NOWOŚĆ! Kup VOUCHER za 500 zł i wykorzystaj go w ciągu 12 miesięcy

Mezoterapia a trądzik?

Mezoterapia a trądzik? Lepiej ich nie łączyć! Aktywne, ropne zmiany zapalne są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu ze względu na ryzyko rozszerzenia zakażenia. 

Choć mezoterapii nie stosuje się w leczeniu krostek i wykwitów, może okazać się pomocna w usuwaniu nieestetycznych śladów potrądzikowych i wyraźnie poprawić kondycję skóry. 

Mezoterapia a trądzik różowaty, pospolity, kosmetyczny

Mezoterapia igłowa na trądzik nie jest dobrym rozwiązaniem. Trądzik jest przewlekłą i dość poważną chorobą skóry (dermatozą), której towarzyszy łojotok. Ropne krostki, wypryski, wysięki i zaczerwienienie to objawy zakażenia mieszków włosowych i gruczołów łojowych najczęściej bakteriami Propionibacterium acnes, Propionibacterium granulosum, Propionibacterium avidum, ale trądzik mogą też wywoływać grzyby drożdżopodobne Malassezia furfur oraz inne drobnoustroje. 

Poddawanie chorej skóry zabiegom iniekcyjnym niesie duże ryzyko rozszerzenia zakażenia na dalsze obszary twarzy i ciała, a tym samym zaostrzenie dermatozy. Dlatego mezoterapii i trądziku się nie łączy. Aktywny stan zapalny skóry jest zresztą przeciwwskazaniem uniwersalnym, który wyklucza wykonanie nie tylko mezoterapii iniekcyjnej, lecz również innych zabiegów medycyny estetycznej.

Warto jednak zauważyć, że choć stany ropne i zapalne są bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania mezoterapii, trądzik wyciszony, zaleczony jest już przeciwwskazaniem względnym. Trądzik jest niejednorodną chorobą skóry. To złożony problem, który należy rozpatrywać indywidualnie. Wyróżnia się kilka jego odmian – między innymi trądzik młodzieńczy, kosmetyczny, idiopatyczny, pospolity, różowaty – z których każdy ma inne przyczyny i wymaga innego sposobu leczenia. Dlatego pierwszym krokiem zawsze powinna być konsultacja z lekarzem, który trafnie rozpozna problem i dobierze do niego najlepszą terapię. 

Leczenie trądziku w Klinice Miracki

Leczenie trądziku powinno uwzględniać trzy etapy. Po pierwsze, ważne jest wyciszenie stanu zapalnego oraz zwalczenie krostek, wykwitów, zaczerwienienia. Po drugie, należy przeciwdziałać nawrotowi choroby (a więc znaleźć i pokonać jej przyczynę). Po trzecie, trzeba przywrócić skórze dobrą kondycję. W terapii antytrądzikowej stosuje się różnego rodzaju środki farmakologiczne (antybiotyki, retinol, sterydy), a także zabiegi medycyny estetycznej. Bardzo pomocne w leczeniu trądziku są:

 • laseroterapia (np. laser Cutera Excel V, Cutera Excel V+,  Alma Harmony Acne),
 • peelingi chemiczne (np. Salipeel Lic, peeling salicylowy, pirogronowy),
 • maska tretinoinowa,
 • innowacyjny zabieg Sebacia.

Powyższe metody pozwalają skutecznie zwalczyć wykwity i przywrócić dobry wygląd skóry. Ponieważ jednak trądzik często zostawia po sobie nieestetyczne i dość trwałe “pamiątki”, warto wspierać się innymi skutecznymi zabiegami, na przykład mezoterapią. Trądzik można skutecznie wyleczyć, ale żeby nie było po nim śladu, potrzeba jest profesjonalna pomoc i codzienna właściwa pielęgnacja.

Mezoterapia na ślady potrądzikowe

Mezoterapia po trądziku może wyraźnie poprawić kondycję skóry. Przede wszystkim pomoże usunąć blizn potrądzikowych i wyrównać koloryt. Mezoterapia oddziałuje na głębokie warstwy skóry, pobudzając ją do biorewitalizacji. Z jednej strony, stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, a z drugiej, aktywizuje płytkowe czynniki wzrostu, które biorą udział w naturalnych procesach gojenia i odbudowy komórkowej. Efekty mezoterapii są wielopłaszczyznowe. To:

 • regeneracja i przebudowa struktury skóry,
 • nawilżenie i odżywienie,
 • poprawa gęstości, jędrności i elastyczności,
 • wygładzenie i wzmocnienie skóry,
 • redukcja zmarszczek, blizn, rozstępów,
 • odmłodzenie i ochrona przeciwstarzeniowa.

Ponadto można je uzyskać w bardzo prosty sposób. Cena mezoterapii igłowej w porównaniu do innych zabiegów odmładzających i biorewitalizujących jest bardzo atrakcyjna. Mezoterapia trwa ok. pół godziny i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Mezoterapia jest łatwo dostępna. To jedna z najlepszych metod anti-age i sposób na uporanie się z defektami skóry. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat “mezoterapia a trądzik”, sprawdzić, czy możesz wykonać ten zabieg, skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub umów się na konsultacje: https://klinikamiracki.pl/kontakt/

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki