Skip to main content

Opalanie – jest zdrowe czy szkodliwe?

Piękne, słoneczne dni na dobre rozpoczęły wiosenny sezon! Coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu i z każdym cieplejszym dniem wystawiamy do słońca coraz więcej partii ciała. Zaczyna się od koszulki z krótszym rękawem, później przyjdzie czas na szorty, sukienki i krótkie spódnice. Wiosenne słońce jest wspaniałe, ale czy na pewno bezpieczne? Często eksponujemy na działanie promieni słonecznych skórę, która była schowana pod ubraniem od wielu miesięcy. Łatwo o oparzenia, a te są nie tylko bolesne ale i niebezpieczne. Dodatkowo, zbyt długie opalanie zwyczajnie postarza skórę, powoduje przebarwienia i może wysuszać skórę. Jednocześnie promienie są nam potrzebne do syntezy dobroczynnej i niezbędnej witaminy D. Wspiera układ nerwowy, układ krążenia, pomaga w przyswajaniu wapnia i działa przeciwdepresyjnie. A więc jak: chować się przed słońcem czy korzystać z każdego promienia?

Jaka dawka słońca jest nam potrzebna?

Nie aż tak wielka, jak nam się wydaje. Wielogodzinne “smażenie się” na plaży nie jest konieczne. Wystarczy każdego odsłaniać 20% powierzchni skóry, przez 20 – 30 minut. Może to być codzienny relaksacyjny spacer czy droga do pracy. Długotrwałe opalanie się postarza skórę, powoduje przebarwienia i może prowadzić do powstania nowotworu skóry. To jednak nie znaczy, że powinniśmy unikać słońca. Eksperci podkreślają, że unikanie promieni słonecznych może być równie niebezpieczne jak ich nadużywanie. Odpowiedź na pytanie o dawkę słońca jest jedna – rozsądna.

Skóra po opalaniu – czy można poprawić jej kondycję?

Opalona skóra wygląda atrakcyjnie, dlatego trudno oprzeć się pokusie wylegiwania się na plaży podczas wakacji. Na opalanie twarzy nie zawsze mamy wielki wpływ – jeśli nie użyjemy kremu z mocnym filtrem – opalenizna się pojawi. Poza tym, opalona buzia to piękna pamiątka z wakacji i ślad po odpoczynku na świeżym powietrzu. Jednak opalanie może mieć negatywne skutki – skóra ulega fotostarzeniu, wysusza się, mogą również pojawić się przebarwienia. Czy można je usunąć? Oczywiście! Nowoczesna laseroterapia pozwala odmłodzić skórę, zredukować zmarszczki i pozbyć się przebarwień. Tak działają lasery najnowszej generacji, działające w technologii pikofrakcyjnej: PicoSure i Discovery Pico.

Jak działa laserowe odmładzanie skóry?

W Klinice Miracki oferujemy naszym Pacjentom najnowsze technologie, które są skuteczne, małoinwazyjne i nie naruszają komfortu Pacjenta. Technologia pikofrakcyjna swoją skuteczność zawdzięcza dużej energii świetlnej, emitowanej w pikosekundach. To oznacza, że zabieg jest skuteczny, ale nie pozostawia oparzeń, blizn i minimalnie bolesny. Ultra krótki impuls energii daje działanie zabiegowe, ale nie powoduje podrażnień i zbyt silnego przegrzania skóry. Dzięki temu leczenie pikofrakcyjne jest bardziej komfortowe, a okres rekonwalescencji krótszy. Jednocześnie energia światła laserowego jest na tyle silna, by z powodzeniem odmładzać i w kwestii skuteczności zostawiać w tyle poprzednie technologie.

Jak działa laser na zmarszczki i przebarwienia? Energia lasera wywołuje w skórze kontrolowane mikrouszkodzenia. Dzięki temu skóra uruchamia naturalne procesy odbudowy i produkcji kolagenu. Dodatkowo, energia lasera rozbija barwnik, którego nagromadzenie skutkuje przebarwieniami. W taki sposób można odmładzać skórę, redukować zmarszczki i przebarwienia. Skóra mobilizuje się do regeneracji i nabiera młodszego wyglądu.

W Klinice Miracki dostarczamy naszym Pacjentom najbardziej nowoczesne metody leczenia. Korzystamy z zaawansowanych technologicznie urządzeń, a zabiegi wykonują lekarze specjaliści. Połączenie technologii z wiedzą i praktyką zabiegową pozwala osiągać spektakularne rezultaty. Bardzo nam zależy na komforcie Pacjentów, dlatego wybieramy zabiegi małoinwazyjne o najwyższej skuteczności.” – mówi doktor Krzysztof Miracki, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej i ekspert laseroterapii.

Laseroterapia a opalanie

Laserowe odmładzanie pikofrakcyjne przywraca młodość skórze, na której pojawiają się oznaki fotostarzenia. Stosuje się je by zniwelować negatywne skutki przyjemnego przebywania na słońcu. Jak jednak połączyć opalanie i laseroterapię? Ekperci z Kliniki Miracki radzą, by poczekać aż ustąpią oznaki intensywnego opalania. Nie można wykonywać zabiegów laserowych na skórze podrażnionej opalaniem bądź intensywnie opalonej. Nie należy również opalać się na dwa tygodnie przed wykonaniem zabiegu.

Laserowa redukcja zmarszczek, przebarwień i oznak starzenia daje efekty już po pierwszym zabiegu. Jednak najbardziej skuteczna jest całościowa terapia, składająca się najczęściej z trzech zabiegów. Należy je wykonywać w odstępach mniej więcej sześciu tygodni.
Jeżeli nawet w lecie nie opalasz się intensywnie, możesz pomyśleć o odmładzaniu pikofrakcyjnym o każdej porze roku. Jeśli uwielbiasz kąpiele słoneczne – już dziś zaplanuj kompleksową terapię odmładzającą na okres powakacyjny.

Lasery PicoSure i Discovery Pico mają szerokie zastosowanie również w usuwaniu blizn (także potrądzikowych), redukcji rozstępów i usuwania tatuażu.

Sprawdź możliwości laserow pikofrakcyjnych:

PicoSure
Discovery Pico

Zapraszamy na zabieg do naszych klinik w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Katowicach!

0