Menu

Peeling medyczny – czym różni się od peelingu domowego?

Złuszczanie naskórka to zabieg, który jest w stanie zagwarantować skórze twarzy piękny i zadbany wygląd. Peeling doskonale odmładza i odświeża skórę, a dodatkowo pozwala pozbyć się drobnych niedoskonałości. Dzięki regularnemu złuszczaniu martwych komórek naskórka skóra jest też lepiej przygotowana na działanie preparatów kosmetycznych i zabiegów estetycznych. Nie bez znaczenia jest jednak to, czy działamy na skórę peelingiem medycznym czy peelingiem do użytku domowego. Czym się od siebie różnią? Podpowiadamy, kiedy sięgnąć po peeling chemiczny, a kiedy pozostać przy złuszczaniu naskórka w domu.

Peeling chemiczny i domowy peeling cukrowy – w czym tkwi różnica?

Stosowane w gabinetach lekarskich peelingi medyczne to peelingi chemiczne lub mechaniczne, które złuszczają skórę o wiele intensywniej niż peelingi dostosowane do użytku domowego. Działają w głębokich warstwach skóry, podczas gdy delikatne peelingi kosmetyczne oddziałują jedynie na sam naskórek. Oznacza to tym samym, że peelingi domowe nie są w stanie tak skutecznie oczyszczać i pobudzać skóry do działania, jak profesjonalne zabiegi złuszczające. 

Czy peelingi medyczne są bezpieczne dla skóry?

Preparaty, które stosuje się przy peelingach medycznych, działają mocniej i efektywniej na skórę, gdyż wykorzystywane kwasy mają wyższe stężenia i moc, a zarazem niższy kwasowy odczyn pH. Dlatego też po profesjonalnym zabiegu złuszczania skóry efekty są bardziej widoczne niż po peelingach domowych. Silniejsze i skuteczniejsze w działaniu peelingi medyczne mogą być jednak wykorzystywane tylko i wyłącznie w oparciu o zapewnienie odpowiedniej opieki okołozabiegowej.

Złuszczanie naskórka w domu – czy w ogóle warto?

To, że peelingi domowe działają na skórę jedynie powierzchownie, nie oznacza, że nie warto w ogóle z nich korzystać. Mogą stanowić doskonałe uzupełnienie codziennej i domowej pielęgnacji, pobudzając krążenie skóry i sprawiając, że będzie lepiej wchłaniać składniki aktywne kremów. Pamiętajmy jednak o tym, aby odpowiednio dostosować peeling do typu swojej cery – uniwersalnymi produktami będą jednak peelingi oparte na enzymach lub kwasach owocowych o niskim stężeniu, które sprawdzą się również w przypadku cery wrażliwej.

Dla kogo peeling domowy?

Odpowiednio dobrany peeling domowy może poprawić kondycję skóry każdego z nas. Pozwala na odświeżenie i rozjaśnienie cery, a przy tym zwiększa skuteczność stosowanych preparatów pielęgnacyjnych. Peelingi domowe najlepiej jednak wykonywać nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu, żeby nie wywołać podrażnień. W przypadku skóry skłonnej do nadwrażliwości, wystarczy natomiast wykonać taki zabieg raz na tydzień lub dwa.

Dla kogo peeling chemiczny?

Peeling chemiczny to nie tylko sposób na lekkie odświeżenie czy rozjaśnienie skóry, lecz także skuteczna metoda leczenia płytkich przebarwień, blizn, trądziku, nadmiernego łojotoku czy drobnych zmarszczek. Dzięki peelingom chemicznym skóra staje się miękka, wygładzona i napięta, a jej koloryt bardziej ujednolicony. Peeling medyczny bardzo często stanowi część większej, wieloetapowej terapii lekarskiej, w której stosuje się specjalne leki, dermokosmetyki lub inne zabiegi lekarskie, np. mezoterapię.

Więcej informacji na temat peelingów medycznych znajdziesz na stronie:

Peeling chemiczny

Zobacz również

Dyrektor Generalna Karina Dudek-Miracka i dr Krzysztof Miracki na konferencji prasowej #wbezpiecznychrekach!

Dyrektor Generalna Karina Dudek-Miracka i dr Krzysztof Miracki na konferencji prasowej #wbezpiecznychrekach!

29.11.2018

Dyrektor Generalna Karina Dudek-Miracka i dr Krzysztof Miracki zostali zaproszeni przez markę Neuvia na konferencję prasową #wbezpiecznychrekach. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z kampanią o tej samej nazwie, której celem jest promowanie bezpiecznego korzystania z zabiegów iniekcyjnych.

Czytaj dalej

Złote Laury Niepodległej 2018 dla Kliniki Miracki

Złote Laury Niepodległej 2018 dla Kliniki Miracki

02.01.2019

Klinika Miracki została uhonorowana nagrodą Złote Laury Niepodległej w kategorii Nowoczesne oraz Innowacyjne Rozwiązania Technologiczne.

Czytaj dalej