Menu

Powiększanie piersi, pośladków i wypełnianie zmarszczek. Twój tłuszcz ma moc!

Myślisz o powiększeniu piersi, wypełnieniu pośladków lub usunięciu zmarszczek i poszukujesz najbardziej naturalnych i bezpiecznych metod? Mamy dla Ciebie doskonałe rozwiązanie. To lipotransfer, czyli przeszczep własnego tłuszczu. Ta metoda zdobywa uznanie lekarzy na całym świecie i najlepsze recenzje zadowolonych Pacjentów. Przeszczep pobranego tłuszczu to metoda powiększania i podkreślania wybranych obszarów ciała bez korzystania ze sztucznych wypełniaczy i implantów.

Przeszczep tłuszczu – do czego służy?

Własny tłuszcz Pacjenta może być wykorzystywany na przykład do powiększania piersi, pośladków, ale również do podkreślania poszczególnych partii ciała. Dzięki przeszczepowi tłuszczu panowie i panie mogą podkreślić tak zwany “sześciopak”, czyli mięśnie brzucha. Pobrana tkanka tłuszczowa doskonale sprawdza się na przykład do wypełniania zmarszczek – na ciele i twarzy. Tłuszcz może wypełnić zmarszczki na dekolcie czy szyi. Może być również wszczepiony w miejsce zmarszczek mimicznych, bruzd nosowo – wargowych czy w dolinę łez, czyli pod oczy.

Własny tłuszcz pobiera się podczas nowoczesnej liposukcji, która dostarcza czystą tkankę tłuszczową wraz z komórkami macierzystymi. Wypełnianie własnym tłuszczem ma wiele zalet. Przede wszystkim pozyskany materiał jest naturalny i bezpieczny. Dodatkowo, tłuszcz pobiera się z rejonu, w którym występuje jego nadmiar. Można go odessać na przykład z brzucha, ud czy boczków. Poznaj nowoczesne metody liposukcji.

Nowoczesna liposukcja – kompleksowy zabieg wyszczuplający

Kompleksowa liposukcja to taka, która łączy w sobie wielopłaszczyznowe działanie modelujące sylwetkę. Nowoczesna liposukcja laserowa Lipolife 3G to wiele możliwości zabiegowych. Przede wszystkim działanie lasera sprawia, że wyodrębnienie komórek tłuszczowych jest bardziej skuteczne i mniej inwazyjne. To oznacza między innymi skrócony czas zabiegowy, a tym samym większy komfort Pacjenta i krótszy okres rekonwalescencji. Jednocześnie energia światła lasera ma obkurczające działanie na skórę. Dzięki temu, podczas zabiegu odsysania tłuszczu, możemy jednocześnie liftingować skórę i redukować jej nadmiar. Laser stymuluje również wzmożoną produkcję kolagenu, który odpowiada za regenerację i odmładzanie skóry. Laserowa liposukcja Lipolife 3G to doskonały sposób by pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha, ud, boczków, a nawet pleców i ramion. Pobrany tłuszcz doskonale nadaje się do przeszczepienia w inne obszary ciała.

Liposukcja wspierana ultradźwiękami

W Klinice Miracki nasi Pacjenci mają dostęp również do nowoczesnej liposukcji, wspieranej ultradźwiękami Vaser Lipo. Jej ogromną zaletą jest mała inwazyjność i wysokie bezpieczeństwo. Energia ultradźwięków działa na komórki tłuszczowe i delikatnie oddziela złogi tłuszczowe od okalających tkanek. Dzięki temu podczas odsysania tłuszczu nie dochodzi do uszkodzenia pobliskich nerwów, naczyń krwionośnych ani tkanki łącznej. Dla Pacjenta to oznacza większy komfort i szybszy powrót do codziennych czynności. Liposukcja Vaser Lipo jest rekomendowana do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy talii, ale również pleców, kolan czy redukcji ginekomastii u mężczyzn.
Odessana tkanka tłuszczowa doskonale nadaje się do wszczepienia w wybrane miejsca na ciele.

Liposukcja – co trzeba wiedzieć

Nowoczesna liposukcja jest o wiele bardziej bezpieczna i mniej inwazyjna, od starszych metod. Wspierana energią lasera lub ultradźwięków, skutecznie oddziela tkankę tłuszczową i nie narusza okolicznych tkanek. Dzięki temu jest mniej inwazyjna dla organizmu. Nowoczesne odsysanie tłuszczu charakteryzuje się również precyzją – a więc i krótszym czasem zabiegowym.

Dzięki temu liposukcja może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym – znieczulenie ogólne, czyli tak zwana “narkoza” nie jest już konieczne. Na życzenie Pacjenta, zabieg można wykonać w znieczuleniu ogólnym – jeżeli lekarz wykluczy przeciwwskazania.
Pacjent, przed zabiegiem przychodzi na wizytę konsultacyjną. Lekarz specjalista zbiera szczegółowy wywiad medyczny, by mieć pewność, że zabieg u danego Pacjenta, można wykonać bezpiecznie. Po przeprowadzeniu wywiadu, lekarz kieruje Pacjenta na dodatkowe badania, które mają wykluczyć wszelkie możliwe przeciwwskazania do liposukcji.

Po zabiegu liposukcji Pacjent powinien ostrożnie obchodzić się z miejscem zabiegowym i nosić specjalne ubranie uciskowe. Efekt liposukcji można wspierać innymi zabiegami, rekomendowanymi przez lekarza specjalistę. Należy do nich między innymi nowoczesna Endermologia LPG Alliance.

Dowiedz się więcej o zabiegach:

Liposukcja laserowa Lipolife 3G
Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo
Endermologia LPG ALliance