Menu

Postanowienia noworoczne – pomóż sobie w ich realizacji!

,,Moje postanowienie na nowy rok to zrzucenie kilku kilogramów” – czy to zdanie nie wydaje Ci się znajome? Nic w tym dziwnego – odchudzanie, zaraz po rzucaniu palenia, to jedno z najpopularniejszych postanowień noworocznych. Bardzo często jednak zdarza się, że realizację tego planu odkładamy w nieskończoność i przypominamy sobie o nim dopiero wtedy, gdy zostaje już niewiele czasu do sezonu plażowego. Nie wiesz jak skutecznie zmotywować się do odchudzania i treningu? A może potrzebujesz dodatkowej pomocy w realizacji tego zadania? Zobacz, jak sprawić, aby postanowienie noworoczne stało się rzeczywistością!

Postanowienia noworoczne i odchudzanie – jaki jest Twój cel?

Zanim przejdziesz na restrykcyjną dietę i zdecydujesz się na forsowne ćwiczenia fizyczne, zastanów się dobrze jaki jest Twój cel. Czy chcesz pozbyć się jedynie ,,brzuszka” czy interesuje Cię totalna metamorfoza sylwetki i zrzucenie ponad 15 kg? To bardzo ważne, ponieważ od tych wstępnych założeń będzie zależał konkretny plan Twojej diety i ćwiczeń. Przy niewielkiej nadwadze, być może wystarczy drobna zmiana codziennych nawyków żywieniowych i więcej ruchu. Natomiast przy większych problemach z wagą, niezbędna może okazać się pomoc lekarza, dietetyka i trenera personalnego.

Motywacja do odchudzania i treningu

Jak najskuteczniej zmotywować się do treningu i odchudzania? Jedni kupują w tym celu  za małe jeansy lub sukienkę, a drudzy motywują się oglądaniem zdjęć metamorfoz innych osób. Są też ludzie, dla których najlepszą motywacją do odchudzania i treningów jest lepsze samopoczucie – nie tylko psychiczne, lecz także fizyczne, szczególnie jeśli nadwaga czy otyłość stała się przyczyną poważnych chorób, np. cukrzycy czy nadciśnienia tętniczego. Tak naprawdę, w tym przypadku sprawdzi się  każda ,,wewnętrzna siła”, która zmusi Cię do prowadzenia diety i regularnych ćwiczeń. Twój optymizm szybko gaśnie? Raz na tydzień postaw na tzw. cheat day i pozwól sobie na spożycie jednej lub kilku zakazanych potraw.

Zabiegi odchudzające – dla kogo?

Jeżeli zależy nam na tym, by efekty naszej kuracji były naprawdę spektakularne, możemy dodatkowo wspomóc się tzw. zabiegami odchudzającymi. Mamy tu na myśli przede wszystkim te zabiegi, które pomogą nam uporać się z niewielką nadwagą i otyłością miejscową. W naszej klinice te zabiegi to m.in.: liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo, endermologia, lipolaser czy 25-minutowa redukcja tkanki tłuszczowej SculpSure. Większość z nich to zabiegi małoinwazyjne, które doskonale sprawdzą się wtedy, gdy chcemy tylko wymodelować swoją sylwetkę oraz kiedy sama dieta i ćwiczenia nie są w stanie przynieść zadowalających efektów. Trzeba jednak zaznaczyć, że w przypadku znacznej otyłości małoinwazyjne zabiegi mogą nie przynieść rezultatu i trzeba będzie połączyć je z tradycyjną liposukcją.

Szybkie odchudzanie? Nie idź na łatwiznę!

Jeśli już podjęliście decyzję o odchudzaniu, nie czekajcie do wiosny, aby wprowadzić ją w życie, ale postarajcie się od razu ,,przestawić’’ na zdrowy styl życia. Nie ma nic gorszego niż szybkie odchudzanie i głodzenie się na kilka tygodni przed wyjazdem wakacyjnym czy weselem – efekt jo-jo murowany! Przed wizytą u lekarza medycyny estetycznej czy chirurga plastycznego, zadajcie sobie też pytanie, czy na pewno zrobiliście wszystko, co w Waszej mocy, żeby pozbyć się nadprogramowych kilogramów? Większość zabiegów medycznych ma bowiem stanowić pomoc w modelowaniu sylwetki, a nie metodę odchudzania samą w sobie.

Zobacz również

„Efekt Mefista, czyli co potrafi laser pikosekundowy” – wywiad z doktorem Krzysztofem Mirackim dla elleman.pl

„Efekt Mefista, czyli co potrafi laser pikosekundowy” – wywiad z doktorem Krzysztofem Mirackim dla elleman.pl

24.04.2019

Elleman.pl kwiecień 2019, „Efekt Mefista, czyli co potrafi laser pikosekundowy” – wywiad z doktorem Krzysztofem Mirackim, 10-letnim praktykiem w laseroterapii i jednym z najbardziej doświadczonych specjalistów w Polsce.

Czytaj dalej