Menu

Pozbądź się niechcianych włosów na zawsze! Siedem powodów, dla których warto wybrać depilację laserową

Masz dość odrastających włosów i częstego golenia? Nic dziwnego. Golenie maszynką nóg, pach, okolic intymnych, twarzy a także przedramion czy klatki piersiowej u mężczyzn jest nie tylko uciążliwe. Oczywiście golone włoski niestety odrastają coraz mocniejsze i ciemniejsze. Ale golenie może również podrażniać i powodować uczulenia. Wiele osób wybiera więc depilację woskiem lub pastą cukrową, ale te zabiegi również trzeba powtarzać. Bywają one bolesne i mogą powodować wrastanie włosków pod skórę. To może prowadzić do podrażnień i powstawania stanów zapalnych, które mogą pozostawiać blizny. Jak więc skutecznie i bezpiecznie pozbyć się niechcianych włosów? Depilacja laserowa to idealne rozwiązanie. Poznaj siedem powodów, dla których warto wybrać depilację laserową.

1. Trwały efekt

Depilacja laserowa daje trwałe rezultaty. Możesz na zawsze pozbyć się włosów z nóg, przedramion, pleców, torsu a także z okolic twarzy (usuwanie wąsika). Zabieg epilacji jest przeprowadzany w seriach, które dają najlepsze rezultaty zabiegowe. Najczęściej jest to seria około czterech do sześciu zabiegów. Wiele zależy od indywidualnych cech Pacjenta i rodzaju owłosienia. Zabiegi wykonuje się w odstępach co cztery do ośmiu tygodni, w zależności od depilowanego obszaru. Jest to konieczne dla zachowania bezpieczeństwa i uchwycenia odpowiedniej fazy wzrostu włosa.

2. Niemal bezbolesny zabieg

Depilacja laserowa może być bezbolesna. W Klinice Miracki korzystamy z najnowocześniejszych urządzeń do epilacji: laserów Motus oraz Vectus. Laser Motus pozwala na niemal bezbolesną depilację, ze względu na sposób aplikacji energii świetlnej. Głowica porusza się po ciele, jak pędzel z farbą. Nie ma więc efektu przykładania do skóry gorącej pieczątki. Dodatkowo, lasery Motus i Vectus są wyposażone w specjalne systemy chłodzenia skóry, dzięki czemu nie ma efektu przegrzania skóry.

3. Depilacja bez podrażnień

Systemy chłodzące laserów Motus i Vectus sprawiają, że zabiegi są niemal bezbolesne, ale takie chłodzenie ma jeszcze jedną zaletę. Dzięki niemu nie dochodzi do oparzeń i nadmiernego przegrzania skóry. Energia lasera skupia się na wywołaniu efektu termicznego w macierzy włosa wraz z jego cebulką, zaś okoliczne tkanki pozostają nienaruszone. Wydepilowana laserowo skóra jest również uwolniona od ryzyka wrastania włosków. Znika również problem wszelkich podrażnień po goleniu.

4. Depilację laserową można wykonywać przez cały rok

Lasery Motus i Vectus można wykorzystywać do depilacji skóry o każdym fototypie. Zabiegi można wykonywać o każdej porze roku. Jak przy każdym zabiegu laserowym, należy jednak rozsądnie podchodzić do opalania. Przed zabiegiem nie należy opalać się przez co najmniej dwa tygodnie, po zabiegu również nie powinno się eksponować skóry na działanie promieni słonecznych przez okres dwóch tygodni.

5. Cena depilacji laserowej nie taka wysoka

Obawy o wysokie ceny depilacji laserowej nie są uzasadnione. Efekt wykonania serii zabiegów jest trwały, nie trzeba go powtarzać, ponieważ energia lasera trwale uszkadza macierz i cebulki włosów. Jeżeli więc porównamy ceny epilacji laserowej do cen zabiegów, które należy powtarzać przez całe życie, koszt nie będzie wygórowany. Regularna depilacja woskiem czy pastą cukrową przez wiele lat lub kupowanie maszynek i pianek do golenia, wiążą się z ponoszeniem kosztów właściwie cały czas. Po depilacji laserowej oszczędzisz czas, który do tej pory trzeba było poświęcić na regularne wizyty w salonach depilacji lub na golenie maszynką w łazience.

6. Skuteczna depilacja nawet jasnych włosów

Jasne włosy mają w sobie bardzo niewiele barwnika, dlatego wiele urządzeń laserowych nie radzi sobie z wychwyceniem barwnika. W Klinice Miracki korzystamy jednak z lasera do zadań specjalnych. Motus doskonale wychwytuje nawet niewielkie ilości barwnika, co pozwala na zaabsorbowanie energii świetlnej i termiczne zniszczenie macierzy i cebulki włosa. Nie ma więc obaw o to, że epilacja jasnych włosów okaże się nieskuteczna.

7. Komfort i wygoda

Po depilacji laserowej nie musisz już pamiętać o codziennej depilacji. Na wakacje nie musisz zabierać ze sobą maszynki czy depilatora. Skóra po depilacji laserowe zawsze wygląda doskonale. Kobiety mogą założyć sukienkę czy strój bikini o każdej porze, mężczyźni mogą w każdej chwili rozpiąć koszulę lub pójść na plażę – bez martwienia się o włosy na plecach lub pod pachami. Nie musisz również martwić się o podrażnienia po goleniu, które są szczególnie uporczywe, gdy golimy się szybko. Nie ma także mowy o zacięciach, po których mogą zostać blizny.

Depilacja laserowa to same zalety. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach urządzeniami Motus i Vectus sprawdź szczegóły zabiegów:

Depilacja laserowa Motus
Depilacja laserowa Vectus

Zobacz również

Dyrektor Generalna Karina Dudek-Miracka i dr Krzysztof Miracki na konferencji prasowej #wbezpiecznychrekach!

Dyrektor Generalna Karina Dudek-Miracka i dr Krzysztof Miracki na konferencji prasowej #wbezpiecznychrekach!

29.11.2018

Dyrektor Generalna Karina Dudek-Miracka i dr Krzysztof Miracki zostali zaproszeni przez markę Neuvia na konferencję prasową #wbezpiecznychrekach. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z kampanią o tej samej nazwie, której celem jest promowanie bezpiecznego korzystania z zabiegów iniekcyjnych.