Nici liftingujące PDO

Zabiegi liftingujące z użyciem nici są wykonywane w polskich gabinetach medycyny estetycznej od kilku lat. Na rynku dostępne są różne rodzaje nici, ale wyjątkowym produktem w tej grupie są nici PDO.

W odróżnieniu od innych systemów, First Lift nie posiada stożków ani haczyków podnoszących tkanki. Efekty zabiegu przy pomocy nici Princess Lift są szybko zauważalne, długotrwałe i na pewno usatysfakcjonują nasze Pacjentki. Wyraźny efekt liftingu na skórze, poprawa jędrności i sprężystości skóry, wygładzenie zmarszczek i ogólny efekt odmłodzonej skóry są dokładnie tym, czego możecie spodziewać się Państwo po przeprowadzeniu procedury liftingu nićmi Princess Lift.

Skóra, do której wprowadzono nić PDO natychmiast po zabiegu poprawia swój wygląd. Po około 10-14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagenu i elastyny). Proces tan trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organizmie (do 240 dni). Otrzymane efekty estetyczne utrzymują się zazwyczaj do 24 miesięcy.

Zapraszamy na zabiegi do naszych Klinik w Warszawie, Katowicach, KrakowieŁodzi!

Pełne, nawilżone usta, wypełnienie bruzd i zmarszczek, modelowanie twarzy NEAUVIA ORGANIC 1 + 1 GRATIS! – do 31.05.2023

Zabieg z użyciem wypełniaczy – kwas hialuronowy*

 *kupując 1 ampułkę (1ml), drugą ampułkę otrzymasz gratis. Gratis dotyczy ampułki tańszej lub w tej samej cenie. Z promocji wyłączony jest Neauvia Organic Nlift. Neauvia Organic 1 + 1 gratis może wykorzystać 1 osoba w ciągu 3 miesięcy od daty zakupu. 

Regulamin Promocji dostępny tutaj

Pozbądź się nadmiaru tkanki tłuszczowej, wiotkiej skóry i cellulitu!

Dzięki Akcji  Ciało 2023 zyskujesz: Indywidualny plan zabiegowy, dostęp do najlepszych technologii w najlepszych cenach, opiekę specjalistów o najwyższych kwalifikacjach, imponujące, długotrwałe efekty! Atrakcyjne pakiety cenowe BASIC oraz PREMIUM!

Nici liftingujące PDO Cennik

Nici liftingujące PDO – wchłanialne, stymulujące produkcję kolagenu i elastyny(lifting twarzy i ciała)
Obszar zabiegu 1 zabieg
Lifting policzków + linia żuchwy (8 x first lift barb, 6 x first lift) 4 200 zł  7 000 zł
Lifting policzków + linia żuchwy (6 x first lift barb, 4 x first lift) 3 100 zł  5 200 zł
Lifting policzków + linia żuchwy light (4 x first lift barb) 1 900 zł  3 200 zł
Lifting brwi (4 x first lift barb) 1 900 zł  3 200 zł
Rewitalizacja podbródka (12 x first lift) 1 000 zł  1 600 zł
Rewitalizacja dekoltu (30 x first lift) 2 100 zł  3 600 zł
Redukcja bruzd poprzecznych szyi (20 x first lift) 1 300 zł  2 200 zł
First lift (twarz) 110 zł
First lift barb 800 zł
*Dodatkowa, pojedyncza nić do powyższych zabiegów – w promocyjnej cenie pakietowej

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

  Imię i nazwisko

  Email

  Treść wiadomości

   Zadzwoń
   – umówimy Cię na spotkanie

   +48 221 030 030

   Wyślij maila
   – odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

   rejestracja@klinikamiracki.pl

   Obszary zabiegowe – zastosowania

   Lifting
   • Twarz,
   • Szyja,
   • Dekolt.
   Lifting
   • Brzuch,
   • Uda,
   • Pośladki,
   • Ramiona.

   Mocne strony zabiegu

   • Lifting bez użycia skalpela.
   • Minimalna inwazyjność.
   • Szybki i długotrwały efekt.
   • Wygładzona, jędrna skóra i podniesione, “wyostrzone” rysy twarzy.
   • Bez nacięć – bez blizn!

   Alternatywne zabiegi

   Kluczowe fakty

   Kto wykonuje zabieg?

   Zabieg wykonuje lekarz.

   Czy zabieg jest bolesny?

   Zabieg nie jest bolesny, ponieważ przed wprowadzeniem nici pod skórę stosuje się krem anestetyczny.

   Ile trwa rekonwalescencja?

   Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

   Zasada Działania

   Silne nici rozpuszczalne w tkankach

   System nici PDO pojawił się kilka lat temu w Korei Południowej, a obecnie jest stosowany w prawie każdym kraju. Polidioksanon (stąd PDO) to silne syntetyczne włókno, którego strukturę tworzą zwykle dwa skręcone stałe włókna (polifilament) lub specjalne jedno – monofilament, które, po pewnym czasie, rozpuszczają się w tkance.

   Specjalistyczny materiał wykorzystywany przez chirurgów

   Polidioksanon jest materiałem powszechnie znanym i wykorzystywanym do produkcji szwów skórnych i podskórnych stosowanych w medycynie estetycznej, gastroenterologii, urologii, ginekologii czy okulistyce.

   Odmładzająca moc polidioksanonu

   Podczas zabiegu nić umieszczana jest na sterylnej igle, przy pomocy której wprowadza się ją w określone obszary skóry poddawanej terapii. Polidioksanon wzmaga produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za jędrność skóry. W efekcie zabiegu dochodzi też do syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry.

   Uwzględnienie w zabiegu naturalnych linii napięcia skóry

   Technika aplikowania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co daje efekt zbliżony do klasycznego liftingu chirurgicznego.

   Nici lepsze niż jad kiełbasiany

   Dzięki niciom PDO można ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy, ponieważ działają w sposób zbliżony do jadu kiełbasianego. Efekt estetyczny jest za to bardziej naturalny niż po podaniu jadu kiełbasianego, ponieważ mięśnie mimiczne nie są paraliżowane – nić jedynie osłabia ich działanie.

   Wskazania

   • Utrata owalu twarzy.
   • “Opadające” rysy twarzy.
   • Zmarszczki.
   • Utrata jędrności twarzy.
   • Pionowe i poziome zmarszczki na czole.
   • Obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, wiotka, miękka tkanka, opadające brwi.
   • “Worki” pod oczami.
   • Opadająca, zwiotczała skóra policzków.
   • Nadmiernie zarysowany fałd nosowo-wargowy lub marionetkowy.
   • Fałdy skóry na policzku.
   • Pomarszczone policzki.
   • Potrzeba V-liftingu.
   • Fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie.
   • Utrata kształtu piersi.
   • Zwiotczenie tkanek.

   Przeciwwskazania

   • Ciąża.
   • Choroba nowotworowa.
   • Otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry.
   • Zaburzenia krzepliwości krwi.
   • Terapia przeciwzakrzepowa.

   Przebieg zabiegu

   Konsultacja wstępna

   Przed zabiegiem przeprowadzany jest wywiad z Pacjentem, mający na celu wyeliminowanie możliwych powikłań. Pacjent zostaje też szczegółowo poinformowany o przebiegu i charakterystyce całej procedury medycznej.

   Pierwszy zabieg

   Na pół godziny przed zabiegiem (który trwa od kilku do kilkudziesięciu minut) skóra Pacjenta jest miejscowo znieczulana, aby zabieg przebiegał w możliwie największym komforcie dla Pacjenta. Lekarz, przy pomocy niezwykle cienkiej igły, na którą nałożona zostaje nić PDO, wprowadza tę ostatnią pod skórę Pacjenta. Nić zostaje odpowiednio ułożona i pozostaje pod skórą tworząc swego rodzaju “rusztowanie” podtrzymujące strukturę skóry. Nić liftingująca PDO (polidioksanon) jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, które wnikają w skórę i podtrzymują ją aż do czasu całkowitego rozpuszczenia się w tkance.

   Nici PDO pobudzają w tkankach produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. Działanie nici PDO powoduje również syntezę naturalnego wypełniacza.

   Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO, staje się bardziej elastyczna, jędrna i lepiej nawilżona. Dłuższa obecność nici pod skórą skutkuje powstaniem mikro zwłóknień, które po wchłonięciu nici nadal, w sposób naturalny, podtrzymują skórę.

   Technika wprowadzania nici PDO wykorzystuje naturalne linie napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego. Dzięki niciom PDO możemy również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podania jadu kiełbasianego – relaksacja mięśni i wygładzenie rysów twarzy. Efekt estetyczny jest bardziej naturalny niż po podaniu wypełniacza, ponieważ nie unieruchamiamy mięśni mimicznych, a wpływamy jedynie na osłabienie ich działania.

   Konsultacja kończąca

   W zasadzie nie jest konieczna, choć niektórzy specjaliści spotykają się Pacjentem, aby ocenić jego stan i poznać opinię na temat przeprowadzonego zabiegu. Po samym zabiegu może występować lekkie zaczerwienienie w miejscach wprowadzenia nici, jednak ustępuje ono po maksymalnie 48 godzinach. Bardzo niska inwazyjność i minimalizacja objawów pozabiegowych są główną przewagą nici PDO nad zabiegami z użyciem innych nici liftingujących.

   Jak się przygotować?

   Przez tydzień przed zabiegiem zaleca się przyjmowanie niewielkich dawek arniki w formie granulek. U osób z tendencją do pękających naczynek naczynek zaleca się z kolei przyjmowanie preparatów z witaminą C (np. rutinoscorbin), a okazjonalnie nawet witaminy K. Przez 14 dni poprzedzających terapię nie powinno się przyjmować leków zawierających kwas acetylosalicylowy (aspiryna, polopiryna), które zaburzają krzepliwość krwi. Przed terapią należy też unikać spożywania alkoholu, picia mocnej kawy czy palenia papierosów.

   Częste pytania

   Czy nici liftingujące PDO są grube?

   Nie. Te nici liftingujące są cieniutkie i krótkie. Wykonane są z polidioksanonu – substancji czynnej, która po około ośmiu wprowadzeniach w skórę rozpuszcza się w tkance.

   Jak właściwie działają nici – czy coś zszywają?

   Nie, nici wprowadza się pod skórę w celu zbudowania nowego rusztowania dla skóry, co w efekcie, po wytworzeniu nowego kolagenu i elastyny, daje efekt sprężystej, jędrnej skóry.

   Jak długo trzeba czekać na efekty zabiegu?

   Efekty zabiegu widoczne są niemal od razu, jednak rezultat właściwy (tworzenie nowego kolagenu) rozpoczyna się po 10-14 dniach.

   W jakim wieku najlepiej sięgnąć po tę metodę?

   Wszystko zależy od kondycji skóry, która może być bardzo różna nawet dla rówieśników. Zwykle jednak nici aplikuje się u osób w wieku 40+/50+.

   Czy nici stosuje się tylko na twarz?

   Nici liftingują nie tylko twarz, ale też dowolne obszary ciała: szyję, dekolt, pośladki, brzuch czy nogi.

   Komentarz eksperta

   Nici liftingujące, nie tylko PDO, ale i inne typy, spotykają się z dużym zainteresowaniem Pacjentów. Zwykle chwalą sobie oni fakt, że nici PDO nie wywołują działań niepożądanych, za to dają wyśmienite efekty, przy krótkim okresie rekonwalescencji. Polecam tę metodę również z uwagi na jej uniwersalny charakter – nici aplikowane są nie tylko na twarzy, ale i w innych miejscach ciała. To wspaniała alternatywa dla skalpela – bez bólu i blizn, za to z wyjątkowo naturalnym rezultatem.

   Porady i recepcja

   Adresy klinik

   WARSZAWA

   al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

   Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

   ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

   Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

   al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

   Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

   ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

   Kod pocztowy: 01-748 Warszawa

   KATOWICE

   ul. Żelazna 2 (Katowice)

   Kod pocztowy: 40-851 Katowice

   KRAKÓW

   Fabryczna 1 (Kraków)

   Kod pocztowy: 31-553 Kraków

   Wkrótce otwarcie:

   ŁÓDŹ

   Piotrkowska 157A (Łódź)

   Kod pocztowy: 90-440 Łódź

   Formularz kontaktowy

    Imię i nazwisko

    Email

    Placówka:

    Treść wiadomości

    Newsletter

    Ważne linki

    Copyright © 2018 KlinikaMiracki