Menu

Laserowe odmładzanie – druga i długa młodość dla Twojej skóry

Gdy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia a cera jest ziemista, można pomóc jej w odbudowie i wyraźnie odmłodzić. Pierwsze zmarszczki, niewielkie blizny po trądziku, przebarwienia i zanikający młodzieńczy blask – to znaki, że czas podarować sobie trochę młodości. To możliwe dzięki nowoczesnym laserom pikofrakcyjnym, które doskonale sprawdzają się w odmładzaniu skóry. Nie musisz sięgać po radykalne i inwazyjne metody, żeby pozbyć się zmarszczek wokół oczu, ust, na szyi i dekolcie. Lasery pikofrakcyjne są skuteczne i bezinwazyjne.

Laserowe usuwanie zmarszczek – jak działa

Nowoczesne odmładzanie z użyciem lasera pikofrakcyjnego jest całkowicie bezinwazyjne. To oznacza, że podczas zabiegu nie dochodzi do naruszenia naskórka, cały proces odmłodzenia odbywa się wewnątrz skóry. Energia światła lasera przenika wgłąb skóry i tam stymuluje proces przebudowy skóry i produkcji kolagenu. Efekt termiczny doprowadza do kontrolowanych mikrouszkodzeń, które są sygnałem dla organizmu do wzmożonej działalności regeneracyjnej i odmładzającej. Technologia pikosekundowa sprawia, że duża energia lasera nie podrażnia i nie przegrzewa skóry. Dzieje się tak dlatego, że energia jest emitowana w wiązce o bardzo krótkim czasie uderzenia. To oznacza, że energia światła lasera prezycyjnie trafia w obszar zabiegowy, ale nie zdąży przegrzać i naruszyć tkanek okalających. Dzięki temu nie ma ryzyka silnych podrażnień czy powstania blizn. Pacjent po zabiegu szybko może wrócić do codziennych aktywności. Jeżeli po zabiegu laserowej redukcji zmarszczek pojawią się zaczerwienienie czy lekka opuchlizna – znikną samoczynnie maksymalnie po kilku dniach.

W Klinice Miracki wykorzystujemy dwa urządzenia laserowe, pracujące w technologii pikofrakcyjnej. To PicoSure i Discovery Pico – lasery o bardzo skutecznym, nowoczesnym i szerokim działaniu.

Co potrafią lasery PicoSure i Discovery Pico

Lasery pikofrakcyjne mają wiele zastosowań w terapiach poprawiających kondycję skóry. W terapiach odmładzających pobudzają skórę do produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra wykorzystuje swój naturalny potencjał do odbudowy. Jednocześnie zabieg jest bezinwazyjny, co dla Pacjenta oznacza większy komfort zabiegu i szybszy powrót do codziennych aktywności.

Pobudzanie skóry do regeneracji przez energię światła laserowego jest również wykorzystywane w usuwaniu blizn. Po zabiegu z użyciem lasera PicoSure lub Discovery Pico, skóra rozpoczyna proces odbudowy w miejscu zabiegowym. Jeżeli działamy laserem na blizny, proces regeneracji zachodzi właśnie w tym obszarze. W miejscu blizny, z czasem powstaje zdrowa tkanka.

Zabiegi laserowego odmładzania pozostawiają skórę świetlistą i o jednolitym, zdrowym kolorze. To dlatego, że działanie urządzeń redukuje przebarwienia. Energia lasera rozbija barwnik, a ten zostaje usunięty z organizmu w naturalnym procesie metabolicznym.

Laserowe usuwanie tatuażu

Te zdolności laserów pikofrakcyjnych są wykorzystywane w usuwaniu tatuażu. Zabiegi charakteryzują się bardzo dużą skutecznością. Lasery radzą sobie zarówno z tatuażami czarnymi, jak i kolorowymi – zielonymi, czerwonymi, niebieskimi czy żółtymi. Starsze technologie nie są w stanie usunąć tych barwników. Jak więc to się dzieje, że PicoSure i Discovery Pico są tak skuteczne? Światło lasera selektywnie trafia nawet w niewielką ilość barwnika z dużą energią, aplikowaną w pikosekundach – czyli w ultrakrótkich impulsach. W wyniku działania lasera barwnik jest rozbijany na drobny pył – taki, z którego usunięciem organizm radzi sobie w naturalnym procesie oczyszczania. Lasery starszego typu nie były w stanie aż tak mocno rozbić pigmentu – a więc powstałe grudki czy elementy barwnika były zbyt duże by je skutecznie zmetabolizować.

Pikosekunda w usuwaniu tatuażu również pełni ważną rolę. Zabieg jest mało bolesny i nieinwazyjny, ponieważ wysoka energia lasera nie zdąży przegrzać tkanek wokół leczonego obszaru. Nie dochodzi więc do poparzeń, nie tworzą się blizny i skraca się okres rekonwalescencji.

Wesprzyj odmładzające właściwości Twojej skóry

Zabiegi z wykorzystaniem laserów pikofrakcyjnych można wspierać w ramach terapii łączonych. Ich główną zaletą jest lepszy efekt zabiegowy, utrzymujący się dłużej. Naszym Pacjentom polecamy mezoterapię wysokostężonym osoczem bogatopłytkowym. Jest doskonałym wsparciem dla zabiegów odmładzających, wspomaga leczenie blizn, usuwanie przebarwień i procesy regeneracyjne podczas usuwania tatuażu. To bardzo naturalna metoda zabiegowa – osocze jest odwirowywane z krwi pobranej od Pacjenta. W Klinice Miracki wciąż jednak stawiamy na najnowsze technologie, by naturalne terapie były skuteczne. Dlatego pozyskujemy osocze, dzięki urządzeniu HD PRP Magellan. Dzięki niemu uzyskujemy wysokostężone osocze, czyli o dużej liczbie płytek krwi. Tak pozyskany materiał do mezoterapii daje spektakularne rezultaty zabiegowe, odmładza i pobudza skórę do regeneracji. Jest również doskonałym uzupełnieniem innych zabiegów.

Dowiedz się więcej:

Laserowe odmładzanie PicoSure
Laserowe odmładzanie Discovery Pico
Osocze bogatopłytkowe HD PRP Magellan

Zobacz również

Złote Laury Niepodległej 2018 dla Kliniki Miracki

Złote Laury Niepodległej 2018 dla Kliniki Miracki

02.01.2019

Klinika Miracki została uhonorowana nagrodą Złote Laury Niepodległej w kategorii Nowoczesne oraz Innowacyjne Rozwiązania Technologiczne.

Czytaj dalej

„Pragmatyczni marzyciele” – Karina Dudek-Miracka i Krzysztof Miracki w świątecznym magazynie „Gala”

„Pragmatyczni marzyciele” – Karina Dudek-Miracka i Krzysztof Miracki w świątecznym magazynie „Gala”

Czytelnicy świątecznego wydania magazynu „Gala” (nr 23) mogli zajrzeć bardzo mocno za kulisy życia Kliniki Miracki, bo aż do prywatnych ambicji, marzeń i wartości właścicieli: Kariny Dudek-Mirackiej i Krzysztofa Mirackiego. Wywiad, który ukazał się w magazynie „Gala” 18 grudnia 2017 roku, prezentujemy Państwu w całości.

Czytaj dalej