Menu

Leczenie łysienia – przeszczep włosów czy osocze bogatopłytkowe?

Wypadanie włosów może mieć różne przyczyny i stopień nasilenia. Zdarza się, że problem początkowo nie wygląda na poważny – dochodzi do lekkich przerzedzeń włosów na skórze. Warto jednak jak najszybciej potraktować go poważnie – wtedy jest największa szansa na szybkie i skuteczne odbudowanie zdrowej, gęstej i naturalnej fryzury. Medycyna estetyczna zrobiła ogromny postęp technologiczny w walce z objawami łysienia. Możliwości zabiegowych jest kilka, ale za najskuteczniejsze uważa się mezoterapię osoczem bogatopłytkowym oraz nowoczesny przeszczep włosów, wykorzystujący metodę FUE (Follicular Units Extraction). Na czym polegają te zabiegi i który wybrać? Poznaj zabiegi HD PRP Magellan i Smart Graf!

PRP Magellan – leczenie łysienia własną krwią

Leczenie łysienia z użyciem krwi pozyskanej od Pacjenta to jeden z najbezpieczniejszych i najbardziej naturalnych sposobów na zahamowanie łysienia i odbudowanie zdrowych włosów. Ta metoda rewitalizacji skóry zyskuje coraz większą popularność. Nazywana jest również “wampirzym liftingiem”, ze względu na wykorzystanie krwi Pacjenta do pozyskania osocza bogatopłytkowego. Najnowocześniejsze urządzenia do odwirowywania osocza, pozwalają na uzyskanie wysokostężonego osocza, które działa bardziej skutecznie. W Klinice Miracki korzystamy z urządzenia HD PRP Magellan.

Metodę ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym stosuje się również w zabiegach odmładzających skórę, ale także w innych gałęziach medycyny, np. w ortopedii (w celu regeneracji uszkodzonych tkanek). Wszystko dzięki zawartości w osoczu komórek macierzystych, mających zdolność przemiany w dowolny typ komórek, zależnie od miejsca podania. Zabieg wzmacniania włosów za pomocą osocza, opiera się na biorewitalizacji cebulek włosa, co pozwala skutecznie zagęścić fryzurę.

Jak wygląda zabieg? Na początku od Pacjenta pobiera się niewielką ilość krwi, najczęściej z żyły odłokciowej. Przypomina to pobieranie krwi do badań, np. morfologii. Następnie jest ona odwirowywana w specjalnym urządzeniu, aby oddzielić osocze wraz z płytkami (trombocytami) od pozostałych składników. Tak pozyskany preparat wstrzykuje się w skórę głowy. Jest w pełni biokompatybilny, dzięki czemu zabieg nie niesie za sobą zagrożenia gwałtownej reakcji układu immunologicznego.
Ogromnym atutem nowoczesnego systemu Magellan, proponowanego przez naszą klinikę, jest bardzo wysokie stężenie płytek krwi w osoczu, nawet do 2 milionów w mikrolitrze. To kilkakrotnie więcej niż w przypadku konkurencyjnych metod. A to oznacza jeszcze większą skuteczność osocza.

Smart Graft – przeszczep włosów nowej generacji

Leczenie łysienia za pomocą transplantacji zespołów mieszków jest metodą, która przynosi spektakularne efekty. Jest znana pod nazwą FUE (Follicular Units Extraction), czyli właśnie przeszczepiania małych skupisk mieszków włosowych. Dzięki temu, efekt transplantacji jest bardzo naturalny i nie pozostawia blizn. Starsze metody, w których przeszczepiało się połacie skóry, pozostawiały blizny i dawały nienaturalny efekt, szczególnie widoczny przy linii czoła. Były również bolesne, inwazyjne i wymagały długiego gojenia.

Metoda FUE daje zupełnie nowe możliwości w transplantacji włosów. Pozwala na wyeliminowanie dolegliwości, które towarzyszyły starszym metodom. W Klinice Miracki do wykonywania przeszczepów metodą FUE, wykorzystujemy nowoczesne urządzenie Smart Graft. Wykorzystuje ono trójpojemnikowy, zamknięty system, który zwiększa przeżywalność włosów aż do 98%.

Dzięki temu urządzenie Smart Graft pozwala na:
– skrócenie czasu trwania przeszczepu, a także okresu rekonwalescencji,
– zmniejszenie inwazyjności oraz bolesności procedury,
– uniknięcie blizn,
– uzyskanie wyjątkowo naturalnego efektu,
– znaczne zwiększenie efektywności zabiegu.

Przeszczep z wykorzystaniem Smart Graft można zastosować nie tylko na skórze głowy, lecz także innych partiach ciała, również w obszarze brwi, rzęs czy torsu.

Leczenie łysienia – która metoda będzie odpowiednia?

Obie! 🙂 Smart Graft i osocze bogatopłytkowe, to dwie uzupełniające się procedury, których połączenie daje spektakularne efekty. Przeszczep włosów pozwala na przeniesienie mieszków włosowych w miejsce, z którego włosy już wypadły. Tymczasem mezoterapia osoczem bogatopłytkowym odżywia skórę głowy i włosy. Wzmacnia włosy i zapobiega ich dalszemu wypadaniu. Połączenie obu zabiegów wzmacnia efekty i daje spektakularne rezultaty na dłużej.

Chcesz wiedzieć więcej?
Umów się na konsultację w naszej Klinice i zaufaj ekspertom!

Więcej szczegółów dotyczących zabiegów znajdziecie na stronach:
Smart Graft – przeszczep włosów metodą FUE
HD PRP Magellan – wysokostężone osocze bogatopłytkowe