Jedno oko mniejsze od drugiego to problem, który sprawia, że twarz jest dość mocno asymetryczna. Część kobiet próbuje zamaskować ten defekt odpowiednim makijażem oczu, jednak zwykle nie jest to w pełni satysfakcjonujące rozwiązanie. Masz jedno oko mniejsze od drugiego i odczuwasz dyskomfort? Sprawdź, jakie zabiegi na powieki pomogą Ci osiągnąć symetryzację.
Jedno oko mniejsze od drugiego może być spowodowane przebytym urazem, który doprowadził do uszkodzenia mięśnia. Opadanie powieki (ptoza) może mieć też związek z chorobą, która doprowadziła do uszkodzenia połączenia nerwowo-mięśniowego. Inną przyczyną asymetrii oczu jest nieudana plastyka powiek. Jak pokazuje praktyka lekarska, zdarza się, że jedno oko sprawia wrażenie mniejszego od drugiego na skutek opuchlizny pooperacyjnej i jest to stan przejściowy. Opadająca powieka może być też oznaką zwiotczenia delikatnej i cienkiej skóry w tej okolicy na skutek fizjologicznego procesu starzenia organizmu. Jak więc wyrównać tego rodzaju niedoskonałości?
Podstawą jest odpowiednie zdiagnozowanie przyczyny problemu. Jedną z możliwości, jaką oferuje współczesna medycyna estetyczna jest blefaroplastyka. Wiedz, że zabieg może być przeprowadzony laserowo lub metodą chirurgiczną (jest ona bardziej inwazyjna). By poprawić wygląd opadającej powieki, która sprawia, że jedno oko wydaje się optycznie mniejsze od drugiego, możesz też poddać się zabiegowi z użyciem plazmy. Na czym polega ta metoda? Urządzenie, które wytwarza mikrowiązki plamzy powoduje odparowanie naskórka i obkurczenie skóry w problematycznym obszarze. Zabieg nie wiąże się ze szczególną rekonwalescencją i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.
Jeśli chodzi o przeciwwskazania do plastyki powieki górnej, jest to m.in.:
Inną metodą na przywróceniu oczom symetrii jest niechirurgiczny lifting powiek. Zabieg jest przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym, nie pozostawia blizn i odmładza skórę w tej okolicy. W wielu przypadkach nasi lekarze korzystają z technologii HIFU – na czym polega? Emitowanie przez urządzenie ultradźwięki w kontrolowany sposób rozgrzewają tkanki do 65-75°C, powodując mikrouszkodzenia. Technologia high intensity focused ultrasound stymuluje kolagen do przebudowy, dzięki czemu skóra odzyskuje jędrność. Wiedz, że nieoperacyjny lifting powiek nie wymaga rekonwalescencji.
Jakie są przeciwwskazania do tego zabiegu? Do czynników wykluczających zaliczamy:
Warto wspomnieć jeszcze o jednej niechirurgicznej procedurze, jaką jest radiofrekwencja mikroigłowa. Zabieg polega na ogrzewaniu tkanek na określonej głębokości za pomocą fal radiowych i mikronakłuwaniu, które pobudza skórę do regeneracji. Dzięki tej metodzie fibroblasty produkują więcej włókien kolagenowych. Jakie są przeciwwskazania do radiofrekwencji mikroigłowej? Są to m.in.:
Jedno oko mniejsze od drugiego to Twój kompleks? Jesteś zainteresowana symetryzacją operacyjną powiek i rozważasz skorzystanie z blefaroplastyki? Umów na wizytę w naszej Klinice Miracki.
Wiosną każda z nas pragnie wyglądać świeżo i pięknie, cieszyć się jędrną i pełną blasku…
Naszą misją jest Twoje naturalne piękno. Właśnie dlatego nieustannie wdrażamy nowoczesne rozwiązania łączące bezpieczeństwo i…
Aksamitnie gładka skóra bez zbędnych włosków to piękno i komfort, którego pragnie dla Siebie każda…
Wiosna to doskonały moment, by zadbać o kondycję Swojej skóry, która po zimie potrzebuje regeneracji:…
Karina Dudek-Miracka i Doktor Krzysztof Miracki jak nikt inny znają się na trendach medycyny estetycznej…
Kochane Pacjentki, z okazji Waszego święta życzymy, abyście zawsze czuły się wyjątkowe i piękne, aby…