Menu

Odmładzanie twarzy na wiosnę? Poznaj laser Discovery Pico!

Niskie temperatury, wiatr, brak słońca i ogrzewanie w mieszkaniu – to wszystko po zimie zostawia na Twojej skórze ślad. Cera może wydawać się szara, zmęczona. Jak dodać skórze młodzieńczego blasku i energii? Jest sposób na odmłodzenie skóry i pobudzenie jej do odbudowy. Nowoczesna terapia odmładzania laserowego, wykonywana za pomocą pikofrakcyjnego lasera Discovery Pico jest skuteczna i bezpieczna! Dowiedz się jak działa!

Odmładzanie twarzy – poznaj laser Discovery Pico!

Laser Discovery Pico należy do laserów pikofrakcyjnych (inaczej: sekundowych). To rewolucyjny następca laserów nanosekundowych. Podstawowa różnica między nimi polega na zmianie długości trwania impulsu energii świetlnej. W urządzeniach pikosekundowych jest on aż 1000 razy krótszy! Pozwala to na zmniejszenie inwazyjności zabiegu i skrócenie czasu rekonwalescencji. Czym różni się Discovery Pico od innych laserów? Jego moc jest nawet dwukrotnie wyższa! Co więcej, ten laser neodymowo-yagowy swoją niezwykłą skuteczność w odmładzaniu twarzy zawdzięcza zastosowaniu w nim soczewki frakcyjnej, co pozwala mu działać skutecznie, bez uszkadzania tkanek otaczających miejsce zabiegowe. Głębokość działania tego innowacyjnego urządzenia, obejmująca długość 1064 nm i 532 nm, pozwala na osiągnięcie optymalnych rezultatów zabiegu.

Laserowe odmładzanie twarzy – jak działa Discovery Pico?

Wiemy już, co wyróżnia Discovery Pico, ale w jaki sposób sprawia on, że nasza skóra ,,młodnieje w oczach”? Precyzyjna wiązka tego lasera pobudza znajdujące się w tkance fibroblasty do produkcji dwóch niezwykle ważnych dla jej odpowiedniego napięcia i elastyczności białek – kolagenu i elastyny. Równocześnie dochodzi do redukcji zmian barwnikowych i przebarwień, co powoduje wyrównanie kolorytu skóry. Wszystko dzięki efektowi absorpcji fali światła laserowego, które gwałtownie nagrzewa tkankę, działając na komórki stymulująco. Sprawia to, że skóra odzyskuje świeżość, gładkość i jędrność, a zmarszczki są wyraźnie spłycone.

Odmładzanie twarzy – jak wygląda zabieg Discovery Pico?

Z punktu widzenia pacjenta cały zabieg odmładzania twarzy nie jest skomplikowany. Ważne jest natomiast odpowiednie przygotowanie. Lekarz nie przeprowadzi procedury na skórze opalonej zarówno w naturalny sposób, jak i w wyniku skorzystania z lamp solaryjnych, a także u Pacjenta stosującego samoopalacz lub zażywającego leki albo zioła światłouczulające. Warto też na kilka dni przed laserowym wygładzaniem zmarszczek zrezygnować z alkoholu.
Sam zabieg z zewnątrz wygląda bardzo prosto. Specjalista przesuwa jedynie odpowiednio dobraną głowicę lasera w obszarze miejsca zabiegowego. Całość zazwyczaj trwa od kilku do dwudziestu paru minut, w zależności od problemu. Procedura jest niemal bezbolesna, zwłaszcza że w jej trakcie skóra Pacjenta jest chłodzona strumieniem zimnego powietrza, a na specjalne życzenie może również zostać znieczulona specjalnym kremem.

Po wykonaniu zabiegu Discovery Pico miejsce zabiegowe najczęściej jest silnie zaczerwienione, a przy tym mogą wystąpić na nim niewielkie wybroczyny, które z czasem przekształcą się w strupki. Jest to objaw całkowicie normalny i zazwyczaj znika samoistnie po paru dniach, pod warunkiem ścisłego przestrzegania zaleceń lekarza. Należą do nich m.in.:
– zakaz stosowania makijażu przez 5-7 dni po zabiegu,
– unikanie promieniowania UV oraz stosowanie filtrów przeciwsłonecznych,
– nienaruszanie okolic pozabiegowych – w szczególności zabronione jest zdrapywanie strupków oraz korzystanie z preparatów silnie złuszczających,
– stosowanie bardzo delikatnych kosmetyków – warto zadbać też o odpowiednie nawilżenie skóry.

Dla osiągnięcia najlepszych efektów zazwyczaj należy wykonać serię ok. 3-6 zabiegów.
Discovery Pico to prawdziwa rewolucja, pozwala na wyraźne rezultaty odmładzania twarzy niemal bez okresu rekonwalescencji. Równie spektakularne rezultaty pozwala osiągać również inny laser pikosekundowy, PicoSure, a jego największym atutem jest brak pozabiegowych efektów ubocznych. Marzysz o młodszym wyglądzie? Podaruj swojej skórze wiosenną odnowę z Discovery Pico!

Więcej informacji o zabiegu znajdziesz na stronie:

Discovery Pico – laserowe odmładzanie