Menu

Lifting HIFU – czyli technologia, która nie niszczy naskórka i nie pozostawia podrażnień

Lifting twarzy, redukcja zmarszczek, ujędrnienie skóry i redukcja podwójnego podbródka – brzmi doskonale. Ale czy lifting twarzy musi boleć ? Wcale nie. Technologia odmładzania i redukcji zmarszczek HIFU to doskonałe efekty bez nadmiernego bólu, długotrwałej opuchlizny, zaczerwienienia i strupków.

Co to jest HIFU?

Technologia HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) polega na działaniu wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej, czyli bezpiecznej fali akustycznej. Gdy fale ultradźwiękowe trafiają w skórę, wywołują mikrouszkodzenia, a te z kolei aktywują procesy przebudowy i produkcji kolagenu, działając na skórę obkurczająco. Ogromną zaletą urządzeń, wykorzystujących tę technologię, jest precyzyjne i selektywne deponowanie energii na odpowiedniej głębokości skóry. Lekarz specjalista może kontrolować na jakiej głębokości skóry ma działać zabieg. Dzięki temu można dopasować działanie urządzeń do wybranych partii ciała, tak by zabieg był jak najbardziej skuteczny a zarazem bezpieczny dla Pacjenta. Dzięki temu urządzeniem HIFU można wykonać zarówno lifting powiek, okolic ust, podbródka jak i innych obszarów ciała.  Metoda HIFU to komfort dla Pacjentek. Usuwanie zmarszczek na twarzy i ciele jest mało bolesne, a co najważniejsze – bezpieczne i skuteczne oraz pozbawione długiego okresu rekonwalescencji. Pacjentki bezpośrednio po zabiegu mogą wrócić do codziennych czynności. Inne metody liftingu twarzy zazwyczaj sprawiają, że następnego dnia skóra wciąż jest mocno obrzęknięta, zaczerwieniona i podrażniona – kobiety często po klasycznym zabiegu wstydzą się wrócić do pracy czy spotkać z przyjaciółmi.

HIFU – do czego służy i czym się różni od klasycznego liftingu?

Działanie wysokoenergetycznej fali ultradźwiękowej jest wykorzystywane do wykonywania bezinwazyjnego i skutecznego liftingu nie tylko twarzy, ale także innych obszarów ciała. W Klinice Miracki wykorzystujemy najnowszą technologię HIFU dostarczaną przy pomocy urządzeń Sono Queen i Ultraformer III. Zabiegi liftingujące wygładzają zmarszczki wokół ust, redukują tak zwane “kurze łapki”, pozwalają pozbyć się podwójnego podbródka, ujędrniają dekolt a także skórę na ciele. Sono Queen i Ultraformer III pozwalają także na lifting ramion, brzucha, ud, skóry wokół kolan, boczków a także biustu. HIFU to najnowocześniejsza technologia liftingu, która nie pozostawia na skórze ran, podrażnień, nie powoduje strupków i jest niemal bezbolesna. Rewelacyjne rezultaty osiągamy dzięki pobudzaniu skóry do produkcji kolagenu. Fale ultradźwiękowe uruchamiają naturalne procesy odbudowy skóry, które wraz z wiekiem bardzo spowalniają .

W Klinice Miracki używamy HIFU, ponieważ kierujemy się zasadą: najlepsze rezultaty zabiegowe, bezpieczne procedury i wykorzystanie naturalnego potencjału organizmu do odbudowy. Nasze pacjentki chętnie wybierają najnowsze technologie i wiedzą, że oddają się w ręce doświadczonych specjalistów” – mówi doktor Krzysztof Miracki, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej i współzałożyciel Kliniki Miracki.

Lifting najnowszej generacji to nie tylko duża skuteczność i mała bolesność zabiegu. To również szybki powrót do codziennych czynności. Klasyczne metody czyli lifting operacyjny zawsze pozostawia na skórze ślady po skalpelu. Technologia HIFU nie uszkadza powierzchni skóry. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu – proces odbudowy skóry i produkcji kolagenu trwa około dwóch miesięcy – wtedy można w pełni cieszyć się młodszym wyglądem, ujędrnioną i gładszą skórą. Aby efekty były trwalsze i jeszcze bardziej spektakularne warto, jak w przypadku wszystkich innych zabiegów medycyny estetycznej, łączyć terapie i skorzystać np. z mezoterapii osoczem bogatopłytkowym czy naświetlaniem lampą LED.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach liftingujących i odmładzających, sprawdzić ceny i szczegóły, odwiedź naszą stronę:

https://klinikamiracki.pl/wiotkosc-skory/