Kup voucher za 3000 zł i korzystaj z cen Black Friday przez 24 miesiące!
kiedy efekrty mezoterapii igłowej
,

Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty?

Klasyczna mezoterapia igłowa od lat cieszy się ogromną popularnością wśród zabiegów medycyny estetycznej. Metoda ta o stosunkowo bardzo niskiej inwazyjności pozwala na uzyskanie spektakularnych rezultatów. Jej działanie opiera się na stymulacji naturalnych procesów, dlatego na efekty trzeba poczekać. Wyjaśniamy, kiedy mogą pojawić się pierwsze efekty po mezoterapii i po jakim czasie można ocenić te finalne! 

Podstawowe wskazania do mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem o wszechstronnym zastosowaniu. Wykonuje się ją na twarzy, jak i na innych partii ciała, w tym na skórze owłosionej głowy w celu pobudzenia włosów do wzrostu i przeciwdziałaniu ich nadmiernemu wypadaniu. 

W trakcie procedury lekarz wykonuje nakłucia za pomocą pojedynczej, cienkiej igły. W ten sposób wprowadza przezskórnie odpowiedni preparat, dobrany w zależności od problemu, z jakim boryka się pacjent. Preparaty do mezoterapii najczęściej zawierają związki nawilżające (np. kwas hialuronowy), peptydy, witaminy, antyoksydanty oraz inne substancje biorewitalizujące i pobudzające skórę do naprawy. 

Za pomocą mezoterapii można zredukować lub usunąć problemy, takie jak np.:

 • przesuszenie skóry;
 • utrata napięcia;
 • zaburzenia koloryty, przebarwienia posłoneczne;
 • drobne zmarszczki;
 • cienie i worki pod oczami;
 • skóra zmęczona, pozbawiona witalności;
 • blizny;
 • rozstępy;
 • cellulit;
 • słaba kondycja skóry głowy i włosów.   

Od czego zależą efekty mezoterapii igłowej? 

To, jakie efekty można osiągnąć dzięki mezoterapii oraz kiedy będą one widoczne w dużej mierze zależy od wskazań. Mezoterapia igłowa wykonana u młodej pacjentki, której zależy na nawilżeniu skóry, dodaniu jej blasku i redukcji drobnych niedoskonałości zwykle daje imponujące rezultaty już po jednym zabiegu, kiedy skóra staje wyraźnie odżywiona, promienna. 

Z kolei zabiegi przeprowadzane w celu redukcji bardziej zaawansowanych procesów starzenia się skóry, usuwania blizn, czy rozstępów mogą wymagać powtórzeń. Serie zabiegowe zawsze ustalane są indywidualnie. Zwykle jednak wykonuje się kilka powtórzeń (optymalnie 4) w odstępach co 7, 14 lub 28 dni. 

Mezoterapia igłowa – na czym polega jej działanie? 

Efekty, jakie można osiągnąć zależą także od wybranego preparatu. Mezoterapia igłowa skupia się na stymulacji komórek skóry poprzez dostarczanie do niej substancji aktywnych o ukierunkowanym działaniu. W zależności od potrzeb stosuje się różne biostymulatory tkankowe zawierające kompleksy określonych składników, takich jak m.in.:

 • witaminy A, E, C;
 • kwas hialuronowy;
 • aminokwasy;
 • minerały;
 • koenzymy;
 • kwasy nukleinowe;
 • peptydy;
 • antyoksydanty;
 • kofeinę.  

Kiedy mogą pojawić się pierwsze efekty? 

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. W miejscu iniekcji mogą pojawić się niewielkie ranki i zasinienia, które jednak szybko się goją, zwykle w ciągu kilku godzin, maksymalnie kilku dni. Po zabiegu skórę należy zabezpieczać stosują protekcję przeciwsłoneczną. 

Należy pamiętać, że mezoterapia igłowa opiera się na stymulacji naturalnych procesów naprawczych. Zabieg pobudza fibroblasty (komórki skóry). Pod wpływem działania nakłuć i aplikowanych preparatów dochodzi do wzmożonej produkcji m.in. kolagenu, elastyny i peptydów. Dzięki temu efekty pojawiają się stopniowo i narastają z każdym tygodniem po zabiegu. Osiągane rezultaty są też naturalne, bez efektu sztuczności. 

Często już jeden zabieg pozwala na uzyskanie widocznej poprawy kondycji skóry. Dla uzyskania optymalnych efektów warto jednak wykonać ilość zabiegów zalecaną przez lekarza. Po pełnej serii zabiegowej, najczęściej przeprowadzonej w ciągu maksymalnie kilku miesięcy można osiągnąć zamierzony cel.   

Kiedy można ocenić finalne efekty? 

To również kwestia bardzo indywidualna. Proces przebudowy skóry przebiega intensywniej u osób młodych, z niewielką ilością niedoskonałości. Zdolność skóry do regeneracji spada wraz z wiekiem. Wówczas warto zdecydować się na pełną serię zabiegową, a w razie potrzeby także połączyć mezoterapię igłową z innymi metodami z zakresu medycyny estetycznej. Preparaty podane w formie iniekcji uwalniają się stopniowo. Również produkcja nowych komórek skóry wymaga przynajmniej kilku tygodni, zanim poprawie ulegnie jej gęstość, napięcie i koloryt. 

Zwykle jednak maksymalnie po 5–6 miesiącach uzyskuje się zadowalające efekty. Mezoterapia igłowa jest zabiegiem małoinwazyjnym. Bezpośrednio po nim można wrócić do domu. Dla utrzymania efektów warto więc wykonywać także serie przypominające.  

Jeśli interesuje Cię mezoterapia igłowa, zachęcamy do ustalenia wizyty w Klinice Miracki w Katowicach. Lekarz zapozna się z Twoim problemem i oczekiwaniami, co pozwoli mu na ustalenie spersonalizowanego planu leczenia, który przyniesie najlepsze efekty.

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki