Menu

Pokaż nam swój tatuaż, a my powiemy Ci jak go usunąć.

Chcesz usunąć tatuaż i zastanawiasz się czy to możliwe? Odpowiedź brzmi: tak! Nowoczesne laserowe metody usuwania barwnika ze skóry są skuteczne i działają na wszystkie kolory tuszu, za wyjątkiem białego. Ten kolor nie jest w stanie zaabsorbować energii światła lasera. Wszystkie pozostałe kolory można bezpiecznie i szybko usunąć ze skóry, dzięki przełomowej technologii pikofrakcyjnej.

Nowoczesne laserowe usuwanie tatuażu – jak to działa?

Światło lasera jest aplikowane w seriach bardzo krótkich emisji , dzięki czemu zabieg jest bezpieczniejszy, mniej bolesny i nie powoduje oparzeń i blizn – w odróżnieniu od tych wykonywanych starszymi urządzeniami. Energia lasera pikofrakcyjnego rozbija tusz na drobny pył, który jest usuwany z organizmu w naturalnym procesie oczyszczania. To przełomowa technologia, ponieważ urządzenia starszego typu rozbijały barwnik na większe cząsteczki, przez co naturalne usunięcie ich z organizmu było trudniejsze. Klinika Miracki jako jedyna w Polsce posiada dwa różne lasery pikofrakcyjne: PicoSure i Discovery Pico. Wybraliśmy te urządzenia ze względu na ich skuteczność, bezpieczeństwo, znaczne ograniczenie ryzyka powstawania blizn po usuwaniu tatuażu, a także skrócony do minimum okres rekonwalescencji po zabiegu.

Ile zabiegów potrzeba by usunąć tatuaż?

Czarny tatuaż

Liczba zabiegów jest zależna przede wszystkim od rodzaju tatuażu, jego umiejscowienia, koloru, głębokości podania tuszu i wieku tatuażu. Najszybciej usuwa się niewielkie, czarne i ażurowe tatuaże, czyli takie, które nie pokrywają wytatuowanego obszaru w całości. To na przykład wytatuowane napisy. Nasi Pacjenci często mają takie tatuaże na nadgarstku, stopie, czy karku. Do ażurowych należą również takie rysunki jak tatuaż piórko czy graficzne wzory.

Kolorowy tatuaż

Usuwanie kolorowego tatuażu najczęściej wymaga wykonania większej liczby zabiegów. Tatuaże niebieskie, zielone, żółte, pomarańczowe czy czerwone po prostu trudniej usunąć. Lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico radzą sobie dobrze z usuwaniem kolorowego tuszu, możliwe jednak, że będzie trzeba odwiedzić klinikę medycyny estetycznej więcej razy. Energia lasera, by zadziałać, musi zostać zaabsorbowana przez barwnik, potrzebujemy więc odpowiedniej długości fali lasera aby dany kolor ją pochłaniał. Dzięki temu, iż w Klinice Miracki posiadamy dwa różne lasery pikosekundowe możemy dobrać do koloru tatuażu najbardziej właściwą długość fali świetlnej i wykonać skuteczny zabieg.

Duży, kryjący tatuaż

Lasery pikofrakcyjne radzą sobie również z dużymi rysunkami na ciele. Z pewnością łatwiej jednak usunąć tatuaż o dużej rozpiętości, ale taki który nie pokrywa całkowicie powierzchni skóry. Organizm lepiej radzi sobie z oczyszczaniem z tuszu i regeneracją, jeśli w rysunku tatuażu są fragmenty skóry bez wprowadzonego pigmentu. Ważne jest również na jaką głębokość został podany tusz. Łatwiej jest usuwać tatuaże wykonane poprawnie, które mają jednorodnie wprowadzony tusz, zarówno jeżeli chodzi o jego głębokość jak i intensywność.

Tatuaże wykonane dawno lub z bliznami (po próbie usunięcia przy użyciu starszej technologii)

Im młodszy tatuaż, tym lepiej ! Najlepiej usuwa się rysunki, wykonane niedawno. Dlatego, jeżeli nie jesteś zadowolony ze swojego tatuażu, nie odkładaj decyzji o usunięciu. Musisz jedynie poczekać aż skóra po wykonaniu tatuażu całkowicie się wygoi. Tatuaż można usunąć co najmniej dwa tygodnie po jego wykonaniu, pod ścisłym warunkiem wygojenia powierzchni skóry i zniknięcia strupków.

Jeżeli nie jesteś zadowolony z tatuażu, lepiej go usunąć póki czas, niż przykrywać innym. Tak zwany cover up to tylko półśrodek w pozbyciu się starego rysunku. Jeżeli ten nowy tatuaż, zakrywający stary, również okaże się niezadowalający, usunięcie go będzie wymagało więcej pracy. Im więcej tuszu w skórze – tym laserowe usuwanie tatuażu trwa dłużej.

Warto również od razu zdecydować się na zabieg nowoczesnym urządzeniem laserowym, pracującym w technologii pikofrakcyjnej. Laser nie zostawia blizn po usuwaniu tatuażu. Jeżeli zaczniesz od starszej metody, która niesie ryzyko powstania blizny, usuwanie tatuażu może stać się bardziej skomplikowane i może trwać dłużej. Dlatego polecamy korzystanie z najnowocześniejszej technologii pikofrakcyjnej a także sprawdzonych gabinetów i klinik. W Klinice Miracki usuwaniem tatuażu zajmują się lekarze specjaliści, z wieloletnim doświadczeniem w stosowaniu laseroterapii.

Dokładna liczba potrzebnych zabiegów laserowego usuwania tatuażu zależy od wielu czynników. W przypadku dobrze wykonanych, czarnych tatuaży najczęściej jest to kilka zabiegów. Liczba ta zwiększa się w przypadku tatuaży kolorowych, o zbyt głęboko podanym barwniku lub mocno kryjących. Lasery pikofrakcyjne pozwalają na osiągnięcie spektakularnego efektu zabiegowego. Należy pamiętać, że starsze technologie często wcale nie radziły sobie z usunięciem tatuaży kolorowych, bądź wymagały zastosowania nawet kilkunastu, kilkudziesięciu zabiegów! Oczywiście cena laserowego usuwania tatuażu zależna jest od liczby zastosowanych terapii.

Czy laserowe usuwanie tatuażu boli?

Usuwanie tatuażu za pomocą urządzeń PicoSure i Discovery Pico jest mniej bolesne, niż tego typu zabiegi, przeprowadzane z użyciem starszych metod. Podczas zabiegu Pacjent może odczuwać ciepło bądź intensywne ciepło. Zazwyczaj nie ma potrzeby stosowania znieczulenia, jednak Pacjenci o niskim progu bólu mogą skorzystać ze