Menu

Nie możesz pozbyć się boczków lub tłuszczu z brzucha? Sprawdź jak zadbać o sylwetkę!

Postanowiłaś schudnąć – przeszłaś na dietę, zaczęłaś uprawiać sport – ale tłuszcz na boczkach i brzuchu wciąż zostaje? To możliwe, gdyż tkanka tłuszczowa nie zawsze redukuje się równomiernie. Po utracie masy ciała tłuszcz wciąż może pozostawać w takich miejscach jak boczki, uda czy ramiona. Jak pozbyć się niechcianej tkanki z wybranych obszarów? Udać się do profesjonalisty! Lekarz w klinice medycyny estetycznej po wnikliwej rozmowie, będzie mógł doradzić jakie rozwiązanie będzie najlepsze. Wiele zależy od indywidualnych czynników u Pacjenta jak i gotowości do wykonywania procedur medycznych. Radzimy o jakie zabiegi pytać, by pozbyć się niechcianego tłuszczu.

Liposukcja – czy jest dla mnie?

Liposukcja jest polecana osobom, które mają znaczny problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Nie ma powodów do obaw – najnowocześniejsze metody odsysania tkanki tłuszczowej charakteryzują się dużym bezpieczeństwem, małą inwazyjnością i skróconym czasem trwania zabiegu. Dzieje się tak dzięki wspieraniu terapii energią świetlną lub falami ultradźwiękowymi. W Klinice Miracki wykorzystujemy kompleksowy system liposukcji laserowej LipoLife3G oraz liposukcję ultradźwiękową Vaser Lipo. Obie technologie pozwalają na skrócenie czasu zabiegowego i mniejszą inwazyjność zabiegu – dla Pacjenta to oznacza większy komfort, bezpieczeństwo i krótszy okres rekonwalescencji. Dodatkowo, system Lipolife3G ma również działanie obkurczające skórę – co stanowi doskonałe dopełnienie zabiegu liposukcji brzucha czy ud. Ta możliwość niweluje ryzyko pozostania wiotkiej skóry w obszarze, z którego odessano tłuszcz.

Liposukcja wspierana laserem lub ultradźwiękami nie jest już długą i bardzo inwazyjną operacją. Dzięki temu do jej przeprowadzenia nie jest konieczne podanie znieczulenia ogólnego, czyli wprowadzanie Pacjenta w stan narkozy. Odsysanie tłuszczu może być przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu Pacjent po zabiegu szybciej dochodzi do siebie i wraca do sił. Podczas zabiegu nie traci przytomności, więc po liposukcji nie ma uczucia skołowania czy dezorientacji, co zdarza się po wybudzeniu ze znieczulenia ogólnego. Oczywiście osoby, które są bardzo wrażliwe mogą poprosić o podanie znieczulenia ogólnego. W takim przypadku, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań – znieczulenie podaje specjalista anestezjolog.

Po zabiegu liposukcji można skorzystać z terapii wspomagających. Szczególnie polecany jest masaż podciśnieniowy Endermologia LPG Alliance, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym i naświetlanie lampą LED.

Mniejsze boczki – większe piersi, czyli lipofilling

Nowoczesna liposukcja, którą wykonujemy w Klinice Miracki daje fantastyczne możliwości w kwestii przeszczepiania tłuszczu. Tkanka pobrana podczas zabiegu liposukcji jest odwirowana. W efekcie uzyskujemy czysty tłuszcz, bogaty w komórki macierzyste. Zastosowań własnego tłuszczu jest wiele. Można nim powiększać piersi i pośladki, modelować sylwetkę, zaznaczyć sześciopak na brzuchu, wypełnić zmarszczki, redukować blizny i poprawiać owal twarzy.

Lipofilling to doskonale rozwiązanie dla osób, które chcą kompleksowo wymodelować sylwetkę. Wraz z utratą masy ciała często zmniejsza się również biust. Lipotransfer pozwala na zredukowanie tłuszczu w wybranych obszarach (liposukcja brzucha, liposukcja ud) i przeszczepienie go tam, gdzie go nam brakuje.

SculpSure – redukcja tłuszczu dla zabieganych

Nie wszyscy Pacjenci są gotowi poddać się liposukcji. Nie każdy znajduje czas na przejście okresu rekonwalescencji – po liposukcji laserowej bądź ultradźwiękowej, trzeba sobie dać kilka dni. W miejscu wykonywania liposukcji może pozostać obrzęk, zasinienia i zaczerwienienia. Zdarza się również, że nadmiar tkanki tłuszczowej ma charakter miejscowy i liposukcja nie jest konieczna. Wtedy polecamy nowoczesną lipolizę laserową, czyli bezinwazyjną redukcję tłuszczu. Zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej jest możliwe bez sięgania po metody chirurgiczne. Zabieg laserowy SculpSure to skuteczne redukowanie niechcianego tłuszczu – bez naruszania ciągłości skóry. Można go stosować na brzuch, boczki, kolana, ramiona, uda czy pośladki. SculpSure usuwa 25% tłuszczu w 25 minut – tyle czasu trwa zabieg. Następnie organizm przystępuje do metabolizowania rozbitej tkanki – może to trwać nawet do trzech miesięcy – wtedy obserwujemy spektakularne rezultaty.

Kosmetolodzy z Kliniki Miracki przyznają, że SculpSure daje doskonałe rezultaty, szczególnie w eliminowaniu miękkiej, uwodnionej tkanki tłuszczowej. Dlatego doskonale sprawdza się przy usuwaniu zbędnej tkanki tłuszczowej na przykład po okresie ciąży.

W trosce o naszych Pacjentów zalecamy wykonywanie zabiegów redukujących tkankę tłuszczową jako terapie wspomagające dbanie o piękną sylwetkę. Odpowiednia, zbilansowana dieta i aktywność fizyczna są podstawą zdrowego trybu życia. Połączenie zdrowego odżywiania z ruchem i zabiegami medycyny estetycznej dają spektakularne rezultaty, poprawiają kondycję, zdrowie i powodują doskonałe samopoczucie.

Dowiedz się więcej o zabiegach modelujących sylwetkę:

Liposukcja laserowa LipoLife 3G
Liposukcja wspierana ultradźwiękami Vaser Lipo
Bezinwazyjna liposukcja laserowa SculpSure

Zobacz również

Klinika Miracki w „Sekretach lekarzy” TVN Style

Klinika Miracki w „Sekretach lekarzy” TVN Style

Dla wszystkich naszych pacjentów mamy wspaniałą wiadomość! Jeżeli chcecie zapoznać się bliższej z naszą codzienną pracą i wyzwaniami, przed jakimi stają nasi lekarze oraz kosmetolodzy, a także, jeśli chcecie zajrzeć za kulisy Kliniki Miracki – śledźcie w piątkowe wieczory program „Sekrety Lekarzy” na antenie TVN Style. Premierowe emisje odbywają się w piątki o godzinie 22.30, ale jeżeli nie uda się Państwu w tym czasie dołączyć do widowni – nie ma się czym martwić: powtórki możecie zobaczyć na TVN Style w niedziele o 14.25 i 21.15, środy o 23.40 oraz w czwartki o 11.15.

Czytaj dalej

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Wczesne przedpołudnie (mimo groźnych zapowiedzi meteorologicznych) przywitało nas we wtorek 9 maja, w warszawskiej restauracji Belvedere przepiękną, słoneczną pogodą. Najlepiej – ponieważ to, co chcieliśmy ogłosić naszym gościom – premiera najnowocześniejszego urządzenia Endermologie LPG Alliance – zasługiwało na wiele słońca 🙂