Menu
Regeneracja i odnowa - wampirzy lifting HD PRP Magellan

Osocze bogatopłytkowe - HD PRP Magellan

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, czyli tzw. „wampirzy lifting” to jedna z najpopularniejszych terapii z zakresu medycyny estetycznej. Jest całkowicie naturalna i skuteczna, zwłaszcza jeśli chodzi o odmłodzenie i nawilżenie skóry, a także redukcję rozstępów i blizn. Ponadto przynosi znakomite efekty w walce z łysieniem. Osocze bogatopłytkowe jest preparatem w pełni naturalnym, ponieważ uzyskuje się je z krwi Pacjenta.

Aplikując, poddane wcześniej odpowiedniej obróbce, osocze w leczone obszary skóry, przyspieszamy proces regeneracji oraz odnowy tkanek, a także stymulujemy skórę do produkcji nowego kolagenu. Mezoterapia osoczem to zabieg polecany w każdym wieku i przy każdym rodzaju skóry. To świetna metoda nie tylko poprawy wyglądu, ale też sposób chronienia ciała przed procesami starzenia.

 

Wysokostężone osocze bogatopłytkowe HD PRP Magellan

 

OFERTA SPECJALNA NA OTWARCIE SEZONU LASEROWEGO

Do każdego zabiegu laserowego - zabieg wysokostężone osocze bogatopłytkowe DH PRP Magellan w cenie  2000 PLN

Konsultacja, pomagająca wybrać wariant, wliczona w cenę zabiegu

Obszar zabiegu1 ampułka
Jeden, dowolny obszar2 500 zł 3 500 zł
Każdy kolejny obszar przy jednoczesnym wykonaniu z pierwszym zabiegiem500 zł 3 500 zł

Wypełnij formularz
– natychmiast zajmiemy się obsługą

Imię i nazwisko

Email

Treść wiadomości

Zadzwoń
– umówimy Cię na spotkanie

+48 221 030 030

Wyślij maila
– odpowiemy w najszybszym możliwym czasie

rejestracja@klinikamiracki.pl

Obszary zabiegowe – zastosowania

Usuwanie tatuażu

Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym Magellan jest stosowana na:

 • owłosioną skórę głowy
 • twarz
 • szyja
 • dekolt
 • dłonie

Mocne strony zabiegu

 • Efektywność i bezpieczeństwo
  Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym od kilku lat zyskuje ogromną popularność w najlepszych gabinetach medycyny estetycznej. Dzieje się tak za sprawą niezwykłej efektywności i ogromnego bezpieczeństwa metody zwanej (nieco niefortunnie) „wampirzym liftingiem”, bo takie powszechne miano zyskała sobie mezoterapia skóry głowy i mezoterapia twarzy.
 • Pełna naturalność i biokompatybilność
  Przede wszystkim leczenie PRP, będące iniekcją w formie pojedynczych wkłuć czy też tradycyjnej mezoterapii własnego osocza – nie niesie ze sobą żadnego ryzyka immunologicznego. Nie ma możliwości, żeby własne płytki krwi nie zostały rozpoznane przez organizm i w jakikolwiek sposób odrzucone. Dlatego jest to jeden z najbezpieczniejszych, najbardziej naturalnych dla naszego organizmu zabiegów estetycznych.
 • Szeroki wachlarz zastosowań
  Kolejnym, a właściwie głównym powodem popularności zabiegów z wykorzystaniem leczenia PRP jest ich niezwykła efektywność i mnogość zastosowań. Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym możemy wykorzystywać dla wzmocnienia i odmłodzenia skóry, w terapii przeciw wypadaniu włosów, ale też jako doskonałą terapię wspomagającą regenerację po zabiegach lipotransferu.
 • Nowoczesna technologia
  Teraz w Klinice Miracki udostępniamy Państwu najnowocześniejszy, dostępny na rynku system do pozyskiwania wysokostężonego osocza bogatopłytkowego: MAGELLAN, będący kontynuacją technologii Angel. Jego głównym atutem jest bardzo wysokie stężenie płytek w pozyskanym osoczu, a przez to możliwość wykorzystania materiału z jednego pobrania do kompleksowego zabiegu. Poza tym osocze pozyskiwane przy pomocy systemu Magellan charakteryzuje się doskonałą jakością: pobrany materiał zawiera dokładnie odseparowane płytki krwi w ogromnych ilościach: nawet do 2 000 000 w mikrolitrze. To wielokrotnie więcej niż w tradycyjnych metodach pozyskiwania osocza.

Alternatywne zabiegi

Kluczowe fakty

 
Kto wykonuje zabieg?
Zabieg wykonuje lekarz.
Czy zabieg jest bolesny?
Ból odczuwany przy iniekcji jest krótkotrwały i niezbyt natarczywy.
Ile trwa rekonwalescencja?
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Zasada Działania

 

Profesjonalizm i bezpieczeństwo

Leczenie PRP Magellan nie wymaga od Pacjenta szczególnego przygotowania. Krew pobierana od Pacjenta jest niejako „na jego oczach” przygotowywana do iniekcji – co ważne, system Magellan całą procedurę przeprowadza w całkowicie bezpiecznym, zamkniętym obiegu bez ryzyka kontaktu krwi z jakimikolwiek czynnikami zewnętrznymi.
Krew, po ustawieniu w urządzeniu odpowiednich parametrów, dopasowanych do potrzeb Pacjenta, jest wirowana w celu odseparowania najwyższej jakości płytek krwi, wykorzystanych do późniejszego zabiegu.

Moc płytek krwi

Następnie lekarz przeprowadza tradycyjną mezoterapię wybranego obszaru: skóry głowy, twarzy, szyi dekoltu czy wierzchów dłoni. Mechanizm działania płytek krwi jest bardzo prosty: w miejscu wkłucia, czyli w miejscu, gdzie komórki zostają zniszczone w sposób naturalną gromadzą się płytki krwi, które mają za zadanie „zamknięcie” przerwy w naturalnej barierze ochronnej jaką jest skóra.

Wysokie stężenie osocza

Wysokie stężenie płytek krwi podanych dokładnie w okolicy uszkodzenia, powoduje, że procesy regeneracji przyspieszają i stają się wielokrotnie bardziej efektywne. Dlatego też iniekcja osocza PRP Magellan sprawia, że już po jednym zabiegu skóra wyraźnie się wygładza, znikają zmarszczki, a twarz wydaje się wyraźnie odmłodzona i odświeżona.

Komfortowa procedura

Zabieg zwyczajowo wykonuje się bez znieczulenia – ból odczuwany przy iniekcji jest krótkotrwały i niezbyt natarczywy, a przede wszystkim mija w zasadzie od razu po zakończeniu procedury. Pacjent po zabiegu może odczuwać jedynie lekkie uczucie „rozpierania” skóry od wewnątrz i niewielkie zaczerwienienie. Objawy te jednak mijają samoczynnie po kilku godzinach.

Wskazania

Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym Magellan polecamy każdemu, kto chce poddając się zabiegom mezoterapii skóry głowy lub twarzy, szyi i dekoltu:

 • odmłodzić skórę
 • stymulować komórki skóry do odbudowy
 • zapobiec procesom wypadania włosów
 • wzmocnić i ujędrnić skórę
 • rozświetlić, dodać blasku i przywrócić sprężystość skórze.

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego Magellan sprawdzają się również doskonale jako terapia wspierająca odbudowę skóry po zabiegach lipotransferu.

Przeciwwskazania

Zabiegu osocza bogatopłytkowego Magellan nie przeprowadzamy u Pacjentów:

 • z cukrzycą,
 • przechodzących stany ropne i zapalne skóry,
 • posiadających opryszczkę,
 • będących w ciąży i w trakcie karmienia piersią.

Przebieg zabiegu

 

Konsultacja wstępna

Podczas pierwszego spotkania lekarz w trakcie wywiadu z Pacjentem objaśnia procedury zabiegu, poznaje oczekiwania Pacjenta względem rezultatów. Zaleca przygotowanie - np. przyjmowanie leków chroniących przed opryszczką.

Pierwszy zabieg

Rozpoczynając zabieg, lekarz pobiera od Pacjenta próbkę krwi (około 8 ml). Krew zostaje odwirowana w specjalnym urządzeniu, w którym znajduje się jałowy i amorficzny żel, mający za zadanie oddzielić czerwone krwinki od osocza bogatopłytkowego. Następnie do odseparowanego osocza lekarz dodaje specjalny odczynnik (trombinę lub chlorek wapnia), który pobudza płytki krwi do produkcji białek stymulujących wzrost komórek. Tak uzyskany preparat lekarz podaje w skórę poddawaną zabiegowi drogą drobnych nakłuć (na twarz np. około 40).

Konsultacja kończąca

Następuje w zasadzie zaraz po zabiegu. Po mezoterapii osoczem bogatopłytkowym Magellan nie ma konieczności przestrzegania szczególnie restryktywnych zaleceń lekarskich. O skórę należy po prostu przez kilka dni po zabiegu troszczyć się ze szczególną ostrożnością: nie narażać jej na forsowne wysiłki, nie naciągać, uciskać i nie trzeć. Poza tym można stosować tradycyjną pielęgnację z użyciem łagodnych kosmetyków.

Jak się przygotować?

Leczenie PRP Magellan nie wymaga od Pacjenta szczególnego przygotowania.

Częste pytania

Czy zabieg można stosować po innych kuracjach?

Czasami lekarz zaleca połączenie tego zabiegu z leczeniem laserem frakcyjnym CO2. To wskazane z uwagi na lepsze efekty. Wszelkie jednak połączenia muszą być konsultowane ze specjalistą. Najlepiej wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej przeprowadzać w jednym miejscu.

Jak długo czeka się na efekt?

Efekt widać od razu po zagojeniu się drobnych ranek, pełne rezultaty widać po około sześciu tygodniach.

Czy zabieg trzeba powtarzać?

To nie jest zabieg seryjny, Jednak lekarz zwykle proponuje Pacjentom powtarzanie go raz-dwa razy do roku - wówczas skóra jest cały czas utrzymywana w dobrej kondycji, a efekty starzenia zachodzą znacznie później niż na skórze nieleczonej.

Carousel contents not found!

Komentarz eksperta

Zabieg polecam Pacjentom w celu odmładzania skóry, jak również profilaktyki przeciwstarzeniowej w okolicy twarzy, szyi, dekoltu a nawet rąk. Metoda przynosi także spektakularne efekty w zakresie poprawy gęstości i jakości włosów.  Terapia osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczna i całkowicie biokompatybilna. To ogromna zaleta - bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych. Dlatego jako lekarz często polecam ten rodzaj kuracji odmładzającej, gdyż jest bardzo skuteczny, a dodatkowo bezpieczny. Sam też zawsze zachęcam Pacjentów, by podczas jednej sesji zastosować np. terapię laserem i “wampirzy lifting”. Wówczas efekty są naprawdę wyśmienite, a Pacjenci chętnie za jakiś czas wracają do gabinetu, by powtórzyć zabieg.