Katowice

Mezoterapia mikroigłowa – jak często? Specjaliści z naszej kliniki w Katowicach radzą

Małoinwazyjne zabiegi oparte na mechanicznej stymulacji skóry do odnowy są doskonałą alternatywą lub wsparciem dla metod wymagających wyższej ingerencji w tkanki. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia mikroigłowa, która daje najlepsze efekty wykonywana z odpowiednią częstotliwością. Dowiedz się, jak często można poddawać się mezoterapii mikroigłowej i od czego to zależy! 

Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

Za wygląd i kondycję powierzchni skóry odpowiadają jej głębsze warstwy, stanowiące dla niej podporę. To w skórze właściwej na głębokości kilku milimetrów (w zależności od obszaru ciała) powstają komórki kolagenu i elastyny stanowiące sieć połączeń zapewniających tkankom jędrność i elastyczność. W głębszych warstwach skóry znajdują się także składniki odpowiedzialne za utrzymanie optymalnego nawilżenia i ochronę. Z kolei sieć drobnych naczyń krwionośnych zapewnia tkankom dotlenienie i transport składników odżywczych. 

Stosowanie kosmetyków przeznaczonych do zewnętrznej aplikacji jest podstawą codziennej pielęgnacji. Jednak nawet najlepiej wnikające substancje nie są w stanie dotrzeć do głębokich warstw skóry właściwej. Jest to natomiast możliwe dzięki mezoterapii mikroigłowej. Zabieg taki w odróżnieniu od klasycznej formy mezoterapii igłowej polega na wykonywaniu nie kilku-kilkunastu nakłuć cienką igłą, a kilkuset drobniutkich otworów. 

Do mezoterapii mikroigłowej stosuje się specjalne urządzenia. Za ich pomocą przeprowadza się frakcjonowanie skóry na różnej głębokości, w zależności od kondycji skóry oraz obszaru zabiegowego. Mikroskopijne, bardzo liczne kanały pobudzają skórę do naprawy i ułatwiają wnikanie stosowanych kosmetyków do jej głębszych warstw. 

Stymulacja skóry za pomocą mezoterapii mikroigłowej

W trakcie terapii mikroigłowej powstaje sieć drobnych kanalików, które odgrywają kluczową rolę w mechanizmie działania tego zabiegu. Mikronakłucia stymulują skórę do naprawy. W trakcie mechanicznej stymulacji dochodzi do zainicjowania naturalnego remodelingu skóry. Tworzą się nowe komórki kolagenu, elastyny, peptydów oraz innych składników tkankowych. Pod ich wpływem skóra stopniowo staje się gęściejsza, zdrowsza, pełna blasku. Poprawie ulega jej koloryt, przebarwienia się rozjaśniają lub zanikają. 

Mezoterapię mikroigłową stosuje się zarówno na twarz, szyję i dekolt, jak i inne obszary ciała. Jest to świetny zabieg z zakresu anti-aging – spowalnia procesy starzenia się skóry, redukuje drobne niedoskonałości (w tym zmarszczki), a także wzmacnia skórę. Dodatkowo w trakcie zabiegu można zastosować odpowiednio dobrany preparat, który pod wpływem mikronakłuć jest wprowadzany do głębszych warstw skóry, co wzmacnia efektywność jego działania. 

Ile zabiegów mezoterapii mikroigłowej warto wykonać?

Już jeden zabieg mezoterapii mikroigłowej daje zadowalające efekty. Kondycja skóry pobudzonej do odnowy stopniowo ulega poprawie. Co ważne, uzyskiwane rezultaty wyglądają naturalnie. Najczęściej jednak dla pogłębienia efektu zaleca się wykonanie kilku powtórzeń. Zwykle pełna terapia mikroigłowa składa się z 4–6 zabiegów w równych odstępach czasowych.     

Jak często można poddawać się mezoterapii mikroigłowej?

Jeśli szukasz metody, która w sposób oparty na fizjologicznych procesach spektakularnie poprawi Twoją prezencję, doskonałym wyborem będzie właśnie mezoterapia mikroigłowa. Jak często poddawać się zabiegowi, aby osiągnąć najlepsze rezultaty? Zwykłe zabiegi takie wykonuje się w odstępach 2–4 tygodni, ale jest to kwestia bardzo indywidualna.  

Skóra bezpośrednio po mezoterapii mikroigłowej jest zaczerwieniona i lekko obrzmiała. Przez kolejne dni należy więc zwrócić szczególna uwagę na jej ochronę. Wszelkie zmiany szybko się goją. Zależy to głównie od głębokości wykonywanych nakłuć, problemu, jaki chcemy zredukować, a także obszaru zabiegowego. Czas potrzebny na regenerację skóry uzależniony jest również od indywidualnej zdolności regeneracyjne organizmu, a na to może wpływać m.in. wiek pacjenta oraz ogólna kondycja skóry. 

Po całkowitej regeneracji warto zdecydować się na kolejny zabieg, co wzmocni efekty. Cała seria zabiegowa w odstępach zaproponowanych przez lekarza gwarantuje uzyskanie możliwie najlepszych efektów. Po upływie 6–12 miesięcy można natomiast zdecydować się na zabieg przypominający. 

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, zachęcamy do ustalenia terminu wizyty w Klinice Miracki w Katowicach. Lekarz oceni stan Twojej skóry i zaproponuje odpowiedni plan zabiegowy. 

Zapraszamy także na zabiegi do naszych klinik w Warszawie, Łodzi i Krakowie.

Recent Posts

  • Aktualności

Odkryj Swoje piękno – Organiczny Kwas Hialuronowy 1 ml + 1 ml gratis

Wiotkość skóry, nieestetyczne bruzdy, zmarszczki – to problemy, które niestety prędzej czy później dotkną każdą…

10 minut ago
  • Aktualności

Naturalnie piękna w Swojej skórze. Depilacja Laserowa

Im cieplej, tym odkrywamy więcej ciała. A czy Ty jesteś już gotowa na pełne słońca…

4 tygodnie ago
  • Aktualności

Najpopularniejsze zabiegi podczas AKCJI CIAŁO

W Klinice Miracki dysponujemy całą gamą uzupełniających się zabiegów, by nieść Pacjentom kompleksowe rozwiązania. Nowoczesne i…

1 miesiąc ago
  • Aktualności

Zadbaj o Swój wygląd i dobre samopoczucie na wiosnę. Najlepsze zabiegi medycyny estetycznej

Wiosna jest świetną okazją do zadbania o Swój wygląd i dobre samopoczucie. Po zimowych miesiącach…

2 miesiące ago
  • Aktualności

Pięknych Świąt Wielkanocnych!

Kochani Pacjenci, Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy cudownych Świąt pełnych miłości i Rodzinnego ciepła! Świąt…

2 miesiące ago
  • Aktualności

Pięknego Dnia Kobiet!

Kochane Pacjentki, Niech Dzień Kobiet będzie dla Was momentem, w którym zatrzymacie się na chwilę,…

2 miesiące ago