (charakteryzują się mniejszym stopniem inwazyjności od zabiegu operacyjnego). Nóż RF daje bardzo wysoką jakość cięcia, nie powoduje obrzęku i wiąże się z minimalnym krwawieniem.
Przed labioplastyką zawsze odbywa się wizyta kwalifikująca pacjentkę do zabiegu, która obejmuje szczegółowy wywiad medyczny i badanie na fotelu ginekologicznym. Na tej podstawie specjalista może dokładnie ocenić dany defekt, stan zdrowia kobiety i wykluczyć względne czy bezwzględne przeciwwskazania do labioplastyki. Przed zabiegiem konieczne jest też wykonanie kilku badań laboratoryjnych, takich jak np.:
Zmniejszenie i modelowanie warg sromowych wykonane przez doświadczonego oraz wykwalifikowanego lekarza jest bezpiecznym zabiegiem. Jeśli chodzi o dolegliwości bólowe, których obawia się tak wiele pacjentek – należy podkreślić, że labioplastyka nie boli, gdyż jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Wstrzyknięta za pomocą bardzo cienkiej igły lidokaina blokuje przesyłanie sygnału bólowego. Rekonwalescencja po zabiegu labioplastyki warg sromowych (za pomocą noża radiofrekwencyjnego, który nie skutkuje urazem termicznym tkanek, jak laser) jest bezbolesna (oczywiście jeśli jest prawidłowo przeprowadzona). U niektórych pań szczególnie wrażliwych na ból, przez kilka dni po zabiegu może pojawiać się nieznaczny ból, ale wówczas można przyjąć lek przeciwbólowy z grupy NLPZ. Nie ma potrzeby stosowania silniejszych środków przeciwbólowych. W przypadku labioplastyki laserowej obrzęk okolic intymnych i pewne dolegliwości bólowe w obszarze zabiegowym są częstymi, ale przejściowymi skutkami ubocznymi zabiegu.
Jeśli chodzi o zalecenia pozabiegowe, należy zachować wstrzemięźliwość seksualną przez około miesiąc, niewskazany jest też w tym okresie intensywny wysiłek fizyczne. Bardzo ważne jest szczególne dbanie o prawidłową higienę okolic intymnych (należy nosić bieliznę z przewiewnej bawełny). Niekiedy potrzebna jest też 1-2 tygodniowa przerwa w pracy.
Jeśli chodzi o podstawowe przeciwwskazania do labioplastyki warg sromowych, należy wymienić:
Podsumowując, ginekologia estetyczna umożliwia zmianę kształtu, wielkości i wyglądu warg sromowych różnymi metodami. Najpowszechniejszą techniką jest labioplastyka laserowa i metodą radiofrekwencji.
Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, umów się na konsultację w naszej Klinice Miracki. Nasi specjaliści chętnie podzielą się swoją wieloletnią wiedzą oraz doświadczeniem.
Your Friday w Klinice Miracki to wyjątkowy czas, w którym możesz kompleksowo zadbać o Swoje…
Marzysz o aksamitnie gładkiej skórze bez zbędnych włosków? A może chciałabyś odmłodzić Swój wygląd, zredukować…
Czas na chwilę tylko dla Ciebie i Twojego naturalnego piękna. Rozpoczynamy Black Friday 2024 w…
Każda z nas pragnie czuć się pięknie i młodo w Swojej skórze. Świeży i promienny…
Aksamitnie gładka skóra bez zbędnych włosków to marzenie jak najbardziej do spełnienia, zwłaszcza jeśli zdecydujesz…
Jesień to doskonały czas, by kompleksowo zadbać o Swoją skórę, odżywić ją i nawilżyć oraz…