Menu

Zobacz, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja makijażu permanentnego! I co zrobić, kiedy makijaż się nie udał.

Na zrobienie makijażu permanentnego decyduje się dziś wiele kobiet. Nic w tym dziwnego, ponieważ dobrze wykonany potrafi zdziałać cuda. Przede wszystkim w subtelny sposób podkreśla urodę i maskuje jej niedoskonałości. Aby na długo utrzymać jak najlepszy stan makijażu permanentnego, konieczna jest jego odpowiednia pielęgnacja. Sprawdźmy, na czym dokładnie powinna polegać.

Makijaż permanentny – na czym polega?

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiednich barwników. Najczęściej przy jego pomocy poprawia się kształt i wygląd brwi, podkreśla kolor oraz kontur ust, a także nadaje głębi spojrzeniu poprzez namalowanie kresek na górnych powiekach (przy linii rzęs). Jego wykonanie przypomina robienie tatuażu, ale w tym przypadku pigmenty nie są wprowadzane w głębsze warstwy skóry. W naszej klinice makijaż wykonujemy w technologii Conture Make-up Long Time Liner. Gwarantujemy bezpieczeństwo zabiegu, precyzję i doskonałe efekty!

Zalety makijażu permanentnego:

  • delikatne podkreślenie urody,
  • skorygowanie niedoskonałości,
  • doskonały wygląd niezależnie od sytuacji,
  • optyczne odmłodzenie twarzy,
  • oszczędność czasu przy wykonywaniu codziennego makijażu,
  • długotrwały i naturalny efekt.

Pielęgnacja makijażu permanentnego

Panie, które decydują się na makijaż permanentny powinny wiedzieć, że pod wpływem czasu jego barwniki stopniowo bledną. Aby pigmenty na dłużej zachowały wyrazisty kolor, konieczna będzie właściwa pielęgnacja makijażu permanentnego. Podstawą jest dbanie o odpowiednie nawilżenie skóry. Przesuszony naskórek łuszczy się, co może doprowadzić do szybszego ścierania barwnika. W tym celu należy stosować kremy nawilżające oraz w przypadku makijażu permanentnego ust, nawilżający błyszczyk. Pomocne będą również naturalne olejki, które świetnie odżywiają, nawilżają i regenerują skórę (np. olejek lniany).

Można kupić także specjalistyczne preparaty, które pozwalają na dłużej utrzymać intensywność kolorów (stosuje się je wyłącznie na usta i brwi). Ogromny wpływ na szybkie blaknięcie makijażu trwałego ma również promieniowanie słoneczne (jest pochłaniane przez barwnik). Powinniśmy zatem zadbać o codzienną ochronę skóry i zrezygnować z nadmiernej ekspozycji na słońcu.

Czy można usunąć makijaż permanentny, który został źle wykonany?

Jeśli zdecydujemy się na wykonanie makijażu permanentnego, to zawsze powinniśmy skorzystać z usług profesjonalnej linergistki. Niestety, wiele salonów kosmetycznych oferuje zrobienie makijażu w bardzo niskiej cenie, co zazwyczaj przekłada się na gorszą jakość barwników oraz mało estetyczny efekt. Jeśli nie jesteś zadowolona z uzyskanego rezultatu, zawsze możesz zdecydować się na usunięcie makijażu permanentnego. W Klinice Miracki polecamy Pacjentkom usuwanie makijażu permanentnego przy pomocy innowacyjnego lasera PicoSure lub Discovery Pico. To prawdziwa rewolucja w laseroterapii! Urządzenia posiadają najkrótszy, pikosekundowy impuls światła, dzięki czemu zabiegi nim przeprowadzane są bezpieczne, szybkie i bardzo skuteczne. Wiązka światła laserowego wchodzi w kontakt z barwnikiem makijażu, po czym rozbija jego cząsteczki na mniejsze elementy, które organizm samodzielnie usuwa w procesach metabolicznych. Laser PicoSure i Discovery Pico rewelacyjnie radzi sobie również z usuwaniem tatuaży, nawet tych bardzo dużych i kolorowych. Z powodzeniem wykorzystujemy go również do laserowego odmładzania skóry oraz likwidowania przebarwień i blizn.

Zapraszamy na konsultacje oraz do zasięgnięcia opinii naszych ekspertów: rejestracja@klinikamiracki.pl oraz 221 030 030 605 905 608