Menu

Laserowe usuwanie rozstępów – czy możliwe jest całkowite usunięcie tego mankamentu? Czy laserowe leczenie pozwoli uzyskać pożądany efekt?

Leczenie laserowe jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod usuwania rozstępów. Nie zmienia to jednak faktu, że ich usuwanie jest bardzo żmudnym procesem wymagającym przeprowadzenia serii zabiegów i cierpliwości w oczekiwaniu na efekty ze strony Pacjenta. Bardzo duże znaczenie ma w przypadku tej terapii również czas, a zatem to, na jakim etapie powstawania są rozstępy. Terapia rozstępów to jedne z tych zabiegów, które najlepiej rozpocząć na jak najwcześniejszym etapie. Podpowiadamy, kiedy leczenie przynosi najlepsze efekty.

Usuwanie świeżych i starych rozstępów

Nie zaskoczy Was prawdopodobnie fakt, że najłatwiejsze do usunięcia są rozstępy świeże. Skóra, na której wytwarzają się rozstępy znajduje się wtedy w fazie zapalnej. Wykształcający się rozstęp łatwo rozpoznać – skóra, na której tworzą się nieestetyczne pręgi przybiera charakterystyczny, czerwony odcień. Oznacza to, że rozstępy są dopiero na etapie tworzenia i dużo łatwiej będzie podjąć z nimi walkę, niż w przypadku starych zmian, które wyglądem zaczęły już przypominać typowe blizny (tzw. faza zanikowa). Świeże rozstępy, np. po ciąży, nagłej utracie wagi czy przyjmowaniu leków sterydowych, możemy w większości przypadków usunąć w całości.

Kiedy natomiast rozstępy przekształcają się w białe przypominające blizny prążki, trzeba uświadomić sobie, że walka z nimi będzie dużo dłuższa i trudniejsza, a przy tym może wymagać zastosowania kilku różnych skojarzonych ze sobą metod leczenia. Warto też zaznaczyć, że faza zapalna rozstępów może trwać od kilku miesięcy do nawet dwóch lat, co w efekcie daje nam wiele czasu na odpowiednią reakcję.

Laserowe usuwanie rozstępów – laserem Discovery Pico

W naszej klinice stosujemy różne metody do walki z uporczywymi rozstępami, jednak niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie pozostaje najnowocześniejszy laser pikosekundowy – Discovery Pico. Z jednej strony charakteryzuje go dużo większa moc i skuteczność działania w usuwaniu trwałych mankamentów urody niż w przypadku laserów starszej generacji, z drugiej: niespotykana w laseroterapii delikatność. Jego ogromną zaletą jest to, że działa w głębokich warstwach skóry, bez naruszania zewnętrznej warstwy naskórka. Discovery Pico silnie oddziałuje na skórę w obrębie tkanek i pobudza ją do intensywnego wzrostu kolagenu, dzięki czemu struktura skóry ulega szybkiej i wyraźnej poprawie, bez długiego okresu rekonwalescencji. Warto podkreślić, że laser Discovery Pico pozwala osiągnąć bardzo dobre efekty w walce z rozstępami już po trzech wykonanych zabiegach. W niektórych przypadkach nasi specjaliści zalecają jednak przeprowadzenie kilku dodatkowych sesji, aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Trzeba też pamiętać o tym, że pełne efekty przeprowadzonej terapii laserowej będą widoczne dopiero po upływie ok. 6 miesięcy – właśnie tyle czasu potrzebuje nasza skóra na całkowitą przebudowę.

Leczenie rozstępów laserem + pozostałe metody

Nawet jeśli laseroterapia nie usunie rozstępów w całości, wyraźnie poprawi wygląd skóry i zmniejszy widoczność nieestetycznych „pęknięć”. Lekarze nie ukrywają też, że skuteczne usuwanie rozstępów (w szczególności tych starych i przypominających blizny) wymaga bardzo często połączenia kilku różnych metod. Leczenie laserowe stanowi w wielu przypadkach podstawę leczenia, jednak dużo lepsze efekty uzyskamy łącząc je, np. z mezoterapią czy terapią światłem LED. Specjaliści z naszej kliniki bardzo często proponują Pacjentom terapie łączone, aby zapewnić im jak najlepsze rezultaty leczenia i zmniejszyć widoczność rozstępów do minimum.

Więcej informacji na temat laserowego usuwania rozstępów znajdą Państwo na stronie:

Discovery Pico

Zobacz również

Klinika Miracki w „Sekretach lekarzy” TVN Style

Klinika Miracki w „Sekretach lekarzy” TVN Style

Dla wszystkich naszych pacjentów mamy wspaniałą wiadomość! Jeżeli chcecie zapoznać się bliższej z naszą codzienną pracą i wyzwaniami, przed jakimi stają nasi lekarze oraz kosmetolodzy, a także, jeśli chcecie zajrzeć za kulisy Kliniki Miracki – śledźcie w piątkowe wieczory program „Sekrety Lekarzy” na antenie TVN Style. Premierowe emisje odbywają się w piątki o godzinie 22.30, ale jeżeli nie uda się Państwu w tym czasie dołączyć do widowni – nie ma się czym martwić: powtórki możecie zobaczyć na TVN Style w niedziele o 14.25 i 21.15, środy o 23.40 oraz w czwartki o 11.15.

Czytaj dalej

„Nie wierzę w przypadek” – wywiad z Panią Kariną-Dudek Miracką, naszą szefową, właścicielką Kliniki Miracki w październikowym wydaniu Elle

„Nie wierzę w przypadek” – wywiad z Panią Kariną-Dudek Miracką, naszą szefową, właścicielką Kliniki Miracki w październikowym wydaniu Elle

Uśmiech, pochwała dodają skrzydeł, ale gdy szef mówi, że jesteśmy dla niego najważniejsi i chciałby się znaleźć z nami w czasie sztormu w łodzi ratunkowej, jesteśmy dumni.
Magazyn Elle październik – wywiad z Panią Kariną-Dudek Miracką, właścicielką Kliniki Miracki, która nas wspiera i inspiruje każdego dnia.

Czytaj dalej