NOWOŚĆ! Kup VOUCHER za 500 zł i wykorzystaj go w ciągu 12 miesięcy

Na czym polega zabieg laserowego odmładzania skóry?

Piękna, jędrna skóra, bez zmarszczek i pełna naturalnego blasku to marzenie każdej kobiety. Aby ją osiągnąć, sięgamy po kremy, sera, balsamy, wylewamy siódme poty na siłowni i katujemy się dietami. Czy są jednak prostsze sposoby na piękną skórę? Okazuje się, że tak.

Zabieg laserowego odmładzania skóry to ten, który pomaga poprawić jej ogólną kondycję. Nie wiąże się on z interwencją skalpela oraz długim okresem rekonwalescencji. Jak wygląda zabieg i jakie efekty pozwala osiągać?

Na czym polega zabieg laserowego odmładzania skóry?

Laserowe odmładzanie skóry inaczej nazywane fotoodmładzaniem może przybierać różne formy. W warszawskiej Klinice Miracki przeprowadzamy wiele rodzajów laserowego liftingu ciała i twarzy. W czasie zabiegu fotoodmładzania skóra naświetlana jest intensywnie pulsującym światłem, które rozgrzewa skórę. Wywołuje to skrócenie i przebudowę włókien kolagenowych, a także pobudzenie fibroblastów do produkcji nowych. Z racji tego, że do laserowego odmładzania skóry wykorzystuje się lasery pikosekundowe, efekty uboczne praktycznie nie występują. Wynika to z tego, że ten typ lasera działa precyzyjnie tylko na miejsce zabiegu, nie niszcząc okolicznych tkanek. Dzięki temu zabieg laserowego odmładzania skóry jest o wiele bezpieczniejszy niż wszystkie procedury chirurgii plastycznej z użyciem skalpela.

Fotoodmładzanie skóry – gdzie można wykonać?

Zabiegi fotoodmładzania skóry można wykonać na twarzy lub ciało. Procedurze poddaje się:

 • Okolice oczu,
 • Okolice ust,
 • Twarzy,
 • Szyje,
 • Dekolt,
 • Grzbiety dłoni.

Laserowe odmładzanie skóry można również wykorzystać do redukcji rozstępów, blizn, rozjaśnienia przebarwień, zmniejszenie zmian naczyniowych i plam starczych, a także usuwania tatuaży kolorowych bądź czarno-białych. Czas trwania zabiegu oraz jego cena jest uzależniona od obszaru, na którym fotoodmładzanie jest wykonywane. Z cennikiem laserowego odmładzania skóry można zapoznać się zarówno w zakładce “cennik”, jak i na stronach poszczególnych zabiegów.  

Efekty laserowego liftingu ciała

Rezultaty zabiegu laserowego odmładzania skóry widoczne są u każdego Pacjenta. Większość z nas pierwsze rezultaty zauważy już po pierwszym zabiegu. Widoczna będzie ogólna poprawa kondycji skóry czy spłycenie zmarszczek. Dla pogłębienia tych rezultatów, a także ich podtrzymania laserowy lifting ciała powinno się wykonać w serii. Pakiet zabiegów zazwyczaj wynosi 4-5. Decydując się na niego, od razu można skorzystać z atrakcyjnych promocji na odmładzanie skóry.

Wskazania do liftingu laserowego skóry i twarzy

Fotoodmładzanie jest wskazane, jeśli cierpisz na:

 • łagodne zmiany naczyniowe (np. pajączki),
 • trądzik różowaty,
 • rumień twarzy,
 • piegi,
 • zaburzenia pigmentacji skóry (także na dłoniach i innych częściach ciała),
 • zmarszczki,
 • zwiotczenie skóry,
 • rozszerzone pory.

Przed każdą terapią laserowego liftingu skóry przeprowadzona powinna być konsultacja wstępna. Jej celem jest nie tylko dobranie rodzaju zabiegu do problemu, który chce się rozwiązać, ale także wykluczenie przeciwwskazań. W grupie tych najważniejszych znajduje się: karmienie piersią, ciąża, opalenizna (naturalna, po solarium, samoopalaczy), przyjmowanie leków i ziół światłouczulających, mechaniczne uszkodzenie skóry w okolicy zabiegowej, choroby nowotworowe, choroby skóry, cukrzyca, padaczka, tendencje do bliznowców, posiadanie metalowych implantów lub rozrusznika serca.

Skutki uboczne zabiegu fotoodmładzania

Laserowy lifting ciała i twarzy to bezpieczna metoda, która nie wiąże się ani z użyciem skalpela, ani z inwazyjną ingerencją w tkanki. Impulsy lasera działają na zewnątrz skóry, bezboleśnie przenikają do tkanek głębokich. Laser dzięki temu, że trafia precyzyjnie w leczone miejsce, nie wywołuje działań niepożądanych. Do minimum wyeliminowane jest ryzyko oparzeń, podrażnień i innych efektów ubocznych. Objawy zaczerwienienia i opuchlizny znikają bardzo szybko – zazwyczaj kilka dni po zabiegu. Aby zniwelować dyskomfort, zalecane jest stosowanie kosmetyków silnie nawilżających i chłodnych okładów.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy chętnie rozwieją Twoje wątpliwości!

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki