Skip to main content
laserowe usuwanie tatuażu

Laser pikosekundowy – sposób na niefortunne tatuaże

Niektóre tatuaże po upływie czasu przestają być atrakcyjne dla ich posiadacza. Najlepszym sposobem na ich usunięcie jest zabieg laserem pikosekundowym. To nowoczesna technologia do likwidacji trwałego tatuażu i makijażu permanentnego. W większości przypadków umożliwia całkowite pozbycie się pigmentu ze skóry. Przeczytaj, na czym polega laserowe usuwanie tatuażu i jakie daje efekty. Poznaj historię Małgosi, bohaterki programu „Klinika naturalnego piękna”.

Czym jest laser pikosekundowy?

Lasery pikosekundowe, np. Discovery Pico czy PicoSure, z których korzystamy w naszej klinice, działają w technologii pikosekundowej – wyróżnia się ona niezwykle krótkimi impulsami, trwającymi zaledwie pikosekundę. Jednocześnie urządzenia te wykazują bardzo wysoką moc szczytową. Umożliwia to rozbicie barwnika tatuażu na bardzo drobne cząsteczki, z których usunięciem organizm nie ma najmniejszych problemów.

Dzięki wykorzystaniu pikosekundowego lasera do usuwania tatuażu znacząco zmniejsza się liczba sesji potrzebnych do uzyskania optymalnych rezultatów, w porównaniu do urządzeń starszej generacji. Do tego zmniejsza się też prawdopodobieństwo wystąpienia poparzeń czy blizn, a także bolesności zabiegów. Laser pikosekundowy jest wielofunkcyjny. Oprócz usuwania tatuaży i makijażu permanentnego odmładza skórę oraz redukuje blizny i rozstępy.

Jak działa laser do usuwania tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu polega na zniszczeniu barwnika pod skórą za pomocą wiązki światła. W trakcie zabiegu laser rozbija pigment na mikroskopijne elementy, które następnie są wchłaniane przez komórki organizmu (makrofagi) i usuwane na drodze naturalnych procesów metabolicznych. Energia lasera koncentruje się na tatuażu, podczas gdy reszta skóry jest dla urządzenia praktycznie „niewidoczna”. Odczyn po zabiegu jest niewielki i szybko znika.

Im ciemniejszy tatuaż (i tym samym większy kontrast między rysunkiem a skórą), tym zabieg laserowy jest skuteczniejszy. Najbardziej podatny na działanie światła lasera jest czarny tusz, najmniej – żółty i czerwony. Laser pikosekundowy jako jedyny skutecznie radzi sobie z każdym pigmentem.

Wiele osób zastanawia się, czy usuwanie tatuażu laserem jest bolesne. Na podstawie opinii naszych pacjentów możemy stwierdzić, że odczucia bólowe podczas zabiegu są kwestią indywidualną. Zależą nie tylko od progu bólu, ale też od miejsca, w którym znajduje się tatuaż. Można porównać je z odczuciami, towarzyszącymi podczas wykonywania tatuażu.

Laserowe usuwanie tatuażu – efekty

Rezultaty laserowego usuwania tatuażu z wykorzystaniem technologii pikosekundowej są zdumiewające. Pożądany efekt można osiągnąć już po kilku zabiegach. Przekonała się o tym bohaterka pierwszego odcinka nowej serii programu „Klinika naturalnego piękna”. Małgosia posiada aż 10 niefortunnych tatuaży na ciele. Postanowiła pozbyć się dwóch najbardziej widocznych – niewielkiego serduszka na ramieniu i małego napisu na twarzy, w okolicy ucha. Po czterech zabiegach tatuaż na ramieniu przestał być praktycznie widoczny. Rysunek na twarzy wymaga nieco dłuższej terapii ze względu na delikatną skórę w tym miejscu. Cały proces powinien jednak potrwać nie dłużej niż rok.

Dodatkowym działaniem lasera pikosekundowego jest pobudzenie komórek do produkcji kolagenu i elastyny, czego efektem jest obkurczenie skóry w miejscu zabiegowym. Laseroterapia uruchamia naturalne procesy regeneracji skóry. Dzięki temu ciało szybko się goi, staje się gładkie i napięte, bez śladu blizn.

Jeśli posiadasz niefortunne tatuaże, których chcesz się pozbyć, umów się na konsultację w Klinice Miracki. Nasi specjaliści doradzą Ci najlepsze rozwiązanie Twoich problemów.

Zapraszamy na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach.

0