Menu

Łysienie to problem dotykający nie tylko mężczyzn – przyczyny są różne. Przeszczep włosów Smart Graft – poznaj nowość w Klinice Miracki!

Łysienie to problem nie tylko mężczyzn. Kobiety również mają problem z wypadaniem włosów. Przyczyny są różne. Mogą to być uwarunkowania genetyczne (łysienie androgenowe), utrata włosów w wyniku procesów starzenia, pourazowe wypadanie włosów,  przebyte operacje i zapalenia skóry. Problem utraty włosów nie dotyczy tylko głowy, ale całego ciała. Smart Graft to innowacyjna metoda przeszczepiania włosów. Włączyliśmy ją do oferty naszej kliniki ze względu na skuteczność, naturalny efekt i niską inwazyjność. Transplantacja włosów ma wiele zalet i pozwala pozbyć się łysin, zakoli i problemu przerzedzonych włosów.

Przeszczep włosów – czym jest system Smart Graft?

Smart Graft jest rewolucyjnym systemem, który pozwala na przeprowadzenie mało inwazyjnego, niemal bezbolesnego i niezwykle efektywnego zabiegu transplantacji włosów. To w pełni zamknięty trójpojemnikowy i sterylny system, który pozwala na przechowywanie pobranych włosów w najlepszych dla nich warunkach. Specjalistyczne urządzenie zachowuje optymalną temperaturę i system odpowiedniego nawilżania włosów, które zostaną wszczepione. Przeżywalność przeszczepionych włosów jest bardzo wysoka – nawet 98% pobranych cebulek przyjmuje się i produkuje nowe włosy. Smart Graft to również komfort Pacjentów. Zabieg jest mało inwazyjny a sama procedura nie jest uciążliwa. Ogromną zaletą Smart Graft jest również naturalny efekt przeszczepu – nowa fryzura nie wygląda sztucznie. Zabieg nie pozostawia również blizn w miejscach, z których zostały pobrane cebulki. Rekonwalescencja trwa od kilku do kilkunastu dni. W pierwszych dniach po zabiegu należy delikatnie pielęgnować skórę, unikać podrażnień czy wystawiania na słońce. Dla przyspieszenia rekonwalescencji można skorzystać z zabiegów wspierających, na przykład z mezoterapii osoczem bogatopłytkowym PRP Magellan. Pierwsze włosy wyrastające z przeszczepionych cebuelek wyrastają zgodnie z naturalnym cyklem rozwoju włosa – po dwóch, trzech miesiącach. Na pełen efekt trzeba poczekać dwanaście, czternaście miesięcy.

Dla kogo transplantacja włosów Smart Graft?

System Smart Graft został stworzony przede wszystkim z myślą o osobach, których dotyczy problem łysienia oraz widocznego przerzedzenia włosów na głowie. To obecnie najlepsza metoda leczenia łysienia androgenowego, która tak często dotyka mężczyzn, a coraz częściej również kobiet. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu możemy przywrócić swojej fryzurze dawny wygląd bez obawy, że wszczepione włosy będą odróżniać się od struktury pozostałych kosmyków. Z efektów z pewnością będą zadowolone również osoby, które mają do czynienia z łysieniem pourazowym lub łysieniem będącym wynikiem m.in. stanów zapalnych. Jednak na tym nie kończą się możliwości tego nowoczesnego systemu – Smart Graft pozwala na przeszczep włosów w każde miejsce na naszym ciele, które charakteryzuje się zbyt rzadkim, nierównomiernym i słabym owłosieniem, np. na klatce piersiowej, brwiach, wąsach czy brodzie.

Przeszczep włosów – kiedy warto się na niego zdecydować?

Smart Graft to bardzo skuteczna metoda w walce z łysieniem. Jest niezastąpiona tam, gdzie nie pomagają zwykła pielęgnacja, leczenie farmakologiczne, mezoterapia czy inne metody z zakresu medycyny estetycznej. To szansa na odzyskanie włosów, w miejscach, które nie kwalifikują się do innego leczenia łysienia. Takie obszary to na przykład blizny pooperacyjne czy skóra zniszczona podczas poparzenia. Smart Graft to również idealny zabieg dla osób, które chcą zagęścić brwi, wąsy, brodę czy włosy na klatce piersiowej. Jest również doskonały dla pacjentów, którzy przechodzili już zabiegi transplantacji włosów starszej generacji.

Cebulki pobrane przy użyciu Smart Graft mają bardzo wysoką przeżywalność. To wyróżnia ten sposób transplantacji włosów od innych, starszych metod. Piękne, gęste włosy dodają pewności siebie i przywracają młodzieńczy wygląd. Wszelkie pytania zadaj specjaliście – lekarz powie o wszelkich szczegółach i wskazaniach do zabiegu.

Chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje przeszczep włosów? Zapoznaj się z naszym cennikiem!

https://klinikamiracki.pl/smart-graft/