Menu

Oznaki starzenia widoczne są także na szyi! Zobacz, jak dbać o skórę szyi w domu i gabinecie lekarskim

Bardzo często można odnieść wrażenie, że poziom starzenia swojej skóry kobiety oceniają głównie po wyglądzie twarzy, a dokładniej ilości znajdujących się na niej zmarszczek. Poświęcając się prawidłowej pielęgnacji twarzy, zapominają jednak, że oznaki starzenia skóry są równie wyraźnie widoczne na skórze szyi czy dekolcie. Podpowiadamy zatem, jak skutecznie zadbać o te obszary w domu oraz gabinecie lekarskim!

Starzenie skóry na szyi i dekolcie

Wiotkość skóry na szyi i towarzyszące jej zmarszczki to nie jedyne oznaki starzenia tego obszaru ciała. Z wiekiem pojawia się również problem przemieszczania i nabierania objętości tkanki tłuszczowej w okolicy brody i poniżej żuchwy, a także powstawanie tzw. chomików. Wraz z biegiem czasu coraz częściej pojawiają się także charakterystyczne przebarwienia w okolicach żuchwy, na bocznych partiach szyi oraz dekolcie.

Porady na temat pielęgnacji skóry szyi i dekoltu w domu

 • Widoczne starzenie skóry na szyi i dekolcie to głównie efekt jej przewlekłego eksponowania na działanie słońca – nie tylko podczas opalania. Dlatego musimy pamiętać przede wszystkim o stosowaniu odpowiedniego kremu na dzień z filtrami SPF 10-15, a w miesiącach letnich z wyższymi filtrami.
 • Krem przeciwzmarszczkowy na dzień powinien też charakteryzować się wysoką zawartością przeciwutleniaczy, aby skuteczniej chronić przed wolnymi rodnikami i promieniami UV.
 • Do pielęgnacji skóry na szyi i dekolcie możemy stosować zarówno kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji twarzy, jak i ciała. Jeżeli skóra ma skłonności do nadwrażliwości, najlepiej pielęgnować ją przy pomocy łagodnych kremów do twarzy, o nieco niższej zawartości składników aktywnych.
 • Dobre działanie regeneracyjne dla skóry szyi i dekoltu przejawiają kosmetyki przeciw rozstępom, które są ukierunkowane na pobudzenie skóry do odbudowy i produkcji nowych włókien.
 • Warto pamiętać też o prawidłowej postawie – to właśnie ciągłe schylanie głowy nad komputerem czy ekranem telefonu powoduje marszczenie się skóry i przyspiesza starzenie szyi i dekoltu
 • Na pewno nie zaszkodzi też korzystanie z codziennych ćwiczeń wzmacniających odpowiednie partie mięśni.

Odmładzanie twarzy i metody liftingu szyi

Prawidłowa pielęgnacja skóry jest bardzo ważna, jednak zdarza się, że nie wystarcza, by zredukować niekorzystne zmiany na szyi czy dekolcie. Jeśli zależy nam na tym, żeby skutecznie pozbyć się problemu wiotkiej skóry czy zmarszczek na szyi, można (do czego zachęcamy) rozważyć wykonanie medycznego nieinwazyjnego liftingu szyi. Oto lista kilku zabiegów liftingujących skórę szyi, które można wykonać w naszych klinikach w Warszawie.

 • Fotoodmładzanie – metoda działająca na zasadzie intensywnego światła pulsacyjnego, która doskonale radzi sobie z usuwaniem niedoskonałości powstałych w wyniku działania słońca. Poprzez fotoodmładzanie można nie tylko wygładzić zmarszczki i ujędrnić skórę, lecz także usunąć przebarwienia czy rozszerzone naczynka.
 • Facelifting przy pomocy lasera frakcyjnego – to również idealna metoda wygładzania i ujędrniania skóry szyi oraz dekoltu. Laser rozjaśnia skórę i wygładza powierzchnię naskórka, dzięki czemu jesteśmy w stanie osiągnąć efekt usunięcia siateczki najdrobniejszych zmarszczek i zneutralizować lekkie zwiotczenie skóry w tej okolicy. W przypadku większych uszkodzeń działanie lasera warto uzupełnić zabiegami z wykorzystaniem fal radiowych.
 • Fale radiowe – to metoda, która pozwala na podniesienie temperatury skóry głębokiej bez uszkadzania naskórka, dzięki czemu możliwe jest skrócenie włókien i pobudzenie skóry do produkcji nowego kolagenu. Dodatkowo, metoda pozwala na obkurczenie komórek tłuszczowych i pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej nagromadzonej, np. w okolicy brody.
 • Nici liftingujące – metoda pozwalająca na kompleksowy lifting twarzy i szyi bez konieczności nacięć czy długiego okresu rekonwalescencji. Nici idealnie napinają skórę i redukują zmarszczki, pozostawiając jednak jak najbardziej naturalny wygląd twarzy.
 • Zabiegi osoczem bogatopłytkowym – zabiegi osoczem (a w naszych klinikach wykorzystujemy metodę najlepszego, bo najwyżej stężonego osocza: HD PRP Magellan) pozwalają w bardzo naturalny sposób zadbać o wzmocnienie włókien kolagenowych i odbudowę prawidłowej struktury skóry na szyi i dekolcie.
 • Ultradźwięki – dzięki nieinwazyjnym zabiegom ultradźwiękami a przede wszystkim wysokoenergetyczną falą ultradźwiękową HIFU – możemy bardzo szybko dokonać nienwazyjnego liftingu cienkiej skóry na szyi i dekolcie

Metod odmładzania skóry szyi i dekoltu znanych współczesnej medycynie estetycznej jest bardzo dużo. Aby wybrać optymalny zabieg dla siebie warto jednak najpierw skorzystać z konsultacji estetycznej u doświadczonego lekarza. Dzięki temu zabieg zostanie najlepiej dopasowany do potrzeb i możliwości Pacjenta.

Zobacz również

Klinika Miracki w „Sekretach lekarzy” TVN Style

Klinika Miracki w „Sekretach lekarzy” TVN Style

Dla wszystkich naszych pacjentów mamy wspaniałą wiadomość! Jeżeli chcecie zapoznać się bliższej z naszą codzienną pracą i wyzwaniami, przed jakimi stają nasi lekarze oraz kosmetolodzy, a także, jeśli chcecie zajrzeć za kulisy Kliniki Miracki – śledźcie w piątkowe wieczory program „Sekrety Lekarzy” na antenie TVN Style. Premierowe emisje odbywają się w piątki o godzinie 22.30, ale jeżeli nie uda się Państwu w tym czasie dołączyć do widowni – nie ma się czym martwić: powtórki możecie zobaczyć na TVN Style w niedziele o 14.25 i 21.15, środy o 23.40 oraz w czwartki o 11.15.

Czytaj dalej

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Wczesne przedpołudnie (mimo groźnych zapowiedzi meteorologicznych) przywitało nas we wtorek 9 maja, w warszawskiej restauracji Belvedere przepiękną, słoneczną pogodą. Najlepiej – ponieważ to, co chcieliśmy ogłosić naszym gościom – premiera najnowocześniejszego urządzenia Endermologie LPG Alliance – zasługiwało na wiele słońca 🙂

Czytaj dalej