Categories: Twój poradnik

Peeling medyczny – czym różni się od peelingu domowego?

Złuszczanie naskórka to zabieg, który jest w stanie zagwarantować skórze twarzy piękny i zadbany wygląd. Peeling doskonale odmładza i odświeża skórę, a dodatkowo pozwala pozbyć się drobnych niedoskonałości. Dzięki regularnemu złuszczaniu martwych komórek naskórka skóra jest też lepiej przygotowana na działanie preparatów kosmetycznych i zabiegów estetycznych. Nie bez znaczenia jest jednak to, czy działamy na skórę peelingiem medycznym czy peelingiem do użytku domowego. Czym się od siebie różnią? Podpowiadamy, kiedy sięgnąć po peeling chemiczny, a kiedy pozostać przy złuszczaniu naskórka w domu.

Peeling chemiczny i domowy peeling cukrowy – w czym tkwi różnica?

Stosowane w gabinetach lekarskich peelingi medyczne to peelingi chemiczne lub mechaniczne, które złuszczają skórę o wiele intensywniej niż peelingi dostosowane do użytku domowego. Działają w głębokich warstwach skóry, podczas gdy delikatne peelingi kosmetyczne oddziałują jedynie na sam naskórek. Oznacza to tym samym, że peelingi domowe nie są w stanie tak skutecznie oczyszczać i pobudzać skóry do działania, jak profesjonalne zabiegi złuszczające. 

Czy peelingi medyczne są bezpieczne dla skóry?

Preparaty, które stosuje się przy peelingach medycznych, działają mocniej i efektywniej na skórę, gdyż wykorzystywane kwasy mają wyższe stężenia i moc, a zarazem niższy kwasowy odczyn pH. Dlatego też po profesjonalnym zabiegu złuszczania skóry efekty są bardziej widoczne niż po peelingach domowych. Silniejsze i skuteczniejsze w działaniu peelingi medyczne mogą być jednak wykorzystywane tylko i wyłącznie w oparciu o zapewnienie odpowiedniej opieki okołozabiegowej.

Złuszczanie naskórka w domu – czy w ogóle warto?

To, że peelingi domowe działają na skórę jedynie powierzchownie, nie oznacza, że nie warto w ogóle z nich korzystać. Mogą stanowić doskonałe uzupełnienie codziennej i domowej pielęgnacji, pobudzając krążenie skóry i sprawiając, że będzie lepiej wchłaniać składniki aktywne kremów. Pamiętajmy jednak o tym, aby odpowiednio dostosować peeling do typu swojej cery – uniwersalnymi produktami będą jednak peelingi oparte na enzymach lub kwasach owocowych o niskim stężeniu, które sprawdzą się również w przypadku cery wrażliwej.

Dla kogo peeling domowy?

Odpowiednio dobrany peeling domowy może poprawić kondycję skóry każdego z nas. Pozwala na odświeżenie i rozjaśnienie cery, a przy tym zwiększa skuteczność stosowanych preparatów pielęgnacyjnych. Peelingi domowe najlepiej jednak wykonywać nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu, żeby nie wywołać podrażnień. W przypadku skóry skłonnej do nadwrażliwości, wystarczy natomiast wykonać taki zabieg raz na tydzień lub dwa.

Dla kogo peeling chemiczny?

Peeling chemiczny to nie tylko sposób na lekkie odświeżenie czy rozjaśnienie skóry, lecz także skuteczna metoda leczenia płytkich przebarwień, blizn, trądziku, nadmiernego łojotoku czy drobnych zmarszczek. Dzięki peelingom chemicznym skóra staje się miękka, wygładzona i napięta, a jej koloryt bardziej ujednolicony. Peeling medyczny bardzo często stanowi część większej, wieloetapowej terapii lekarskiej, w której stosuje się specjalne leki, dermokosmetyki lub inne zabiegi lekarskie, np. mezoterapię.

Więcej informacji na temat peelingów medycznych znajdziesz na stronie:

Peeling chemiczny

Zapraszamy na zabiegi w naszych klinikach w Warszawie, Łodzi, Katowicach i Krakowie.

Recent Posts

  • Aktualności

Podaruj piękno na Dzień Mamy!

26 maja to dzień, w którym każdy z nas pragnie podarować Swojej Mamie to, co…

2 dni ago
  • Aktualności

Akcja Ciało – zapomnij o cellulicie, podaruj Sobie piękno

Cellulit, nazywany skórką pomarańczową, to problem, który dotyka większość kobiet, niezależnie od wieku i wagi.…

1 tydzień ago
  • Aktualności

Pozbądź się zmian naczyniowych! Ciesz się piękną, zdrową cerą

Każda z nas zasługuje na to, by czuć się naturalnie piękna. Niekiedy jednak przeszkadzają nam…

2 tygodnie ago
  • Aktualności

Dla Twojego naturalnego piękna – zabiegi z użyciem Organicznego Kwasu Hialuronowego

Naturalnie piękny wygląd skóry dodaje nam pewności Siebie i sprawia, że czujemy się atrakcyjnie. Nasi…

3 tygodnie ago
  • Longevity - długowieczność

Trening a długowieczność – jak aktywnością fizyczną budować longevity?

Postępy w nauce i medycynie, gwałtowny rozwój branży farmaceutycznej wpływają na wydłużenie długości życia społeczeństw…

4 tygodnie ago
  • Longevity - długowieczność

Żywienie kluczem do longevity – dieta na długowieczność

W dobie rosnącej świadomości zdrowotnej i starzejących się społeczeństw, krajów wysoko rozwiniętych, dążenie do długowieczności…

4 tygodnie ago