Menu

Piękne dłonie na wiosnę – poznaj nasze sposoby na suche i zniszczone dłonie z przebarwieniami!

Przyszła długo wyczekiwana przez nas wiosna, możemy więc na kilka miesięcy pożegnać się z puchowymi kurtkami, ciepłymi czapkami i rękawiczkami. Przyjrzyjmy się jednak teraz swoim dłoniom – czy po zimie nie stały się nieco przesuszone i zniszczone? Czy znajdują się na nich nieestetyczne przebarwienia, których nie da się zredukować domowymi sposobami? Specjaliści z naszej Kliniki posiadają skuteczne rozwiązania na każdy z tych problemów. Podpowiadamy, jak uzyskać efekt pięknych dłoni na wiosnę!

Suche i zniszczone dłonie po zimie

Niskie temperatury i mroźny wiatr na zewnątrz, suche i gorące powietrze w pomieszczeniu – to czynniki, które mają bardzo negatywny wpływ na kondycję naszych dłoni. Nic więc dziwnego, że po zimie stają się przesuszone i zniszczone, a nam trudno je zregenerować przy pomocy samego kremu do rąk. W tym przypadku rewitalizację skóry na dłoniach zalecamy rozpocząć od wykonania głębokiego peelingu chemicznego, który pomoże złuszczyć martwy naskórek, pozbyć się niewielkich przebarwień i przygotować skórę na przyjęcie odżywczych i nawilżających składników, zawartych w kremie czy specjalnej masce na dłonie. W ofercie naszej kliniki znajdą Państwo peelingi, które podczas złuszczania naskórka pozwolą jednocześnie na nawilżenie przesuszonej skóry, co dodatkowo przyspieszy jej regenerację.

Przebarwienia na dłoniach

Zniszczone i przesuszone dłonie po zimie to problem, z którym jesteśmy w stanie sobie bardzo szybko poradzić. Co innego przebarwienia, które pojawiły się jeszcze w sezonie letnim i które, wbrew naszych oczekiwaniom, nie zniknęły samoistnie. Płytkie przebarwienia na dłoniach możemy spróbować usunąć przy pomocy peelingu i kremu wybielającego, lecz te głębokie, do których zaliczamy w szczególności przebarwienia starcze, będą potrzebować bardziej skoncentrowanych działań. Nasze doświadczenie pokazuje, że najskuteczniejszą metodą na rozwiązanie tego problemu jest laserowe usuwanie przebarwień – szczególnie przy pomocy tak innowacyjnych urządzeń, jak lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico, którymi dysponujemy jako jedyni w Polsce. Lasery pikosekundowe działają selektywnie na zmianę, co oznacza, że nie uszkadzają w żaden sposób skóry otaczającej plamy wątrobowe czy posłoneczne. Pozytywne zmiany w wyglądzie naszych dłoni zauważymy już po pierwszym wykonanym zabiegu, zaś decydując się na pełną terapię, mamy realną szansę pozbyć się przebarwień w całości.

Odmładzanie dłoni

Zabiegi laserowe, wykonywane przy pomocy posiadanych przez nas laserów pikosekundowych, pozwolą nie tylko pozbyć się uporczywych przebarwień, lecz także wyraźnie odmłodzić skórę na dłoniach. Lasery Discovery Pico i PicoSure silnie stymulują wzrost włókien kolagenowych oraz elastyny, dzięki czemu możemy uzyskać efekt naturalnego napięcia i wygładzenia skóry. Jeśli jednak ubytki w naszych dłoniach są dość wyraźne, możemy zdecydować się na ich dodatkowe wypełnienie, np. przy pomocy kwasu hialuronowego.

Chroń swoje dłonie przed słońcem

Podczas zbliżającego się sezonu wiosenno-letniego nie zapominajmy o skutecznej ochronie naszych dłoni przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Usunięte przebarwienia mogą powrócić, jeśli nie będziemy zabezpieczać swoich dłoni przed słońcem przy pomocy kremów z wysokimi filtrami. Bez względu na porę roku starajmy się też zadbać o ich odpowiednie nawilżenie, co pomoże nam nie tylko zapobiec ich przesuszaniu, lecz także szybkiemu starzeniu.

Więcej informacji na temat odmładzania i usuwania przebarwień na dłoniach znajdziesz na stronie:
Discovery Pico

Zobacz również

Dyrektor Generalna Karina Dudek-Miracka i dr Krzysztof Miracki na konferencji prasowej #wbezpiecznychrekach!

Dyrektor Generalna Karina Dudek-Miracka i dr Krzysztof Miracki na konferencji prasowej #wbezpiecznychrekach!

29.11.2018

Dyrektor Generalna Karina Dudek-Miracka i dr Krzysztof Miracki zostali zaproszeni przez markę Neuvia na konferencję prasową #wbezpiecznychrekach. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z kampanią o tej samej nazwie, której celem jest promowanie bezpiecznego korzystania z zabiegów iniekcyjnych.

Czytaj dalej

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Ogólnopolska premiera Endermologie LPG Alliance

Wczesne przedpołudnie (mimo groźnych zapowiedzi meteorologicznych) przywitało nas we wtorek 9 maja, w warszawskiej restauracji Belved