Menu

Lifting twarzy: bezinwazyjny czy operacyjny? Którą metodę wybrać, jeśli zdecydujesz się na zabieg?

Wraz z wiekiem nasza skóra coraz bardziej traci jędrność i elastyczność. Wszystko przez włókna kolagenowe, których ilość zaczyna drastycznie spadać wraz z upływem lat. Ale nie tylko – wpływ na procesy starzenia, w tym utratę jędrności skóry mają też zmiany w strukturze kostnej, strukturze tkanki tłuszczowej, promieniowanie słoneczne, czy grawitacja. Czy można temu przeciwdziałać? Oczywiście, że tak!

Procesy starzenia są nieodwracalne, ale możemy je spowalniać i tuszować ich wizualne efekty. Jednak wybór zabiegów odmładzających jest tak ogromny, że czasami trudno się zdecydować. Wiele osób obawia się inwazyjnych, operacyjnych metod odmładzania twarzy. Dla tych Pacjentów świetną wiadomością będzie informacja, że można przeprowadzić lifting bez skalpela. Czy jest on równie skuteczny jak  operacyjne zabiegi liftingujące? Zaraz się przekonasz!

Czy lifting bez skalpela może być skuteczny?

Celem liftingu twarzy jest oczywiście redukcja oznak starzenia, usunięcie zmarszczek i poprawa konturu twarzy. Istnieją różne metody liftingu. Najstarsza polega na mechanicznym naciągnięciu skóry i umocowaniu jej tak, by dać wizualny efekt wygładzenia skóry. Ten rodzaj liftingu twarzy w żaden sposób nie zmienia struktury skóry i nie uzupełnia jej niedoborów, a jedynie daje złudzenie, że skóra jest jędrna i pozbawiona zmarszczek. Jednak efekt wizualny przy profesjonalnie przeprowadzonym zabiegu jest spektakularny.

Co z liftingiem bez skalpela? Jedną z najskuteczniejszych jego odmian jest lifting ultradźwiękowy w technologii HIFU. W przeciwieństwie do operacyjnego odmładzania twarzy, ten rodzaj liftingu pobudza skórę do regeneracji i wspiera naturalne procesy odnowy. Efekt zabiegu jest więc nie tylko optyczny – wynika ze zmiany struktury wewnętrznej skóry. Kondycja skóry zmienia się pod wpływem fal ultradźwiękowych, a efekty są zachwycające i nadzwyczaj trwałe.

Jak skutecznie usunąć zmarszczki?

Trwałe usuwanie zmarszczek wcale nie jest proste. Do Kliniki Miracki często trafiają Pacjenci, którzy próbowali już rozmaitych metod odmładzania twarzy, ale ich efekty były niesatysfakcjonujące lub krótkotrwałe. Nasi specjaliści często proponują wtedy właśnie lifting ultradźwiękowy HIFU. Lifting twarzy metodą HIFU przeprowadza się za pomocą urządzenia Ultraformer III lub Sonoqueen. Na czym polega działanie wysokoenergetycznych fal ultradźwiękowych? Ultradźwięki docierają do głębokich warstw skóry i stymulują wzmożoną produkcję kolagenu. Jak wiadomo, to właśnie kolagen jest odpowiedzialny za utrzymanie jędrności i napięcia skóry. Lifting ultradźwiękowy rozpoczyna więc głębokie procesy przebudowy skóry. Dzięki temu, uzyskane rezultaty odmłodzenia twarzy są satysfakcjonujące i trwałe.

Czy lifting ultradźwiękowy jest bezpieczny?

Bezinwazyjny lifting twarzy jest bardzo bezpieczną metodą odmładzania skóry. Przede wszystkim, urządzenia Ultraformer III i SonoQueen jest wyposażone w mechanizm kontroli głębokości fal. Poziom głębokości jest zawsze dobierany do poszczególnych obszarów i indywidualnych potrzeb skóry.  Warto zauważyć, że lifting ultradźwiękowy oddziałuje bezpośrednio na głębokie warstwy skóry i w żaden sposób nie uszkadza otaczających tkanek. W przypadku wykorzystania urządzenia SonoQueen zabieg jest też całkowicie bezbolesny.

Po zakończonym liftingu można po prostu wrócić do codziennych zajęć. Przez pewien czas należy otaczać skórę większą troską, np. używając kosmetyków nawilżających, ale nie ma konieczności przechodzenia uciążliwego okresu rekonwalescencji. Jest to zdecydowanie cecha wyróżniająca lifting ultradźwiękowy na tle innych metod odmładzania twarzy.

 

Zobacz również

Zwycięstwo i specjalne wyróżnienie Kliniki Miracki w plebiscycie Gala Beauty Stars 2018!