Menu

Modelowanie sylwetki – czy diety i siłownia to jedyne rozwiązanie? A co, jeżeli nie możesz osiągnąć upragnionych efektów?

W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązujemy do naszego wyglądu, zdrowia i kondycji fizycznej. To bardzo dobrze! Mądre dbanie o siebie to przecież klucz do zachowania sprawności oraz lepszego samopoczucia. Wiele osób stosuje więc różne diety, regularnie ćwiczy, ale mimo to nie osiąga zadowolenia ze swojej figury. W czym tkwi problem? Niestety, niektóre partie ciała po prostu są oporne na wyżej wspomniane metody. Sprawdźmy zatem, jak skutecznie wymodelować sylwetkę.

Modelowanie sylwetki a odchudzanie

Na początku warto zaznaczyć, że modelowanie sylwetki to nie to samo, co odchudzanie. Zabiegi, jakie oferuje nam medycyna estetyczna wspierają proces odchudzania i pomagają walczyć z miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej, ale nie zastąpią diety oraz ćwiczeń. Modelowanie sylwetki polega zatem na rozbiciu i usunięciu komórek tłuszczowych z wybranych partii ciała przy pomocy różnych technik. Skierowane jest do osób o prawidłowej wadze lub niewielkiej nadwadze, które do uzyskania idealnej figury dzieli dosłownie jeden krok. Medycyna estetyczna nie pomoże w walce z otyłością. choć może ja skutecznie wspierać.

Jak działają zabiegi modelujące sylwetkę?

Komórki tłuszczowe mogą w nadmiarze odkładać się w naszej tkance podskórnej. Przy pomocy zabiegów modelujących sylwetkę można w łatwy sposób do nich dotrzeć i zniszczyć je (wykorzystując różne technologie). W Klinice Miracki oferujemy naszym Pacjentom wiele zabiegów, które pozwalają skutecznie wymodelować właściwie każdą partię ciała.

Czy modelowanie sylwetki daje trwałe efekty?

Zabiegi pozwalają na trwałe usunięcie nadmiernej ilości komórek tłuszczowych. W celu utrzymania tego efektu, niezbędne jest jednak pamiętanie o zbilansowanej diecie oraz regularnej aktywności fizycznej.

Modelowanie ciała – jak wybrać zabieg odpowiedni dla siebie?

W naszej klinice doskonale wiemy, że każdy Pacjent jest inny i ma inne oczekiwania. Dokładamy wszelkich starań,  aby spełnić je wszystkie! W związku z tym przygotowaliśmy szeroką ofertę różnych zabiegów modelujących sylwetkę, zarówno tych bardziej inwazyjnych, jak i delikatnych. Wybór odpowiedniej metody jest oczywiście uzależniony od indywidualnych potrzeb Pacjenta, a także efektu, jaki chcemy uzyskać.

Liposukcja

Kiedy zależy nam na szybkim rezultacie, możemy zdecydować się na liposukcję ultradźwiękową Vaser Lipo. Polega ona na wprowadzeniu pod skórę Pacjenta cienkiej kaniuli, przez którą odessany zostaje tłuszcz. W przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji, w tym przypadku nacięcia skóry są minimalne i nie występuje ryzyko blizn pozabiegowych. Jeśli dodatkowo połączymy liposukcję ultradźwiękową z zabiegami Triplex Smart Lipo – uzyskamy efekt obkurczenia skóry, co zapobiegnie efektowi wiszącej skóry po zabiegu.

Endermologia

Zupełnie bezinwazyjną, wręcz relaksacyjną metodą modelowania sylwetki jest Endermologia LPG Alliance. To odprężający masaż mechaniczny wykorzystujący podciśnienie. Po kilku seriach otrzymujemy spektakularne efekty wyszczuplające.

Accent Prime

Kolejna propozycja to bardzo popularny zabieg Accent Prime. Jego skuteczność opiera się na połączeniu fal radiowych i ultradźwięków, które eliminują tkankę tłuszczową i wspomagają namnażanie włókien kolagenowych. Jest to procedura bezinwazyjna, a także bezbolesna dla pacjenta. Doprowadza do rozbicia i usunięcia komórek tłuszczowych z organizmu, a także ujędrnienia skóry. Zazwyczaj zalecamy przeprowadzenie serii kilku zabiegów dla osiągnięcia upragnionego efektu wyszczuplenia.

Nadal zastanawiasz się nad metodą wyszczuplania odpowiednią dla Ciebie? Skorzystaj z pomocy naszych ekspertów i dowiedz się więcej o poszczególnych zabiegach i ich efektach. Profesjonalny kosmetolog lub lekarz po przeprowadzeniu wywiadu i określeniu Twoich oczekiwań pomoże Ci wybrać optymalne rozwiązanie.

Zobacz również

Zwycięstwo i specjalne wyróżnienie Kliniki Miracki w plebiscycie Gala Beauty Stars 2018!

Zwycięstwo i specjalne wyróżnienie Kliniki Miracki w plebiscycie Gala Beauty Stars 2018!

02.01.2019

Klinika Miracki zwyciężyła plebiscycie Gala Beauty Stars 2018 w kategorii Najlepsza Klinika Medycyny Estetycznej i Dermatologii. Kolejnym wyróżnieniem była Nagroda Specjalna za promowanie najnowszych trendów i technologii w medycynie estetycznej.  Dyrektor generalna Karina Dudek-Miracka i dr Krzysztof Miracki gościli na uroczystym wręczeniu nagród.

Czytaj dalej

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Wczesne przedpołudnie (mimo groźnych zapowiedzi meteorologicznych) przywitało nas we wtorek 9 maja, w warszawskiej restauracji Belvedere przepiękną, słoneczną pogodą. Najlepiej – ponieważ to, co chcieliśmy ogłosić naszym gościom – premiera najnowocześniejszego urządzenia Endermologie LPG Alliance – zasługiwało na wiele słońca 🙂

Czytaj dalej