Skip to main content
zabieg makijażu permanentnego

Makijaż permanentny. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć, a nie wiecie gdzie szukać informacji

Makijaż permanentny choć wygodny, stanowi zobowiązanie na całe życie. To trochę taki tatuaż wykonany na twarzy. Czy na pewno? Skądże! Taki makijaż jest wygodny, a umiejętnie zrobiony, naturalnie podkreśla urodę właścicielki. Jeśli jednak po drodze coś pójdzie nie tak – makijaż permanentny możesz bez trudu usunąć.

Makijaż permanentny – pochodzenie

Makijaż permanentny kojarzy Ci się z perfekcyjnym makijażem Kleopatry? Błąd! Na pomysł trwałego makijażu wpadli prawie 2 tysiące lat temu Azjaci. Niepełne, przerzedzone brwi i rzęsy zmusiły ich do poszukiwania sposobu ich udoskonalenia. Wkrótce zaczęli sobie dorysowywać brwi i ozdabiać kreskami powieki. W efekcie brwi  i rzęsy sprawiały wrażenie gęstych i ciemnych. 

Co wykorzystywano do wykonania makijażu permanentnego?

Nie od razu Rzym zbudowano… I nie od razu technologia wykonania makijażu permanentnego zyskała dzisiejsze oblicze. I choć istota wykonania rysunku na twarzy – tak tatuażu jak i makijażu permanentnego od wieków jest niezmienna – narzędzia i techniki zmieniły się znacząco. Pierwsze sposoby na wykonanie makijażu permanentnego bazowały na wykorzystaniu dostępnych, naturalnych narzędzi i pigmentów:

  • cienkich prętów bambusa,
  • włókien jedwabiu,
  • barwników uzyskanych z roślin.

Współczesny makijaż permanentny

Obecnie, makijaż permanentny nie różni się od swojego pierwowzoru co do zasady: wciąż polega na implementacji barwnika w skórę. Wraz z postępem zmieniły się jednak narzędzia i rodzaj wykorzystywanego pigmentu. Współcześnie makijaż permanentny wykonuje się sprawniej i bezpieczniej. Stosuje się go nie tylko na brwi i powieki, ale też usta. To doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które nie mają czasu się malować!

Nowoczesne techniki wykonywania  makijażu permanentnego

Istnieją różne techniki wykonywania makijażu permanentnego, dające mniej czy bardziej naturalne rezultaty.

W Klinice Miracki w Warszawie wykonamy dopasowany do Twojej skóry i naturalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. W zabiegu używamy cieniutkich igieł, którymi aplikujemy pod skórę barwnik. Ile czasu trwa zabieg wykonywania permanentnego makijażu? Od 1 do 1,5 godziny, ze względu na przymus starannego wykonywania zabiegu.

Makijaż permanentny krok po kroku

  1. Oczyszczenie skóry,
  2. Wykonanie modelu i dopasowanie odpowiedniego koloru pigmentu,
  3. Podanie miejscowego znieczulenia,
  4. Wprowadzenie igłą barwnika.

Zastosowana prez nas metoda Conture-Make-up Long Time Liner stanowi gwarancję bezpieczeństwa zabiegu. To specjalne urządzenie działa jak elektroniczne pióro atramentowe. Jego użycie pozwala na zachowanie pełnej kontroli oraz decyduje o sukcesie zabiegu. Dzięki niemu na Twojej twarzy nie pojawi się żadna niepożądana opuchlizna! Perfekcyjnym makijażem można się potem cieszyć nawet przez 2-4 lata! Wyobraź sobie, ile dzięki temu zaoszczędzisz czasu!

Co jednak zrobić, kiedy makijaż permanentny nam się znudził? Spokojnie. Istnieje kilka sprawdzonych technik na usuwanie dyskusyjnej ozdoby na twarzy.

Metody usuwania makijażu permanentnego

Zwykle do usuwania makijażu permanentnego stosuje się specjalne preparaty lub metodę rozjaśniania i usuwania. Oba sposoby są jednak czasochłonne, a uzyskane efekty nie są zadowalające.

Jako doskonałą alternatywę zabiegów usuwania trwałego makijażu nasza klinika proponuje zabieg laserem PicoSure. Laser PicoSure to ogromna innowacja w medycynie estetycznej. Urządzenie posiada wszechstronne zastosowanie, które wykorzystujemy nie tylko do usuwania makijażu permanentnego i tatuaży, ale także do leczenia potrądzikowych blizn, przebarwień i znamion na skórze.

Jak działa laser Picosure? Fala światła lasera trafia w pigment, przekształcając się w energię kinetyczną po czym rozbija go na „pył” – drobniutkie cząstki, które organizm może sam usunąć. Nowoczesna technologia lasera pozwala na jego szybkie działanie. Dzięki najkrótszym, pikosekundowym impulsom wyeliminowane zostaje ryzyko poparzenia skóry i powstania blizn po zabiegu. Dzięki temu zabieg jest też mniej bolesny a rekonwalescencja po nim – praktycznie nie jest konieczna.

Zapraszamy na zabiegi w naszych klinikach w Warszawie, Katowicach, Łodzi i Krakowie.

0