Menu

Męska depilacja – dlaczego wciąż budzi kontrowersje? Czy mężczyzna powinien się depilować?

Męska depilacja to temat, który budzi wiele kontrowersji. Ma oczywiście swoich zwolenników, ale także przeciwników. Niewątpliwie coraz więcej osób uważa, że współczesny mężczyzna musi dbać o swój wygląd, czego elementem jest również depilacja. Chodzi oczywiście o kwestie estetyczne, higieniczne oraz pielęgnacyjne. Inni twierdzą natomiast, że usuwanie owłosienia u panów to fanaberia, a gładkie ciało jest wyłącznie atrybutem kobiecości. Najlepiej oczywiście decyzję o depilacji ciała zostawić samym zainteresowanym.

Depilacja u mężczyzn – czy to konieczność?

Każdy mężczyzna powinien przede wszystkim komfortowo czuć się we własnym ciele. Natura, jak wiadomo nie jest sprawiedliwa i każdego z panów obdarza mniej lub bardziej bujnym owłosieniem w różnych częściach ciała. W dzisiejszych czasach ciągle ścierają się ze sobą konserwatywne poglądy oraz nowoczesne podejście na temat męskiego dbania o wygląd. „Dawniej panowie nawet nie myśleli o depilacji, owłosione ciało było po prostu ich atrybutem” – taki mit panuje wśród wielu współczesnych mężczyzn. Nic bardziej mylnego – mężczyźni depilują się tak dawno jak długa jest historia depilacji. Jeśli myślicie, że egipscy faraonowie pielęgnowali bujne owłosienie…mylicie się… A pamiętajmy, że nie chodzi o samych faraonów. Od starożytności do XX wieku z niewielką przerwą na europejskie średniowiecze – mężczyźni poddawali się chętnie i często zabiegom usuwania owłosienia ze względów higienicznych, ale tez społecznych – gładkie ciało od dawien dawna równało się wysokiemu statusowi społecznemu.

A zatem powrót tematu męskiej depilacji to w sumie nie tyle nowinka co powrót do przeszłości. W powrocie do męskiej depilacji nie chodzi wyłącznie o podążanie za trendami modowymi, ale również o higienę, pielęgnację, poczucie własnej atrakcyjności. Jeśli mężczyźnie zwyczajnie nie podoba się jego owłosiony tors, plecy czy inna część ciała, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydował się na depilację. Bardzo często w podjęciu takiej decyzji pomagają panom kobiety, które uwielbiają, gdy ich mężczyźni po prostu atrakcyjnie się prezentują.

Jakie partie ciała depilują mężczyźni?

Największe kontrowersje budzi oczywiście kwestia partii ciała, jaką depilują mężczyźni. Za konieczne zostało uznane usuwanie owłosienia z karku i uszu, coraz bardziej popularna stała się też depilacja pach, klatki piersiowej, brzucha, pleców czy okolic intymnych. Jednak zupełnie gładkie ręce i nogi u panów spotykają się z krytyką, ponieważ zdaniem niektórych wyglądają mało naturalnie. Należy jednak podkreślić, że to, jakie miejsca ciała będą depilować panowie, powinno być ich osobistą decyzją. Sami wiedzą najlepiej, w jakim wydaniu czują się komfortowo. I ciekawostka: czy wiecie że jednym z najpopularniejszych obszarów, jakie depilują obecnie panowie są okolice intymne?

Depilacja u mężczyzn – metody

Wśród najpopularniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia znajduje się oczywiście golenie tradycyjną lub elektroniczną maszynką. Włoski można również usuwać za pomocą specjalnych kremów, pianek, wosku lub pasty cukrowej. Jednak te sposoby nie zawsze dobrze sprawdzają się w przypadku męskiego owłosienia, które jest grubsze i mocniejsze niż u kobiet. Zdecydowanie najskuteczniejsza będzie laserowa depilacja, ponieważ zapewnia doskonałe i długotrwałe efekty. W naszej klinice polecamy pacjentom epilację laserem Vectus lub analogiczny zabieg z wykorzystaniem lasera Motus. Ten drugi jest dla panów o tyle atrakcyjniejszą opcją, że jest zabiegiem bezbolesnym, a jak wiadomo to właśnie panowie są mniej odporni na doznania bólowe. Zabieg ten doprowadza do usunięcia całej struktury włosa, dzięki czemu można usunąć go w sposób nieodwracalny. Gładkie ciało na zawsze to z pewnością kusząca propozycja nie tylko dla kobiet!

W Klinice Miracki korzystamy z najskuteczniejszej, a tym samym bezpiecznej metody usuwania owłosienia, jaką jest epilacja laserami Vectus i Motus. To urządzenia nowej generacji, które rewelacyjnie radzi sobie z włoskami w różnych partiach ciała.

Jeśli marzysz o gładkiej skórze, zdecyduj się na jeden z zabiegów epilacji laserowej w naszej klinice. Zapraszamy na konsultacje oraz do zasięgnięcia opinii naszych ekspertów: rejestracja@klinikamiracki.pl oraz 221 030 030 605 905 608

 

Zobacz również

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Wczesne przedpołudnie (mimo groźnych zapowiedzi meteorologicznych) przywitało nas we wtorek 9 maja, w warszawskiej restauracji Belvedere przepiękną, słoneczną pogodą. Najlepiej – ponieważ to, co chcieliśmy ogłosić naszym gościom – premiera najnowocześniejszego urządzenia Endermologie LPG Alliance – zasługiwało na wiele słońca 🙂

Czytaj dalej

„Pragmatyczni marzyciele” – Karina Dudek-Miracka i Krzysztof Miracki w świątecznym magazynie „Gala”

„Pragmatyczni marzyciele” – Karina Dudek-Miracka i Krzysztof Miracki w świątecznym magazynie „Gala”

Czytelnicy świątecznego wydania magazynu „Gala” (nr 23) mogli zajrzeć bardzo mocno za kulisy życia Kliniki Miracki, bo aż do prywatnych ambicji, marzeń i wartości właścicieli: Kariny Dudek-Mirackiej i Krzysztofa Mirackiego. Wywiad, który ukazał się w magazynie „Gala” 18 grudnia 2017 roku, prezentujemy Państwu w całości.

Czytaj dalej