Menu

Metody usuwania przebarwień potrądzikowych i posłonecznych: wybierz najlepszą dla siebie!

Przebarwienia na skórze, pojawiające się w wyniku przebytego trądziku lub zbyt intensywnego opalania, ale też zmian hormonalnych czy procesów fotostarzenia skóry, to problem, z którym nie tylko można, lecz także należy walczyć.

Przebarwienia na twarzy i ciele stanowią duży defekt kosmetyczny, trudny do ukrycia pod makijażem. Dobra wiadomość jest taka, że przebarwienia można skutecznie usunąć przy pomocy wielu współczesnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Poznaj wszystkie metody usuwania przebarwień i wybierz tę najlepszą dla siebie!

Peeling chemiczny

Peeling chemiczny to metoda, która polega na złuszczaniu naskórka przy pomocy kwasów. Zabieg ten pozwala na usunięcie pierwszych warstw naskórka, a następnie pobudzenie skóry do regeneracji. Peeling sprawia, że w dość szybkim tempie wytwarzają się zdrowe tkanki, które zastępują skórę pokrytą przebarwieniami. Peelingi sprawdzą się przede wszystkim w przypadku przebarwień zlokalizowanych płytko pod skórą. W naszej klinice oferujemy ogromną różnorodność peelingów chemicznych od radykalnie wybielających zabiegów Whitening, Yellow Peel aż po specjalnie skomponowane peelingi dopasowane do potrzeb każdego rodzaju skóry. Warto pamiętać o specjalnej terapii wybielającej Cosmelan.

Mezoterapia

Mezoterapia to doskonały sposób walki zarówno z przebarwieniami, jak i zmarszczkami czy innymi rodzajami niedoskonałości. Metoda ta polega na podaniu specjalnego, odżywczego koktajlu w miejsca na skórze, na których znajdują się przebarwienia. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu mezoterapię igłową, wprowadzając roztwór do tkanki podskórnej przy pomocy małych igiełek, dzięki czemu skóra zostaje pobudzona do regeneracji i produkcji nowych, zdrowych tkanek. Zabieg mezoterapii pozwala skutecznie zmniejszyć widoczność przebarwień na skórze, jednak dla uzyskania zadowalających efektów niezbędne jest wykonanie kilku zabiegów. Chyba, że skorzystacie z wyjątkowego zabiegu HD PRP Magellan, który przez swoją niezwykłą skuteczność wynikającą z bardzo wysokiego stężenia płytek krwi w podawanym materiale przeprowadza się jako procedurę jednorazową.

Dermabrazja

Usuwanie przebarwień potrądzikowych i posłonecznych jest możliwe również przy pomocy zabiegu dermabrazji. Działa on na podobnych zasadach co peelingi chemiczne – w wyniku dermabrazji złuszczeniu ulegają wierzchnie warstwy naskórka, dzięki czemu możliwe staje się odsłonięcie zdrowych tkanek oraz pobudzenie skóry do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. Zabieg dermabrazji wyraźnie zmniejsza przebarwienia lub likwiduje je w taki sposób, by były one praktycznie niewidoczne. W Klinice Miracki proponujemy najnowocześniejszą dermabrazję laserową iPixel, która charakteryzuje się znacznie lepszymi efektami terapeutycznymi w usuwaniu przebarwień niż klasyczna mikrodermabrazja.

Laserowe usuwanie przebarwień

W ostatnich latach za najskuteczniejszą metodę usuwania przebarwień uznaje się zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego. Laserowe usuwanie przebarwień to bezpieczny i nieinwazyjny dla pacjenta zabieg, który prowadzi do wywoływania na skórze fragmentarycznych i mikroskopijnych uszkodzeń, które pobudzają skórę do regeneracji i całkowitej przebudowy. Uszkodzenia na skórze są wynikiem podgrzania tkanek, jednak cały zabieg odbywa się w taki sposób, by uniknąć ryzyka poparzeń. Laser frakcyjny zastosowany na przebarwienia rozpoczyna proces gojenia się skóry, w wyniku czego tkanki pokryte przebarwieniami zostaną zastąpione zdrowymi komórkami. Tu, szczególnie polecamy terapię laserem pikosekundowym PicoSure, który nie ma sobie równych w skuteczności usuwania przebarwień i likwidacji melasmy.

Redukcja przebarwień – jak wybrać najlepszą dla siebie metodę?

Pamiętajmy o tym, że wybór konkretnej metody usuwania przebarwień zależy od rodzaju, wielkości, koloru, a także lokalizacji naszych zmian. Nie zapominajmy też o przeciwwskazaniach do wykonywania konkretnych zabiegów, o których powinien nas poinformować lekarz w czasie konsultacji. Dlatego zawsze, zanim zdecydujecie się na zabieg usuwania przebarwień, czy to metodą laserowej redukcji przebarwień czy na inny rodzaj terapii z zakresu medycyny estetycznej – zawsze skonsultujcie się z lekarzem specjalistą. On z pewnością doradzi Wam najlepszą terapię dla Waszej skóry i dokładnie poinformuje o możliwych do osiągnięcia efektach.

Jeżeli chcecie zasięgnąć więcej opinii na temat cen i szczegółów zabiegów usuwania przebarwień w Klinice Miracki, zachęcamy do kontaktu z recepcją: rejestracja@klnikamiracki.pl lub 605 905 608. Szczegółowe ceny zabiegów likwidacji przebarwień możecie Państwo znaleźć w zakładce cennik.

Zobacz również