Menu

Lipofilling, czyli kiedy nadmiar tkanki tłuszczowej na ciele okazuje się zaletą

Chciałabym mieć większe piersi, a mniejsze boczki” – jeśli też tak myślisz, wiedz, że nie jesteś jedyna. Natura nie zawsze spełnia nasze życzenia. Wiele kobiet chciałoby, by tłuszcz rozkładał się w naszym ciele nieco inaczej. Ile razy jedząc ciastko mówiłaś: “oby poszło w pośladki”?. Niestety nie zawsze jest tak idealnie, i nasz organizm odkłada tkankę tłuszczową, tam gdzie mu się podoba. Na szczęście można pomóc naszemu ciału w spełnieniu naszych marzeń. Lipofilling to wypełnianie np. piersi, pośladków czy zmarszczek, naszym tłuszczem, pobranym z innego obszaru, np. brzucha czy boczków. Brzmi fantastycznie! Ale jak to działa?

Lipofilling, czyli liposukcja + przeszczep własnego tłuszczu

Lipofilling jest innowacyjnym zabiegiem, powstałym z połączenia dwóch metod: liposukcji i wypełniania. Po odessaniu nadmiaru tłuszczu z wybranego obszaru ciała (najczęściej z okolicy brzucha, bioder lub ud), pobrany tłuszcz odseparowuje się od krwi i środka znieczulającego w specjalnym urządzeniu, a następnie tak przygotowany materiał wykorzystuje się do przeszczepu we wcześniej określone miejsce.

W naszej Klinice liposukcję i lipotransfer wykonujemy przy pomocy dwóch metod: Vaser Lipo, czyli liposukcji z wykorzystaniem ultradźwięków, oraz LipoLife 3G, czyli odsysania tłuszczu przy pomocy innowacyjnej technologii laserowej. Dodatkowo, liposukcja laserowa daje efekt obkurczenia i ujędrnienia skóry. Obie metody pozwalają pozyskać tłuszcz bogaty w komórki macierzyste i składniki odżywcze, co idealnie sprawdza się nie tylko przy naturalnym powiększaniu biustu lub pośladków, lecz także wypełnianiu, np. zapadniętych policzków. To doskonała metoda redukcji tkanki tłuszczowej i wypełnienia wybranych miejsc na ciele własnym, naturalnym tłuszczem. Metoda ta charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem stosowania – autogenny charakter lipotransferu zmniejsza do minimum ryzyko odrzucenia przez organizm wprowadzanej substancji.

Zalety lipotransferu

Największą zaletą lipotransferu jest naturalność całego procesu wypełniania wybranych obszarów ciała. Do zabiegu wykorzystujemy swój własny tłuszcz, nie zaś ,,ciało obce”, co eliminuje ryzyko uczulenia i wystąpienia niepożądanych reakcji ze strony układu immunologicznego. Ponadto, modelowanie piersi, pośladków czy policzków odbywa się poprzez wstrzyknięcie tłuszczu w wybrany obszar, co czyni ten zabieg znacznie mniej inwazyjnym niż tradycyjne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. Brak skalpela przy zabiegu minimalizuje też okres rekonwalescencji pozabiegowej. Przy metodzie lipotransferu pierwsze efekty są zauważalne już po kilku dniach od zabiegu, a rezultaty pogłębiają się wraz z upływem czasu. W większości przypadków efekt finalny widoczny jest po upływie około trzech miesięcy – mniej więcej tyle czasu potrzebuje przeszczepiona tkanka tłuszczowa i zawarte w niej komórki macierzyste, aby pobudzić tkanki do regeneracji i odbudowy. W wyniku zabiegu skóra staje się również bardziej sprężysta i wyraźnie odmłodzona.

Liposukcja w połączeniu z lipotransferem pozwoliła osiągąć to, co do tej pory pozostawało jedynie w sferze marzeń wielu Pacjentów. Pozbycie się uporczywej tkanki tłuszczowej i powiększenie przy jej pomocy, np. małych piersi, to rozwiązanie, które może nam pomóc nie tylko poprawić swój wygląd, lecz także pozbyć się kompleksów.

Więcej informacji na temat liposukcji laserowej i lipotransferu znajdziesz na stronie:
LipoLife 3G

Zobacz również

Złote Laury Niepodległej 2018 dla Kliniki Miracki

Złote Laury Niepodległej 2018 dla Kliniki Miracki

02.01.2019

Klinika Miracki została uhonorowana nagrodą Złote Laury Niepodległej w kategorii Nowoczesne oraz Innowacyjne Rozwiązania Technologiczne.

Czytaj dalej

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Wczesne przedpołudnie (mimo groźnych zapowiedzi meteorologicznych) przywitało nas we wtorek 9 maja, w warszawskiej restauracji Belvedere przepiękną, słoneczną pogodą. Najlepiej – ponieważ to, co chcieliśmy ogłosić naszym gościom – premiera najnowocześniejszego urządzenia Endermologie LPG Alliance – zasługiwało na wiele słońca 🙂

Czytaj dalej