Menu
nici liftingujące klinika miracki warszawa medycyna estetyczna ceny opinie eksperci działanie super efekt

Nici liftingujące Happy Lift

Happy Lift to jedna z metod modelowania twarzy i szyi, która pozwala na uzyskanie efektów przypominających rezultat po liftingu chirurgicznym, jednak, z uwagi na niską inwazyjność, jest bezpieczniejsza i nie pozostawia blizn, jak zabiegi z użyciem skalpela.

W tej metodzie używa się wchłanialnych nici, wyposażonych w mikroskopijne haczyki. Te haczyki zaczepiają się w tkance podskórnej, co pozwala na podciągnięcie skóry i wymodelowanie rysów twarzy. Można powiedzieć, że nici te stają się swoistym rusztowaniem dla skóry.

Efekty zabiegu przy pomocy nici Happy Lift są zauważalne niemal natychmiast po zabiegu i utrzymują się do 5-6 lat. Nici rozpuszczają się w organizmie już po kilkunastu miesiącach, ale efekty przez nie wywołane trwają znacznie dłużej.

Poza wyraźnym odmłodzeniem skóry, efektem całościowego liftingu lub liftingu konkretnej części ciała, wynikiem wszczepienia nici liftingujących Happy Lift może być również korekta rysów twarzy. Odpowiednie wprowadzenie nici i ich sprofilowanie przez lekarza daje bardzo szerokie pole do modelowania kształtu twarzy Pacjenta.

Nici Happy Lift - innowacyjne nici do mocnego liftingu - wchłanialne, stymulujące produkcję kolagenu i elastyny

Konsultacja, pomagająca wybrać wariant, wliczona w cenę zabiegu

Obszar zabiegu 1 Zabieg
Lifting brwi (2x happy lift double needle) 4 500 zł 7 500 zł
Lifting podbródka (2 x happy lift double needle) 4 500 zł 7 500 zł
Happy lift double needle 2 szt 12 cm 4 500 zł 7 500 zł

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Lifting
 • Twarz (czoło, policzki, podbródek) 
 • Szyja

Mocne strony zabiegu

 • Bezpieczeństwo: kompleksowe odmłodzenie i modelowanie twarzy bez konieczności przeprowadzania zabiegu chirurgii plastycznej twarzy, a zatem bez nacięć, ryzyka blizn i powikłań – to podstawowy atut liftingu przy pomocy nici Happy Lift.
 • Naturalność i biokompatybilność: całkowicie wchłanialne nici liftingujące Happy Lift charakteryzują się doskonałą tolerancją biologiczną, co oznacza, że organizm błyskawicznie je przyswaja, a skóra natychmiastowo zyskuje odświeżony, młodszy wygląd.
 • Szybkość działania: nici liftingujące są bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem dla tych z naszych Pacjentów, którzy chcą w krótkim czasie osiągnąć spektakularne odmładzające efekty i modelowanie twarzy, widoczne niemal natychmiast.

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

 
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonuje lekarz.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg nie jest bolesny, ponieważ przed wprowadzeniem nici pod skórę stosuje się krem anestetyczny.
Ile trwa rekonwalescencja?
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Zasada Działania

 

Nici wykonane ze specjalnego materiału wykorzystywanego w chirurgii

Nici Happy Lift zbudowane są z materiału wykorzystywanego podczas operacji chirurgicznych. Wchłanialne nici stają się rusztowaniem podtrzymującym skórę od wewnątrz.

Bezbolesna aplikacja mikroskopijnych haczyków

Nici wyposażone są w mikroskopijne haczyki, które specjalista wprowadza pod skórę nieinwazyjnie i bezboleśnie.

Lifting bez skalpela

Zabieg nie wymaga użycia skalpela, nie ma nacięć i blizn, a efekty są równie satysfakcjonujące jak po klasycznym liftingu.

Profesjonalne modelowanie rysów twarzy

Nici wprowadza w skórę z pomocą igły lub kaniuli, a haczyki otwierają się dopiero po pociągnięciu przez lekarza fragmentu igły, w momencie gdy nić znajduje się na właściwej pozycji, tworząc rusztowanie modelujące rysy.

Długofalowe efekty i zwiększenie stężenia kolagenu w skórze

Po około ośmiu miesiącach nici samoistnie się rozpuszczają, a efekt liftingu utrzymuje się nawet przez pięć lat. Metoda ta stymuluje skórę do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu cera pozostaje długo młoda.

Wskazania

 • Zapadnięte kości policzkowe.
 • Nieregularne rysy czy zaburzony owal twarzy.
 • Utrata jędrności skóry na twarzy i szyi.
 • Potrzeba wymodelowania rysów twarzy czy zmiany kształtu łuków brwiowych.

Przeciwwskazania

 • Ciąża.
 • Choroba nowotworowa.
 • Otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry.
 • Zaburzenia krzepliwości krwi.
 • Terapia przeciwzakrzepowa.

Przebieg zabiegu

 

Konsultacja wstępna

Przed zabiegiem przeprowadzany jest standardowy wywiad lekarski, którego celem jest zapewnienie Pacjentowi pełnego bezpieczeństwa podczas procedury medycznej.

Pierwszy zabieg

Skóra pacjenta na kilkadziesiąt minut przed zabiegiem jest miejscowo znieczulana, tak żeby zabieg był dla Państwa jak najmniej uciążliwy. W ciągu kolejnych kilkudziesięciu minut lekarz medycyny estetycznej, przy pomocy bardzo cienkiej igły, wokół której owinięta jest nić liftingująca, wprowadza ją pod skórę i modeluje w odpowiedni sposób.

Ponieważ o sukcesie zabiegu decyduje doskonała znajomość anatomii, struktury i ułożenia ludzkiej skóry i umiejętne, niezwykle precyzyjne wprowadzenie i wymodelowane nici – każdorazowo podkreślamy, że w Klinice Miracki zabiegami wprowadzenia nici liftingujących zajmują się wyłącznie najwyższej klasy specjaliści, poświęcający Pacjentom maksimum czasu i zaangażowania.

Nici chirurgiczne Happy Lift™ są całkowicie wchłaniane przez organizm – wykonane z polikaprolaktonu mają doskonałą tolerancję biologiczną. Wchłaniają się w okresie 8-12 miesięcy, w wyniku powolnego hydrolizowania poprzez autologiczne komórki. Same nici, znajdując się pod skórą, tworzą swego rodzaju rusztowanie dla zwiotczałej skóry twarzy.

Haczyki obecne w niciach wpływają na firbrozę, przez co zwiększają poziom kwasu hialuronowego, kolagenu oraz elastyny. A zatem zabieg nie tylko wpływa na natychmiastowe odmłodzenie twarzy ale też stymuluje organizm do dalszej konsekwentnej odbudowy i regeneracji skóry.

Przez jakiś czas po zabiegu Pacjent może odczuwać wrażenie ucisku i gniecenia w miejscach, gdzie zostały wprowadzone nici. Na ogół Pacjenci odczuwają też swego rodzaju dyskomfort mimiczny, brak możliwości silnej ekspresji twarzy, a także swędzenie i zasinienie twarzy. Niestety są to naturalne objawy po wprowadzeniu nici liftingujących – mijają po kilkunastu dniach, ale, przez ten pierwszy okres po zabiegu, o skórę należy dbać w sposób szczególny.

Konsultacja kończąca

W okresie rekonwalescencji warto ograniczyć ekspresję mimiczną i dać niciom ułożyć się pod skórą. Poza tym niewskazane jest wykonywanie masaży i gniecenie partii skóry poddanych zabiegowi. Zbyt długie rozmowy, peelingi lub golenie – również nie są wskazane w tym pierwszym dwu- trzytygodniowym okresie po zabiegu. Po upływie tego czasu lekarz może poprosić Pacjenta na wizytę, aby ocenić rezultaty i udzielić dalszych wskazówek co do pielęgnacji skóry.

Jak sie przygotować?

 • Przez tydzień przed zabiegiem zaleca się  przyjmowanie niewielkich dawek arniki w formie granulek. U osób z tendencją do pękających naczynek naczynek zaleca się z kolei przyjmowanie preparatów z witaminą C (np. rutinoscorbin), a okazjonalnie nawet witaminy K.
 • Przez 14 dni poprzedzających terapię nie powinno się przyjmować leków zawierających kwas acetylosalicylowy (aspiryna, polopiryna), które zaburzają krzepliwość krwi.
 • Przed terapią należy też unikać spożywania alkoholu, picia mocnej kawy czy palenia papierosów.

Częste pytania

Czym nici Happy Lift różnią się od liftingu chirurgicznego?

Zastosowanie Happy Lift nie wymaga nacięć skalpelem, zabieg jest bezbolesny i niemal lunchowy (po zabiegu można pójść do domu).

Jak długo trwa zabieg i jak przebiega proces znieczulenia?

Sam proces zabiegowy trwa od 15 minut do godziny. Nici wprowadza się pod skórę za pomocą odpowiednich igieł; zasadniczo znieczulenie jest zbędne, czasem stosuje się  jedynie znieczulenie miejscowe żelem anestetycznym nakładanym na skórę.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Wszystko zależy od kondycji skóry i jej pielęgnacji przez Pacjenta, ale efekt utrzymuje się nawet od 3 do 5 lat.

Kto może skorzystać z nici Happy Lift?
Wszystko zależy od kondycji skóry, która może być bardzo różna nawet dla rówieśników. Zwykle jednak nici aplikuje się u osób pomiędzy 35. a 60. rokiem życia. Bywają przypadki, że nici wszczepia się także młodszym Pacjentom, jeśli występują odpowiednie wskazania (np. problem asymetrii twarzy).

Komentarz eksperta

Nici Happy Lift zostały stworzone  z myślą o Pacjentach, którzy lękają się inwazyjnych rozwiązań, ale chcieliby mimo wszystko uzyskać równie spektakularne wyniki, jakie daje skalpel. Sam, jako lekarz, miewam takich Pacjentów i zawsze polecam właśnie ten zabieg. Nici te są biokompatybilne z organizmem, łatwo wchłaniają się, a dodatkowo stymulują skórę do produkcji kolagenu. Zauważyłem, że Pacjenci, którzy wybrali tę metodę, bardzo sobie ją chwalą z uwagi na komfort zabiegu i znaczącą poprawę jędrności oraz sprężystości skóry.