Menu

Odmładzanie twarzy – poznaj najskuteczniejsze zabiegi likwidacji zmarszczek i poprawy kondycji skóry!

Zmarszczki pojawiające się na twarzy to skutek naturalnego procesu starzenia. Wiele z nich zostało wyrysowanych naszymi radościami i smutkami. Ale przecież wcale nie musimy ich akceptować. Co wtedy? Na myśl przychodzi oczywiście operacja plastyczna. Warto jednak wiedzieć, że to nie jedyny sposób na odmłodzenie twarzy. Poznajmy kilka zabiegów, dzięki którym można poprawić wygląd i kondycję naszej skóry.

Dlaczego zabiegi odmładzające są coraz bardziej popularne?

Żyjemy w świecie bezwzględnej dominanty kultu młodości i piękna. Duża w tym zasługa świata show biznesu, w którym każdy musi prezentować się idealnie. Kamera czy obiektyw aparatu są bezlitosne – uwypuklają każdą niedoskonałość – dlatego gwiazdy tak chętnie decydują się na zabiegi odmładzające. Jednak pięknie i młodo chcą wyglądać nie tylko celebryci. Medycyna estetyczna jest przecież dla każdego!

Najpopularniejsze zabiegi odmładzające

To zupełnie nieinwazyjny zabieg odmładzający twarz. Pozwala na ujędrnienie skóry oraz wygładzenie zmarszczek. Polega na przeprowadzaniu bardzo przyjemnego masażu specjalną głowicą, która wykorzystuje podciśnienie. Dzięki temu, komórki skóry zostają pobudzone do wytwarzania nowego kolagenu i elastyny, wsparte zostają procesy naturalnego drenażu, a krążenie jest pobudzone. Kilka sesji pozwala uzyskać rewelacyjne efekty!

Laseroterapia to dziś jedna z najskuteczniejszych metod walki z oznakami starzenia się skóry. Lasery frakcyjne doprowadzają do powstania mikrouszkodzeń skóry, które później stymulują ją do odnowy i samoregeneracji. W efekcie tych uszkodzeń pobudzona jest produkcja nowych włókien kolagenu i elastyny, co bezpośrednio wpływa na ujędrnienie skóry oraz redukcję zmarszczek. Najlepsze rezultaty uzyskujemy po około 3-5 sesjach.

Ogromną popularnością w naszej klinice cieszy się zabieg, który potocznie nazywamy ,,wampirzym liftingiem”. Brzmi intrygująco, ale na czym dokładnie polega? Chodzi o ostrzykiwanie twarzy wysokostężonym osoczem bogatopłytkowym. Osocze bogatopłytkowe uzyskuje się ze świeżej krwi, pobranej od Pacjenta tuż przed zabiegiem. Krew odwirowuje się w zamkniętym, sterylnym systemie Magellan. Tak powstaje koncentrat płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Jest to preparat całkowicie naturalny i bezpieczny. Oddzielone osocze zawiera aktywne trombocyty, a te z kolei uwalniają czynniki wzrostu. Dzięki temu możliwe jest pobudzenie skóry do rewitalizacji. Zdrowe komórki tworzą się wówczas zdecydowanie szybciej, co przekłada się na poprawę kondycji oraz wyglądu skóry. W Klinice Miracki dysponujemy najnowocześniejszym na rynku systemem do pozyskiwania osocza – Magellan. Jego największą zaletą jest możliwość uzyskania najwyższego na rynku stężenia płytek, dzięki czemu wystarczy przeprowadzić tylko jeden zabieg dla uzyskania pełnych efektów.

Rewitalizację skóry przeprowadza się także przy pomocy mezoterapii preparatem Neauvia Hydro deLuxe. Wypełniacz posiada bardzo wysokie stężenie kwasu hialuronowego oraz dodatek hydroksyapatytu wapnia. Ten unikalny skład oraz brak usieciowienia produktu powodują, że otrzymujemy natychmiastowy efekt ujędrnienia, odświeżenia i nawilżenia skóry. Poza tym preparat stymuluje namnażanie kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra z każdym dniem staje się jeszcze piękniejsza. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się przeprowadzenie serii 4 zabiegów.

Jak wybrać zabieg odpowiedni dla siebie?

Medycyna estetyczna oferuje nam całą gamę różnych zabiegów odmładzających. Dlatego najlepiej umówić się na konsultację do kliniki, gdzie specjaliści pomogą dobrać odpowiedni zabieg dla potrzeb naszej skóry.

Zobacz również