Menu

Laserowe leczenie chrapania w Centrum Leczenia Chrapania SnoremeD – obecnie: Klinika Miracki

Klinika leczenia chrapania SnoremeD to cześć obecnej Kliniki Miracki. Zobaczcie, jak wygląda zabieg laserowego leczenia chrapania realizowany jeszcze w klinice Snoremed przez naszych najlepszych ekspertów. Dla programu Klinika Urody.

Lektor: Witamy w klinice urody. Dziś spróbujemy ulżyć wszystkim domownikom i pokażemy jak pozbyć się uciążliwego chrapania.
Niewyspanie, zmęczenie, problemy z koncentracją, to efekty źle przespanej nocy. Powód? Uciążliwe chrapanie.
Problem ten dotyczy jednej na osiem osób na świecie. Okazuje się, że na tę uporczywą przypadłość cierpią zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Poznajcie naszego dzisiejszego bohatera, który po każdej nieprzespanej nocy jest zmęczony i rozdrażniony.

Adi Kowalski: Nazywam się Adi Kowalski, jestem wokalistą. Moją największą zmorą jest chrapanie.

Może to głupio brzmi i infantylnie, że to mi najbardziej przeszkadza, bo różne osoby mają różne, gorsze może problemy, ale akurat ta sprawa mi strasznie dokucza. A chociażby jedziemy na koncerty, wchodzimy do busa i wszyscy mówią: “dobra, słuchajcie, słuchawki, bo zaraz idziemy spać, a Kowalski zrobi nam tutaj symfonię”.

Następny przykład, moja dziewczyna, która ciągle narzeka na to, że chrapię. Kiedyś ważyłem 135 kilo i ktoś powiedział, że jak schudnę, to wtedy to pomoże i nie będę chrapał. Niestety schudłem dosyć sporo, ale dalej chrapię, jakby to nie ustąpiło i ciągle męczy.

Natalia Skorupka, dziewczyna Adiego: Chrapanie Adiego jest dla mnie uciążliwe, ponieważ nie mogę się wyspać, muszę go co chwilę budzić. Próbowaliśmy wszystkiego, różne metody, ja słyszałam o gwizdaniu, zatykaniu nosa, ale to nie działa.

Lektor: Adrianowi zaproponowaliśmy nowoczesny zabieg z użyciem lasera Fotona.

Doktor Krzysztof Miracki: Najczęstszą przyczyną chrapania jest wiotkość struktur cieśni gardła, czyli podniebienia miękkiego, łuku podniebiennych i języczka.

…….

Lektor:  W trakcie snu dochodzi do zwiotczenia tych elementów, a przepływające powietrze wprawia je w drgania. Gdy powietrze toruje sobie drogę na zewnątrz, wskutek tarcia mogą powstawać dźwięki zwane chrapaniem.

Nieleczone chrapanie może stopniowo przekształcić się w przewlekły i niebezpieczny proces chorobowy, prowadzący do występowania bezdechów sennych, chorób układu krążenia, osłabienia libido czy nawet depresji. Dlatego warto zwrócić się o pomoc do specjalisty.

Doktor Krzysztof Miracki: Metoda laserowego leczenia chrapania polega na naświetleniu struktur cieśni gardła, czyli podniebienia, łuków podniebiennych i języczka w celu stymulacji komórek, które w tkankach odpowiedzialne są za produkcję kolagenu. Takie komórki, pobudzone do produkcji, namnażają włókna kolagenowe i w konsekwencji doprowadzają do usztywnienia tych struktur.

…….

Doktor Krzysztof Miracki: Chciałbym, żeby pan teraz powiedział aaaa.

Adi Kowalski: Aaaa.

Doktor Krzysztof Miracki:No, tu wychodzą pana talenty wokalne.

Doktor Krzysztof Miracki: Podczas zabiegu Pacjent odczuwa delikatne ciepło na podniebieniu. To ciepło momentami przeradza się w uczucie gorąca, ale nie jest to na tyle bolesne, aby wymagało jakichkolwiek leków przeciwbólowych czy znieczulenia.

Lektor: Seria trzech zabiegów z użyciem lasera fotona kosztuje 1600 złotych, każda sesja trwa 5 minut, a ostateczny efekt odczuwalny jest po około 4 miesiącach od ostatniego zabiegu.

Doktor Krzysztof Miracki: I jak doznania podczas zabiegu?

Adi Kowalski: Bardzo szybko i przyjemnie, można powiedzieć.

…….

Lektor: Wróćmy do naszego dzisiejszego bohatera, Adriana Kowalskiego. Jak się czuje po zabiegach?

Adi Kowalski: Wynik okazał się zaskakujący, jestem bardzo zadowolony z zabiegu, chrapanie w stu procentach ustało. Jestem wyspany, wypoczęty i osoby mieszkające i żyjące ze mną chyba tak samo są zadowolone.

Natalia Skorupka, dziewczyna Adiego: Ja też jestem bardzo zadowolona z zabiegu, dzięki czemu między nami jest o wiele lepiej i dawno tak dobrze nie spałam.