Menu

Odmładzanie twarzy na wiosnę? Poznaj laser Discovery Pico!

Niskie temperatury, wiatr, brak słońca i ogrzewanie w mieszkaniu – to wszystko po zimie zostawia na Twojej skórze ślad. Cera może wydawać się szara, zmęczona. Jak dodać skórze młodzieńczego blasku i energii? Jest sposób na odmłodzenie skóry i pobudzenie jej do odbudowy. Nowoczesna terapia odmładzania laserowego, wykonywana za pomocą pikofrakcyjnego lasera Discovery Pico jest skuteczna i bezpieczna! Dowiedz się jak działa!

Odmładzanie twarzy – poznaj laser Discovery Pico!

Laser Discovery Pico należy do laserów pikofrakcyjnych (inaczej: sekundowych). To rewolucyjny następca laserów nanosekundowych. Podstawowa różnica między nimi polega na zmianie długości trwania impulsu energii świetlnej. W urządzeniach pikosekundowych jest on aż 1000 razy krótszy! Pozwala to na zmniejszenie inwazyjności zabiegu i skrócenie czasu rekonwalescencji. Czym różni się Discovery Pico od innych laserów? Jego moc jest nawet dwukrotnie wyższa! Co więcej, ten laser neodymowo-yagowy swoją niezwykłą skuteczność w odmładzaniu twarzy zawdzięcza zastosowaniu w nim soczewki frakcyjnej, co pozwala mu działać skutecznie, bez uszkadzania tkanek otaczających miejsce zabiegowe. Głębokość działania tego innowacyjnego urządzenia, obejmująca długość 1064 nm i 532 nm, pozwala na osiągnięcie optymalnych rezultatów zabiegu.

Laserowe odmładzanie twarzy – jak działa Discovery Pico?

Wiemy już, co wyróżnia Discovery Pico, ale w jaki sposób sprawia on, że nasza skóra ,,młodnieje w oczach”? Precyzyjna wiązka tego lasera pobudza znajdujące się w tkance fibroblasty do produkcji dwóch niezwykle ważnych dla jej odpowiedniego napięcia i elastyczności białek – kolagenu i elastyny. Równocześnie dochodzi do redukcji zmian barwnikowych i przebarwień, co powoduje wyrównanie kolorytu skóry. Wszystko dzięki efektowi absorpcji fali światła laserowego, które gwałtownie nagrzewa tkankę, działając na komórki stymulująco. Sprawia to, że skóra odzyskuje świeżość, gładkość i jędrność, a zmarszczki są wyraźnie spłycone.

Odmładzanie twarzy – jak wygląda zabieg Discovery Pico?

Z punktu widzenia pacjenta cały zabieg odmładzania twarzy nie jest skomplikowany. Ważne jest natomiast odpowiednie przygotowanie. Lekarz nie przeprowadzi procedury na skórze opalonej zarówno w naturalny sposób, jak i w wyniku skorzystania z lamp solaryjnych, a także u Pacjenta stosującego samoopalacz lub zażywającego leki albo zioła światłouczulające. Warto też na kilka dni przed laserowym wygładzaniem zmarszczek zrezygnować z alkoholu.
Sam zabieg z zewnątrz wygląda bardzo prosto. Specjalista przesuwa jedynie odpowiednio dobraną głowicę lasera w obszarze miejsca zabiegowego. Całość zazwyczaj trwa od kilku do dwudziestu paru minut, w zależności od problemu. Procedura jest niemal bezbolesna, zwłaszcza że w jej trakcie skóra Pacjenta jest chłodzona strumieniem zimnego powietrza, a na specjalne życzenie może również zostać znieczulona specjalnym kremem.

Po wykonaniu zabiegu Discovery Pico miejsce zabiegowe najczęściej jest silnie zaczerwienione, a przy tym mogą wystąpić na nim niewielkie wybroczyny, które z czasem przekształcą się w strupki. Jest to objaw całkowicie normalny i zazwyczaj znika samoistnie po paru dniach, pod warunkiem ścisłego przestrzegania zaleceń lekarza. Należą do nich m.in.:
– zakaz stosowania makijażu przez 5-7 dni po zabiegu,
– unikanie promieniowania UV oraz stosowanie filtrów przeciwsłonecznych,
– nienaruszanie okolic pozabiegowych – w szczególności zabronione jest zdrapywanie strupków oraz korzystanie z preparatów silnie złuszczających,
– stosowanie bardzo delikatnych kosmetyków – warto zadbać też o odpowiednie nawilżenie skóry.

Dla osiągnięcia najlepszych efektów zazwyczaj należy wykonać serię ok. 3-6 zabiegów.
Discovery Pico to prawdziwa rewolucja, pozwala na wyraźne rezultaty odmładzania twarzy niemal bez okresu rekonwalescencji. Równie spektakularne rezultaty pozwala osiągać również inny laser pikosekundowy, PicoSure, a jego największym atutem jest brak pozabiegowych efektów ubocznych. Marzysz o młodszym wyglądzie? Podaruj swojej skórze wiosenną odnowę z Discovery Pico!

Więcej informacji o zabiegu znajdziesz na stronie:

Discovery Pico – laserowe odmładzanie 

Zobacz również

Iza Miko ponownie odwiedziła Klinikę Miracki

Iza Miko ponownie odwiedziła Klinikę Miracki

02.01.2019

Iza Miko ponownie odwiedziła Klinikę Miracki!

Czytaj dalej

Złote Laury Niepodległej 2018 dla Kliniki Miracki

Złote Laury Niepodległej 2018 dla Kliniki Miracki

02.01.2019

Klinika Miracki została uhonorowana nagrodą Złote Laury Niepodległej w kategorii Nowoczesne oraz Innowacyjne Rozwiązania Technologiczne.

Czytaj dalej