Menu

Laserowe leczenie grzybicy paznokci – zobacz, jak wygrać walkę z dolegliwością

Grzybica paznokci to bardzo częsta dolegliwość. Infekcja grzybicza swoim zasięgiem może obejmować zarówno paznokcie u rąk, jak i nóg. Niestety, problem ten spotyka coraz więcej osób, a powodem jest głównie korzystanie ze wspólnych przestrzeni miejskich, m.in. siłowni, basenu, hotelowego łóżka czy publicznej łazienki. Również nadmierna częstotliwość w korzystaniu z zabiegów manicure długotrwale odcinających płytce paznokcia dopływ powietrza może być przyczyną stanów grzybiczych.

Istnieje kilka sposobów leczenia grzybicy, jednak współcześnie, najszybsze rezultaty daje laseroterapia. Stosowanie zimnego lasera Lunula, jako terapii podstawowej lub jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego to obecnie najprostszy sposób na leczenie grzybicy paznokci stóp i dłoni.

Przyczyny grzybicy paznokci

Patrząc na zagadnienie od strony medycznej, grzybicę paznokci wywołują 3 rodzaje grzybów:

 • dermatofitowe,
 • drożdżopodobne,
 • pleśniowe.

Wśród czynników sprzyjających rozwojowi grzybicy wymienia się najczęściej:

 • niewłaściwą higienę,
 • częste korzystanie z miejsc użyteczności publicznej bez przestrzegania podstawowych zasad higieny,
 • nadmierną potliwość stóp,
 • niewłaściwie przeprowadzane zabiegi w gabinetach kosmetycznych,
 • urazy mechaniczne paznokci,
 • przesuszoną skórę.

Jakie są objawy grzybicy paznokci?

 • Zakażenie dermatofitami – paznokieć stopniowo zaczyna zmieniać barwę na mlecznożółtą, żółtobrązową lub zielonobrązową. Jego powierzchnia staje się gruba i matowa. Płytka odwarstwia się od podłoża, paznokieć kruszy się i łamie.
 • Zakażenie drożdżakami – może dotyczyć zarówno jednego, jak i kilku palców. Na początku wokół paznokcia powstaje stan zapalny (obrzęk i zaczerwienienie). Pojawiają się dolegliwości bólowe, niekiedy też ropna wydzielina. Płytka paznokcia staje się gruba, matowa z widocznymi bruzdami.
 • Zakażenie grzybami pleśniowymi – charakterystycznym objawem są żółte lub brązowe pasma na płytce paznokcia (najczęściej dotyczy to osób starszych).Jeżeli dostrzegacie u siebie któreś z wymienionych wyżej objawów – to niechybny znak, aby przeprowadzić badanie mykologiczne i rozpocząć terapię leczenia grzybicy.

Na czym polega laserowe leczenie grzybicy paznokci?

Leczenie grzybicy paznokci w Klinice Miracki przeprowadzamy z wykorzystaniem lasera Lunula. Terapia ta, skutecznie niszczy grzyby znajdujące się pod płytką paznokcia oraz pobudza procesy immunologiczne paznokcia, dzięki czemu rośnie zdrowa i mocna płytka. Warto dodać, że działanie lasera Lunula jest całkowicie bezinwazyjne, co odróżnia tę metodę od innych laserowych terapii antygrzybiczych.

Podczas zabiegu światło lasera przenika przez płytkę paznokcia, nie uszkadzając ani jej, ani skóry. Co ważne, zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa zaledwie 12 minut (naświetlanie jednej kończyny). Nie wymaga okresu rekonwalescencji i może być przeprowadzany nawet u osób z cukrzycą. Pełna terapia to cykl 4 zabiegów. Po upływie kilku miesięcy warto powtórzyć cykl w celu podtrzymania efektów terapeutycznych.

Dla kogo laser Lunula?

Warto pamiętać, że zmiany grzybicze to nie jedyne wskazania do terapii laserem Lunula. Krótka, całkowicie bezbolesna terapia Lunula daje również doskonałe efekty w profilaktyce antygrzybiczej – nie pozwala na namnażanie grzybów – ale też sprawdza się świetnie jako terapia regeneracyjna dla paznokci dłoni i stóp.
To ostatnie wskazanie będzie szczególnie ważne dla sportowców – którzy przez silne przeciążenia stóp narażają płytkę paznokcia u nogi na utratę odporności i kondycji. Ale też dla Pań, które chętnie korzystają z długotrwałych zabiegów manicure, takich jak choćby żele czy hybrydy. Warto po zdjęciu hybrydy wykonać przyspieszoną terapię laserem Lunula (serię 4 zabiegów, co 48h), aby paznokieć był wzmocniony i silniejszy przed kolejnym założeniem paznokci u manikiurzystki.

Laser Lunula – o czym trzeba pamiętać?

Po zabiegu laserem ważne jest przede wszystkim przestrzeganie zasad higieny paznokci. Należy także zdezynfekować wszystkie rzeczy, które miały kontakt z zakażonymi paznokciami, np. pościel, buty, skarpety, rękawiczki. Aby zmniejszyć ryzyko nawrotu choroby, zaleca się codzienne stosowanie sprayów przeciwgrzybicznych.

Przeciwwskazania do leczenia grzybicy paznokci laserem:

 • choroby nowotworowe,
 • przerośnięte blizny lub keloidy,
 • przyjmowanie leków immunosupresyjnych,
 • poparzenia słoneczne,
 • przyjmowanie leków światłoczułych,
 • ciąża.

Jeżeli chcecie zasięgnąć więcej opinii na temat cen i szczegółów zabiegów leczenia grzybicy paznokci w Klinice Miracki, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klnikamiracki.pl lub 605 905 608. Szczegółowe ceny zabiegów laserem Lunula możecie Państwo znaleźć w zakładce cennik.

Zobacz również