Twój poradnik

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to innowacyjna metoda oczyszczania skóry, która zdobywa coraz większą popularność wśród klientów salonów kosmetycznych. Zabieg pomaga w osiągnięciu zdrowej, promiennej skóry, wolnej od niedoskonałości. W dzisiejszym artykule omówimy, na czym polega peeling kawitacyjny oraz jakich efektów można się spodziewać po jego wykonaniu.

Na czym polega działanie peelingu kawitacyjnego?

Zjawisko kawitacji, wykorzystywane do oczyszczania skóry, to metoda służąca do usuwania głębokich zanieczyszczeń, martwych komórek oraz nadmiaru sebum. Samo zjawisko fizyczne polega na tworzeniu się, a następnie rozpadaniu mikropęcherzyków na powierzchni wilgotnej skóry, pod wpływem zmniejszania ciśnienia. Rozbijające się pęcherzyki usuwają zrogowaciałą warstwę naskórka i oczyszczają skórę.

Do zabiegu używa się specjalnego urządzenia emitującego fale ultradźwiękowe o niskiej częstotliwości. To właśnie one, w wyniku kontaktu z wilgotną skórą, wywołują zjawisko kawitacji. Peeling kawitacyjny jest alternatywą dla oczyszczania manualnego lub innych inwazyjnych technik. Jest też dużo delikatniejszy niż peelingi chemiczne, dlatego mogą z niego korzystać osoby ze skórą wrażliwą.

Peeling kawitacyjny — wskazania do zabiegu

Peeling kawitacyjny to popularna metoda oczyszczania skóry i kontrolowania wydzielania sebum, która może być stosowana w wielu przypadkach. Wśród głównych zaleceń do wykonania zabiegu można wymienić:

  • problemy z trądzikiem, łojotokiem lub zaskórnikami,
  • skórę tłustą, ze skłonnościami do wyprysków,
  • szorstką, matową, odwodnioną skórę twarzy,
  • ekspozycję na zanieczyszczone powietrze, smog, spaliny,
  • rozszerzone, zablokowane pory,
  • nierównomierny koloryt, przebarwienia,
  • cienie i worki pod oczami,
  • utratę jędrności i sprężystości skóry.

Przed podjęciem decyzji o wykonaniu peelingu kawitacyjnego, warto skonsultować się z doświadczonym kosmetologiem lub dermatologiem. Specjalista, po ocenie stanu twojej skóry, pomoże dobrać odpowiednią ilość i częstotliwość zabiegów oraz wykluczy ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia tego rodzaju peelingu.

Jakich efektów można się spodziewać?

Wyższość peelingu kawitacyjnego nad domowymi sposobami oczyszczania skóry wynika przede wszystkim z intensywności i poziomu jego działania. Zabieg przeprowadzony w salonie lub klinice umożliwia dotarcie do głębokich warstw naskórka, kompleksowe oczyszczenie i usunięcie zgromadzonych bakterii. Dzięki emitowanym falom ultradźwiękowym i niewielkim wibracjom skóra zostaje dotleniona, poprawia się także przepływ krwi, tlenu i substancji odżywczych do jej komórek. Przekłada się to na pobudzenie procesów regeneracji oraz produkcji włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za spowolnienie procesów starzenia.

Decydując się na peeling kawitacyjny w warszawskiej Klinice Miracki, możesz pozbyć się nie tylko martwych komórek naskórka, lecz także nieestetycznych przebarwień, wągrów i innych niedoskonałości. Zabieg wpływa na stan nawilżenia skóry i jej jędrność oraz wygładza drobne zmarszczki. Oczyszczona skóra jest bardziej podatna na wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach i kremach pielęgnacyjnych, co przekłada się na skuteczność innych zabiegów oraz czynności pielęgnacyjnych.

Jak często należy powtarzać peeling kawitacyjny?

Pierwsze efekty oczyszczania skóry mogą pojawić się już po jednym zabiegu, warto jednak podkreślić, że dla jak najlepszych i trwałych rezultatów, zaleca się wykonanie kilku sesji peelingów w określonych odstępach czasu.

Indywidualny harmonogram zabiegowy jest ustalany podczas pierwszej konsultacji z kosmetologiem lub specjalistą medycyny estetycznej.

Peeling kawitacyjny najlepiej wykonywać w okresie między wrześniem a kwietniem, kiedy wrażliwa skóra nie będzie tak narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Dla dodatkowej ochrony konieczne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem przed każdym wyjściem z domu.

W przypadku osób zmagających się z tłustą lub trądzikową cerą zabieg można przeprowadzać maksymalnie raz w tygodniu, ale nie dłużej niż przez sześć tygodni. Posiadaczki cery normalnej mogą z powodzeniem korzystać z peelingu raz na miesiąc lub rzadziej.

Recent Posts

  • Aktualności

Naturalnie piękna wiosną! TOP 3 zabiegi biorewitalizujące i stymulujące skórę

Wiosną każda z nas pragnie wyglądać świeżo i pięknie, cieszyć się jędrną i pełną blasku…

3 dni ago
  • Aktualności

Światowa nowość tylko w Klinice Miracki! Redukcja zmarszczek mimicznych PREMIUM PEARL Technology – efekty od pierwszego dnia

Naszą misją jest Twoje naturalne piękno. Właśnie dlatego nieustannie wdrażamy nowoczesne rozwiązania łączące bezpieczeństwo i…

2 tygodnie ago
  • Aktualności

Kiedy jest najlepszy czas na Depilację Laserową?

Aksamitnie gładka skóra bez zbędnych włosków to piękno i komfort, którego pragnie dla Siebie każda…

2 tygodnie ago
  • Aktualności

Przygotuj Swoją skórę na wiosnę! Oczyszczenie, nawilżenie i ujędrnienie

Wiosna to doskonały moment, by zadbać o kondycję Swojej skóry, która po zimie potrzebuje regeneracji:…

3 tygodnie ago
  • Aktualności

Karina i Krzysztof Miraccy w Kafka’15 – podcaście Gosi Ohme! Naturalność, regeneracja i stymulacja

Karina Dudek-Miracka i Doktor Krzysztof Miracki jak nikt inny znają się na trendach medycyny estetycznej…

4 tygodnie ago
  • Aktualności

Pięknego Dnia Kobiet!

Kochane Pacjentki, z okazji Waszego święta życzymy, abyście zawsze czuły się wyjątkowe i piękne, aby…

4 tygodnie ago