Menu

Kaja Paschalska rozmawia z doktorem Mirackim o atutach zabiegu epilacji laserowej Vectus

Kaja Paschalska jest jedną z pierwszych entuzjastek laserowego usuwania owłosienia laserem Vectus. Poznajcie Jej opinię o tym zabiegu i innych ulubionych procedurach przeprowadzanych w Klinice Miracki.

Doktor Krzysztof Miracki: No to pani Kaju, jest Pani po pierwszym zabiegu depilacji. Jak wrażenia? Niech Pani powie.

Kaja Paschalska: Powiem szczerze, super. Troszeczkę się obawiałam tego zabiegu pod kątem wrażliwości na ból, ponieważ laser to jest jednak laser, są takie mity różne na ten temat właśnie, że są to zabiegi bolesne i jestem bardzo mile zaskoczona, ponieważ zabieg jest praktycznie bezbolesny. Przez to, że ta głowica jest taka chłodna, to w ogóle nie odczuwa się bólu, to jest raz. Dwa, że jest to bardzo szybki zabieg, no i mam taką nadzieję, że też bardzo skuteczny. Słyszałam panie doktorze, że po czterech zabiegach, tak, są już widoczne rezultaty?

Doktor Krzysztof Miracki: Tak. Jest to laser diodowy najnowszej generacji i przy tym laserze możemy osiągnąć bardzo szybko rezultaty. Z reguły wystarczają cztery zabiegi, ale oczywiście to często jest uwarunkowane grubością włosa Pacjentki, tego jak wstrzelimy się w cykl wzrostu tego włosa. Natomiast najczęściej praktycznie cztery zabiegi są wystarczające, żeby pozbyć się tych włosów na zawsze i to jest fantastyczne, że już nigdy nie będzie tego problemu.

A co jeszcze jest fajne, to skóra, która poddawana jest również promieniowaniu lasera, robi się gładsza, przyjemniejsza, taka jednorodna, pozbawiona jakichkolwiek zapaleń mieszków włosowych. Także to są takie dodatkowe benefity, tego, że nie będziemy mieli owłosienia, ale też skóra będzie jędrna, gładka i to jest fajne.

Kaja Paschalska: Na pewno jest to super zabieg przede wszystkim pod kątem wygody, prawda?

Doktor Krzysztof Miracki: Mam nadzieję, że będzie Pani zadowolona. Jeszcze trzy zabiegi przed Panią, ale czas szybko biegnie i za kilka miała już Pani problem zupełnie z głowy.

A jak, w takim razie wrażenia po ostatniej wizycie, kiedy robiliśmy peeling laserowy, proszę powiedzieć czy skóra szybko doszła do prawidłowego stanu, czy były jakieś kłopoty? Trzeba było nakładać dużo maści, żeby faktycznie nawilżenie utrzymać?

Kaja Paschalska: No faktycznie jest to zabieg, po którym trzeba trochę o tę skórę dbać, w sensie nawilżać itd. zresztą pan o tym sam doskonale wie. Natomiast muszę powiedzieć, że efekty są super pod kątem gładkości skóry, napiętości, jest po prostu taka rozświetlona i wypoczęta. To są takie moje spostrzeżenia.

Doktor Krzysztof Miracki: Od tego zabiegu minęły już cztery tygodnie, prawda?

Kaja Paschalska: Tak.

Doktor Krzysztof Miracki: I to jest właśnie ten okres, kiedy możemy spodziewać się tych pozytywnych efektów pozabiegowych, bo początkowo ta skóra była twardsza troszeczkę, przesuszona, ale teraz już po czterech tygodniach, to faktycznie widzimy ten efekt końcowy.

Dla mnie najważniejsze jest to, że mimo tego, że ma Pani napięty grafik mogła pani sobie pozwolić na tego typu zabiegi tutaj, bo tak naprawdę to jest zabieg, który brzmi groźnie, ale w sumie też dość szybko te efekty uboczne znikają. Zaczerwienienie poprzez jeden dzień i właściwie potem już skóra się goi tak, że po dwóch, trzech dniach można założyć makijaż, prawda?

Kaja Paschalska: Tak, faktycznie, jest też bardzo wygodnym zabiegiem. Oczywiście przez te pierwsze dwa należy o siebie bardziej dbać i nie pokazywać się raczej na mieście, natomiast później rzeczywiście nie ma z tym najmniejszego problemu i rzeczywiście ten efekt takiej wypoczętej skóry jest bardzo, bardzo fajny.

Doktor Krzysztof Miracki: Ale teraz wszystkie kosmetyki za to będą się pięknie wchłaniały i również taka domowa opieka nad skórą będzie bardziej efektywna, bo skóra już nie ma tej bariery rogowej, to wszystko odparowaliśmy i wszystko ładnie, jest subtelne, zresztą widać efekty…

Kaja Paschalska: Bardzo dziękuję. A jeszcze chciałam powiedzieć o jednym z moich innych zabiegów, zresztą już skończyłam serię i najprawdopodobniej to było, z tego, co pan doktor mówił, że ten zabieg to endermologia.

Doktor Krzysztof Miracki:  Zgadza się.

Kaja Paschalska: Tak, to rewelacja. Powiem szczerze, że z tych wszystkich zabiegów, no laser jeszcze kompletnie bezbolesny i tutaj inwazyjny, tak, depilacja, natomiast jeśli chodzi o endermologię, to mój ulubiony zabieg pod kątem tego, że tak na dobrą sprawę to jest taki masaż.

Doktor Krzysztof Miracki: Zgadza się, to jest 40 minut dla pacjentki, kiedy pacjentka się może totalnie wyłączyć…

Kaja Paschalska: Zrelaksować.

Doktor Krzysztof Miracki:I właściwie nie ma żadnych efektów ubocznych, tak? Po tym zabiegu?

Kaja Paschalska: Tak, dokładnie, także bardzo, bardzo się relaksuje.

Doktor Krzysztof Miracki: Skóra gładka, napięta, tak? Jędrna? To fantastyczny zabieg, również dla osób młodych. Nie tylko dla bardziej dojrzałych kobiet, ale również młode osoby. Mamy coraz to mniej ruchu, tak? Często dochodzi do jakiś zaburzeń krążenia, mikrokrążenia i po tego typu zabiegach, jak endermologia, zdecydowanie to wszystko wraca do normy i nawet kiedy tego ruchu jest trochę za mało, kiedy nie ćwiczymy regularnie, to zdecydowanie endermologia poprawia nie tylko krążenie, ale też cyrkulację krwi, limfy, w związku z czym, z reguły znikają obrzęki wszystkie, także no, zabieg, który ja polecam właściwie każdej kobiecie.

Kaja Paschalska: Tak, jest zabiegiem bardzo przyjemnym, poświadczam.

Doktor Krzysztof Miracki: Cieszy mnie to. No to w takim razie co? Widzimy się za sześć tygodni, kiedy wróci Pani na kolejną depilację, a na razie bardzo dziękuję i do zobaczenia.

Kaja Paschalska: Dziękuję serdecznie panie doktorze.

Doktor Krzysztof Miracki: Do widzenia.

Zobacz również

Otwarcie medialne nowej siedziby

Otwarcie medialne nowej siedziby

Pod nowym adresem, pod którym mieścimy się od stycznia 2016 roku, możemy już mówić o sobie: Klinika Miracki – jedna z największych placówek medycyny estetycznej i laseroterapii w Polsce.

Czytaj dalej

Klinika Miracki w „Sekretach lekarzy” TVN Style

Klinika Miracki w „Sekretach lekarzy” TVN Style

Dla wszystkich naszych pacjentów mamy wspaniałą wiadomość! Jeżeli chcecie zapoznać się bliższej z naszą codzienną pracą i wyzwaniami, przed jakimi stają nasi lekarze oraz kosmetolodzy, a także, jeśli chcecie zajrzeć za kulisy Kliniki Miracki – śledźcie w piątkowe wieczory program „Sekrety Lekarzy” na antenie TVN Style. Premierowe emisje odbywają się w piątki o godzinie 22.30, ale jeżeli nie uda się Państwu w tym czasie dołączyć do widowni – nie ma się czym martwić: powtórki możecie zobaczyć na TVN Style w niedziele o 14.25 i 21.15, środy o 23.40 oraz w czwartki o 11.15.

Czytaj dalej