Menu

Lipoliza, czyli laserowy sposób na szczupłą sylwetkę

Redukcja tkanki tłuszczowej, wysmuklenie sylwetki czy usunięcie znienawidzonej „oponki”, „boczków” i „bryczesów”? Trudno znaleźć popularniejszy od skutecznych metod modelowania sylwetki temat dotyczący medycyny estetycznej. Usuwanie tkanki tłuszczowej dzięki nowoczesnym technologiom i wsparciu medycyny stało się w ostatnich latach niezwykle popularne. Czy jednak oby na pewno wiecie, jakiemu zabiegowi się poddać, kiedy aktywność fizyczna i dieta wydają się nie wystarczać? Podpowiadamy!

Sposoby usuwania tkanki tłuszczowej

W profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej usuwanie tłuszczu odbywa się na wiele sposobów. Od bardzo inwazyjnych i wymagających długiej rekonwalescencji zabiegów chirurgicznych, po mniej inwazyjne metody laserowe, poprzez całkowicie łagodne i naturalne terapie masażem podciśnieniowym, falami radiowymi czy ultradźwiękami. Do zabiegów modelujących i wyszczuplających zaliczane są również sposoby iniekcyjne, a od niedawna – całkowicie rewolucyjna i pierwsza na świecie nieinwazyjna metoda – lipoliza laserowa, przeprowadzana przy pomocy lasera Sculpsure.

Liposukcja bez skalpela

Najczęściej, zanim pacjent zdecyduje się na agresywną terapię metodami chirurgicznymi, szuka rozwiązań, które pozwolą przeprowadzić zabieg lipolizy w sposób jak najmniej inwazyjny lub nieinwazyjny. Doskonałym rozwiązaniem jest wtedy skorzystanie z najnowocześniejszego lasera do lipolizy Sculpsure. Zabieg z użyciem tego sprzętu jest całkowicie nieinwazyjny i nieobarczony koniecznością rekonwalescencji. Przede wszystkim, zdumiewająca jest jego efektywność i szybkość.

W ciągu zaledwie 25 minut, bo tylko tyle trwa zabieg laserem Sculpsure, usuwane jest 25% komórek tłuszczowych z obszaru objętego leczeniem. Podczas zabiegu skóra pozostaje nienaruszona, a po jego zakończeniu pacjent może wrócić natychmiast do swoich zwyczajnych czynności. Jedynym dyskomfortem jest tkliwość, lekki obrzęk i bolesność skóry w miejscu poddanym tej procedurze. Lipoliza laserowa z wykorzystaniem urządzenia Sculpsure jest najskuteczniejszą metodą spośród nieinwazyjnych sposobów modelowania i wyszczuplania sylwetki, a jednocześnie jedyną na świecie nieinwazyjną lipolizą z użyciem lasera.

Inne tego typu zabiegi o efektach zbliżonych do lipolizy to między innymi metody z wykorzystaniem urządzeń Accent Prime, które łączą w sobie działanie ultradźwięków i fal radiowych oraz zabiegi Endermologie LPG Alliance, które dzięki naturalnej sile masażu próżniowego pomagają wyeliminować z organizmu niechciane komórki tłuszczowe. Możemy też skorzystać z zabiegów łączących fale radiowe z masażem podciśnieniem i podczerwienią – taką możliwość daje nam urządzenie Vela Shape III. Jednak trzy ostatnie metody wymagają regularności i cierpliwości, ponieważ wykonywane są w seriach, a ich efekty można zaobserwować dopiero w trakcie kontynuowania terapii.

Laserowe usuwanie tłuszczu

O ile laser Sculpsure jest jedynym laserem do nieinwazyjnego wyszczuplania, o tyle technologia Triplex jest laserowym zabiegiem wyszczuplającym o minimalnej ingerencji w tkankę. Laserowe usuwanie tkanki tłuszczowej metodą Triplex daje efekty porównywalne do chirurgicznej lipolizy – podczas zabiegu, komórki tłuszczowe usuwane są z organizmu natychmiast, a metoda jest bardzo precyzyjna. Różnicę stanowią dwa podstawowe elementy. Po pierwsze, liposukcja laserem Triplex nie pozostawia blizn na ciele (lekarz potrzebuje do skutecznego przeprowadzenia zabiegu jedynie niewielkiego nacięcia skóry przez którą wprowadza światłowód), po drugie zaś, laser Triplex, niszcząc komórki tłuszczowe, jednocześnie obkurcza skórę i stymuluje ją do produkcji kolagenu. To powoduję, że inaczej niż w przypadku tradycyjnej, chirurgicznej liposukcji, skóra nie pozostaje po zabiegu zwisająca i błyskawicznie wraca do prawidłowej kondycji.

lipoliza, lipoliza laserowa, redukcja tkanki tłuszczowej, modelowanie sylwetki, usuwanie tkanki tłuszczowej,
Wyjątkowy duet: laser Triplex i urządzenie Vaser Lipo

Lipoliza laserowa – opinie pacjentów

Lipoliza laserowa zbiera doskonałe opinie. Pacjenci cenią ją nie tylko za wysoką skuteczność, ale też za możliwość błyskawicznego powrotu do naturalnego trybu życia. Brak konieczności długiej rekonwalescencji oraz niepozostawianie blizn po zabiegach, to obok trwałości efektów i wyraźnej poprawy sylwetki, największe atuty laserowej lipolizy. Efekty zabiegu są zauważalne natychmiast, jednak optymalny rezultat pacjent obserwuje po około pół roku od przeprowadzenia procedury. W tym czasie, skóra przebudowuje się – namnażają się w niej nowe włókna kolagenowe, które przywracają skórze jędrność i sprężystość.

Lipoliza – możliwości przeprowadzenia zabiegu w Warszawie

Jeżeli chodzi o dostępność zabiegów lipolizy w Warszawie, to w zależności od wykorzystywanej metody, możecie skorzystać z różnej liczby placówek. Najnowocześniejszy laser Sculpsure dostępny jest w największych warszawskich placówkach, laser Triplex – w zaledwie kilku, w tym oczywiście w Klinice Miracki. Pozostałe urządzenia przeznaczone do wykonywania zabiegów modelowania sylwetki, znajdziecie porozsiewane po sporej liczbie klinik w Warszawie. Jednak jeżeli chcecie mieć pewność, że zabiegi usuwania tłuszczu zostaną perfekcyjnie dopasowane do potrzeb waszej skóry, skorzystajcie z usług jedynej kliniki w której wszystkie technologie o których mowa powyżej są dostępne. Klinika Miracki może poszczycić się największym zapleczem technologicznym w zakresie kompleksowego modelowania ciała. Posiadamy wszystkie urządzenia o wysokiej skuteczności zabiegów lipolizy i pomożemy wybrać terapię idealną dla każdego Pacjenta.

Zobacz również

Klinika Miracki w „Sekretach lekarzy” TVN Style

Klinika Miracki w „Sekretach lekarzy” TVN Style

Dla wszystkich naszych pacjentów mamy wspaniałą wiadomość! Jeżeli chcecie zapoznać się bliższej z naszą codzienną pracą i wyzwaniami, przed jakimi stają nasi lekarze oraz kosmetolodzy, a także, jeśli chcecie zajrzeć za kulisy Kliniki Miracki – śledźcie w piątkowe wieczory program „Sekrety Lekarzy” na antenie TVN Style. Premierowe emisje odbywają się w piątki o godzinie 22.30, ale jeżeli nie uda się Państwu w tym czasie dołączyć do widowni – nie ma się czym martwić: powtórki możecie zobaczyć na TVN Style w niedziele o 14.25 i 21.15, środy o 23.40 oraz w czwartki o 11.15.

Czytaj dalej

Otwarcie medialne nowej siedziby

Otwarcie medialne nowej siedziby

Pod nowym adresem, pod którym mieścimy się od stycznia 2016 roku, możemy już mówić o sobie: Klinika Miracki – jedna z największych placówek medycyny estetycznej i laseroterapii w Polsce.

Czytaj dalej