Menu

Jak się pozbyć drugiego podbródka – poznaj możliwości

Czasami ciało lubi dostarczać nam nieprzyjemnych niespodzianek. Jedną z nich jest drugi podbródek. Całe rzesze kobiet walczą z tym nieestetycznym problemem, który bardzo często nie ma związku z ogólnym wyglądem sylwetki. Bywa, że całe ciało mamy piękne, smukłe i szczupłe, a jedynie podbródek „odstaje” od reszty. Pomożemy Wam znaleźć sposób na to, jak zlikwidować drugi podbródek, bo jak się okazuje, nie jest to wcale trudny i bolesny zabieg.

Drugi podbródek – skąd się bierze?

Usuwanie drugiego podbródka może być zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym, niewymagającym interwencji chirurga. Ale zacznijmy od początku – skąd się bierze drugi podbródek? Oczywiście odpowiedź nie jest jednoznaczna, a na powstawanie drugiego podbródka składa się kilka elementów. Podstawowym jest miejscowe nagromadzenie się tkanki tłuszczowej w dolnym obszarze twarzy. I nie musi ono być związane z ogólną otyłością, również u osób szczupłych zdarza się, że tkanka tłuszczowa gromadzi się akurat w tym miejscu. To o tyle nieprzyjemne, że ćwiczenia fizyczne nie pomogą, bo to obszar ciała, który nie będzie podatny na wyszczuplanie tradycyjnymi metodami. Kolejnym czynnikiem jest naturalny proces starzenia, czyli zmniejszanie gęstości i sprężystości skóry. Miejscowa tkanka tłuszczowa doskonale czuje się w miejscu, gdzie skóra jest bardziej wiotka, luźniejsza i mniej gęsta, a efekt tego nagromadzenia staje się znacznie bardziej widoczny.

Podwójny podbródek – jak się go pozbyć?

Zabieg korekty podbródka jest łatwy do wykonania, dzięki temu, że obszar poddawany procedurze jest doskonale dostępny dla urządzeń kosmetologicznych, którymi można go przeprowadzić. Tym samym, lifting podbródka może być łatwiejszy i prostszy niż Wam się wydaje. Biorąc pod uwagę budowę skóry i procesy, którym jest ona poddawana każdego dnia, dla uzyskania optymalnego efektu musimy doprowadzić do uzyskania jednego celu: stymulacji skóry do produkcji kolagenu i elastyny przy jednoczesnym obkurczeniu skóry i likwidacji komórek tłuszczowych zalegających w obszarze podbródka. Metod, którymi możemy to osiągnąć jest mnóstwo.

Sposoby na likwidację drugiego podbródka

Sposobów na pozbycie się drugiego podbródka jest bardzo dużo. Począwszy od działania masażem próżniowym (do tego celu wykorzystywane są urządzenia Endermologie LPG Alliance oraz Vela Shape), poprzez ultradźwięki (Vela Shape) aż po fale radiowe (Accent Prime). Usunięcie drugiego podbródka najszybciej osiągniemy jednak poprzez kombinację poszczególnych metod zabiegowych. Procedura Accent Prime wydaje się być idealnym do tego celu rozwiązaniem. To połączenie działania fal radiowych i ultradźwięków. Pierwsze powodują, że skóra obkurcza się i zostaje pobudzona do intensywnej produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Natomiast drugie pomagają w rozbiciu tkanki tłuszczowej, skutecznie i trwale niszcząc przy tym komórki tłuszczowe. Skonsolidowane działanie ultradźwięków i fal radiowych powoduje, że skóra zostaje miejscowo otłuszczona, a jej wiotkość przywrócona. W efekcie, podbródek jest odpowiednio wymodelowany w krótkim czasie, bez naruszania zewnętrznych warstw naskórka.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać również z innych, wspomnianych wcześniej metod na zlikwidowanie drugiego podbródka. Zabieg Vela Shape, który łączy w sobie działanie masażu próżniowego i ultradźwięków, również daje widoczne i bardzo zadowalające efekty liftingu. Podobnie urządzenie Ultraformer III, które bazuje na tak zwanej technologii HIFU, czyli wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej. Jeżeli macie nieco więcej cierpliwości, ale zależy wam na jak najłagodniejszej i naturalnej metodzie, wtedy prawdopodobnie nasi kosmetolodzy i lekarze zarekomendują wam skorzystanie z najnowszej endermologii LPG Alliance.

Jak wybrać optymalną metodę korekty podbródka?

Wybór optymalnej technologii, jak najlepiej dopasowanej do oczekiwań pacjenta, zależy od wielu czynników. Należy wziąć pod uwagę faktyczne potrzeby skóry pacjenta, moc i intensywność zabiegu, czas, jaki może on poświęcić na przeprowadzenie procedury i ewentualne przeciwwskazania do jej wykonania, a także możliwości finansowe. Pełne spektrum zabiegów, idealnie dostosowane do wszystkich potrzeb pacjentów, mogą zapewnić jedynie profesjonalne, duże kliniki, które dysponują nie tylko odpowiednim sprzętem, ale też zespołem profesjonalistów, którzy rzetelnie ocenią indywidualne potrzeby i możliwości terapeutyczne. W naszej klinice możemy zagwarantować najszerszy wybór zabiegów oraz najbardziej doświadczonych lekarzy i kosmetologów, którzy pomogą wybrać metodę doskonałego liftingu podbródka, dostosowaną do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jeżeli chcecie zasięgnąć więcej opinii na temat cen i szczegółów zabiegów likwidacji drugiego podbródka w Klinice Miracki, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klinikamiracki.pl lub 605 905 608. Szczegółowe ceny zabiegów likwidacji drugiego podbródka możecie Państwo znaleźć w zakładce cennik.