Skip to main content
usuwanie naczyniaków laserem

Laserowe usuwanie naczyniaka – błyskawiczny zabieg, trwałe efekty

Naczyniaki to zmiany skórne, które powstają pod wpływem rozszerzenia się naczyń krwionośnych. Zwykle mają łagodną postać i nie wymagają leczenia, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby się ich pozbyć, chociażby ze względów estetycznych. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na usunięcie naczyniaka jest zabieg laserowy, z którego skorzystasz w gabinecie medycyny estetycznej.

Czym są naczyniaki, kiedy należy je usuwać?

Naczyniaki to zmiany skórne, składające się z nieprawidłowo rozwiniętych naczyń krwionośnych. Przyczyny ich powstawania nie są dokładnie poznane. Mogą mieć one podłoże genetyczne. Najczęściej pojawiają się na skórze twarzy i na tułowiu, nieco rzadziej na kończynach dolnych bądź górnych. Do usunięcia kwalifikują się przede wszystkim te, które zlokalizowane są w okolicy powiek czy warg, ponieważ są nie tylko nieestetyczne, ale też mogą się przyczynić do powikłań.

Naczyniaki zawsze wymagają konsultacji lekarskiej, zwłaszcza jeśli są duże, sprawiają ból bądź krwawią. Specjalista musi zbadać zmianę, aby dobrać odpowiednią metodę jej usunięcia. Naczyniaki najczęściej usuwa się chirurgicznie lub laserowo. Ta druga metody jest zdecydowanie szybsza i mniej inwazyjna.

Na czym polega laserowe usuwanie naczyniaka?

Najbardziej skuteczne w usuwaniu zmian naczyniowych są lasery Cutera, z których z powodzeniem korzystamy od lat w Klinice Miracki. Dzięki dwóm długościom fali doskonale radzą sobie z powierzchniowymi i głębokimi zmianami naczyniowymi. Urządzenia te sprawdzają się w usuwaniu naczyniaków, rozszerzonych naczynek, trądziku różowatego, rumienia, zmian rubinowych, a także plam starczych.

Laserowe usuwanie naczyniaków to zabieg szybki i prosty. W pierwszej kolejności na oczyszczoną skórę nakładany jest żel zabiegowy. Następnie głowica lasera celowana jest punktowo w naczyniak. Odczuwane jest przy tym głębokie ciepło. Czas trwania laserowego usuwania naczyniaka to zwykle kilka, kilkanaście minut i zależy od jego wielkości oraz głębokości.

Praca lasera naczyniowego polega na wybiórczym działaniu na hemoglobinę i melaninę. Światło lasera zostaje pochłonięte przez barwnik znajdujący się w naczynku, wytwarzając ciepło, które powoduje fotokoagulację. Pod wpływem lasera następuje odparowanie zmian naczyniowych. Ciepło dostarczone do naczynia trwale je zamyka. Jednocześnie urządzenie minimalnie wpływa na skórę i naskórek, dzięki czemu po zabiegu nie pozostają żadne blizny. Po laseroterapii może jednak wystąpić zasinienie, zaczerwienienie, opuchlizna lub niewielka wysypka – objawy te szybko znikają bez śladu.

Laserowe usuwanie zmian naczyniowych wykonywane jest przez lekarza medycyny estetycznej. Nie wymaga znieczulenia. Terapia przynosi trwałe rezultaty, jednak zwykle trzeba ją powtórzyć kilkukrotnie. Na podstawie naszych obserwacji najlepsze efekty pojawiają się zwykle po serii około 3 zabiegów, wykonywanych w odstępach co 4-6 tygodni.

Laserowe usuwanie naczyniaka na ustach

Naczyniak na ustach jest szczególnie problematyczny – nie tylko ze względów estetycznych, ale też zdrowotnych. Z problemem tym zgłosiła się do nas bohaterka programu „Klinika naturalnego piękna”, 67-letnia Barbara, która przez około 20 lat musiała kamuflować naczyniaka na ustach kolorowymi szminkami. W jej przypadku był to tylko problem natury estetycznej, z którym bez problemu poradził sobie nasz laser Cutera. Jednak naczyniaki na wargach nierzadko lokalizują się w taki sposób, że utrudniają jedzenie, przyczyniają się do wad zgryzu i zaburzają mowę. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest ich usunięcie.

Jeśli zmagasz się z problemem naczyniaków, umów się na konsultację w Klinice Miracki. Specjaliści z naszej kliniki dobiorą dla Ciebie najskuteczniejszą terapię.

Zapraszamy też do naszych klinik w Warszawie, Katowicach, Łodzi i Krakowie.

0