Menu

Odmładzanie twarzy bez skalpela: cztery zabiegi, dzięki którym twoja skóra odzyska młody wygląd w szybki i skuteczny sposób!

Pogłębiające się zmarszczki na twarzy, zmniejszona jędrność i szary, ziemisty koloryt skóry – to podstawowe oznaki starzenia się skóry, z którymi musimy się zmagać coraz częściej po 30. roku życia. I choć może się wydawać, że lekiem na wszystkie ,,dolegliwości” będzie odpowiednio dobrany krem do twarzy, to prawda jest taka, że dużo lepiej radzą sobie z nimi wybrane zabiegi medyczne.

Nie oznacza to jednak, że skuteczne pozbycie się zmarszczek możliwe jest tylko i wyłącznie przy pomocy operacji plastycznej. Wręcz przeciwnie! Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na odmładzanie twarzy bez skalpela, które pomogą odzyskać młody wygląd skóry w szybki i prosty sposób. Przedstawiamy zatem 4 zabiegi bezoperacyjnego odmładzania twarzy, które można wykonać w naszej Klinice!

Laserowe odmładzanie skóry – PicoSure

Zabiegi laserowe to w ostatnich latach bardzo popularna metoda odmładzania skóry. Poza wygładzeniem zmarszczek i poprawą jędrności skóry, laser jest w stanie zlikwidować przebarwienia, blizny czy rozszerzone pory. Światło laserowe doprowadza do mikrouszkodzeń na skórze, dzięki czemu zostaje ona pobudzona do intensywnej regeneracji. Wszystko jednak odbywa się w taki sposób, by nie wywołać poparzenia skóry. Najlepsze efekty przynosi przeprowadzenie serii ok. 3-4 zabiegów w odstępach 4 tygodniowych. Po tym czasie zauważymy wyraźną poprawę w wyglądzie naszej skóry – zmarszczki zostaną wygładzone, powierzchnia skóry wyrównana, zaś jej koloryt staje się ujednolicony.

Wolumetria policzków, oczu, skroni

Innym, mało inwazyjnym i równie skutecznym, sposobem na zachowanie młodego wyglądu skóry jest wolumetria twarzy. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? To nic innego, jak modelowanie twarzy przy pomocy kwasu hialuronowego. Zabieg ten pozwala m.in. na podniesienie owalu twarzy, przywrócenie skórze odpowiedniej gęstości i objętości, wypełnienie bruzd nosowo-wargowych, zmniejszenie doliny łez, zapadających się policzków czy wiotczejącego konturu okolic oczu. Warto zaznaczyć, że wystarczy jednorazowy zabieg, by utrzymać wybrane efekty na skórze nawet od 12 do 18 miesięcy. W Klinice Miracki zabieg wolumetrii wykonujemy przy pomocy produktów Neauvia Organic, które stanowią pierwszą na świecie serię organicznych wypełniaczy tkankowych z udokumentowanym bezpieczeństwem stosowania.

Nici liftingujące

Ciekawą metodą odmładzania skóry mogą być również nici liftingujące, które pozwalają na wykonanie kompleksowego liftingu twarzy bez konieczności przeprowadzania nacięć na skórze, ryzyka blizn, powikłań czy długiego okresu rekonwalescencji. Biowchłanialne nici liftingujące charakteryzują się doskonałą tolerancją biologiczną, a dodatkowo pozwalają uzyskać niemalże natychmiastowe efekty odmłodzenia twarzy, które mogą utrzymać się na twarzy nawet przez kilka lat.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (wampirzy lifting) to zabieg, który zyskał ogromną popularność m.in. dzięki Kim Kardashian. Polega on na wstrzyknięciu pacjentce jej własnego materiału organicznego, z którego wyselekcjonowano płytki krwi. Wampirzy lifting doskonale wygładza zmarszczki, ujędrnia i wzmacnia skórę, a także rozświetla i poprawia koloryt cery. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do mezoterapii osoczem bogatopłytkowym, dlatego przed jej wykonywaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Nieinwazyjny lifting HIFU

Wysokoenergetyczna fala ultradźwiękowa to najnowszy hit wśród zabiegów odmładzających w medycynie estetycznej. Bez przerywania ciągłości naskórka – fala światła laserowego trafia wprost do powięzi mięśniowej, gdzie z ogromną siłą stymuluje tkankę do obkurczenia i budowy nowych włókien kolagenowych. Nieinwazyjny lifting metodą HIFU wykonujemy w naszych klinikach przy pomocy dwóch wiodących na rynku urządzeń – SonoQueen i Ultraformer.